Skocz do zawartości

Lampiony szczęścia


Marcin_Pce

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jaka jest wasza opinia na temat tych lampionów?

Ostatnio podczas wesela puszczonych zostało ponad 30 szt. ale jeden z gości bardzo się oburzył ponieważ jego zdaniem jest to ogromne zgrożenie dla samolotów bo jak wejdzie taki w silniki to spowoduje wybuch :unsure:

Niby w instrukcji pisze, żeby nie wypuszczać ich w okolicach korytarzy powietrznych a nadgorliwcy proponują całkowity zakaz używania ich.

Czy te wszystkie opinie przeciwników tego rodzaju zabawy/obrzędu mają rację?

Czy to tradycyjnie jak u nas bywa robi się z igły widły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, stanowią zagrożenie dla samolotów jak i budynków. Jeśli jest jakaś impreza na której będziemy używać takich lampionów to wypadałoby zgłosić to do PAŻP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszczanie lampionów bez pozwolenia Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej jest nielegalne!!!!!

Mówią o tym przepisy!

 

Bez tego pozwolenia każdy puszcza je na własne ryzyko i w pewnych wypadkach na wyrzuty sumienia przez to co może takie puszczanie lampionów zrobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda PAŻP to nie wszystko. Ostatnio UM Wawy obciążył kosztami sprzątania miasta organizatorów takiej akcji mimo zgody PAŻP. Poza ty jak dla mnie to durny zwyczaj, a przede wszystkim niebezpieczeństwo pożarowe i dla statków powietrznych.

 

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy głupi to ja tam się nie wypowiem ale w tamtym roku tak w Poznaniu wyglądało wypuszczenie ponad 6 tys. sztuk.

 

W tym roku ma być taka akcja we Wrocławiu w drugiej połowie czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Polecam lampiony osobą które jeszcze ich nie miały. Naprawdę efekt niesamowity, a zarazem ciekawe zjawisko kiedy twój lampion wraca do Ciebie parę razy. Warto zwrócić uwagę na to jakiej firmy mamy nasze lampioniki, polecam Maxsem prowadzą aukcje na allegro gdzie można kupić je taniej niż ja ich stronie. Dobra jakość i wykonanie. Doskonale nadają się na wieczorne imprezy kiedy chcemy jako piromani zrobić coś ciekawego w związku ze swoją dziedziną, natomiast nie możemy iż np. nie mamy papierów możemy zdecydować się na taki ów lampionik ;)

 

 

 

 

 

JacuQM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę odkopię.

Raz, z tymi samolotami to bez przesady proszę. Inny jest pułap lotu, a inna wysokość wznoszenia takich lampionów!

Dwa, poznańska popisówa z Nocą Kupały jest z każdym rokiem coraz bardziej konrowersyjna. Władze Poznania zgadzają się na takie wydarzenia ze względu, zę domaga się tego spragniony rozrywki tłum mieszkańców, a oni nie mają nic do zaoferowania. W minionym roku, proces oczyszczania terenów zasypanych wypalonymi lampionami przebiegł sprawnie (lie licząc zanieczyszczenia Warty). W latach poprzednich, dzień lub dwa, niektóre rejone miasta wyglądały jak śmietnisko.

Jeszcze inną kwestią jest zezwolenie władz na igranie z pożarem. Tutaj śmiało można tłumaczyć to biznesem - lampion 5zł. W tym roku tylko lampiony za 5zł były liczone do rekordu.

Z każdym kolejnym rokiem ten dzień wywołuje w Poznaniu coraz większe kontrowersje. Liczę osobiście, że w tym roku był to ostatni epizod tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówimy tylko o dużych samolotach których pułap wynosi powiedzmy od 3 do 10km. Są jeszcze paralotnie, samoloty sportowe itp ;)

 

Ja jestem przeciwny puszczaniu lampionów. Będąc nad morzem w tym roku codziennie na plaży ludzie puszczali lampiony. Co drugi leciał na drzewa oraz spadał zaraz po wystartowaniu. Dla mnie to żadna atrakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie mówimy tylko o dużych samolotach których pułap wynosi powiedzmy od 3 do 10km. Są jeszcze paralotnie, samoloty sportowe itp ;)/>

 

Ja jestem przeciwny puszczaniu lampionów. Będąc nad morzem w tym roku codziennie na plaży ludzie puszczali lampiony. Co drugi leciał na drzewa oraz spadał zaraz po wystartowaniu. Dla mnie to żadna atrakcja.

To w tym roku nad morzem była chyba jakaś ''plaga''. Ludzie wieczorami odpalali po kilkadziesiąt na plaży, tyle że te leciały ( o ile się w ogóle wzbijały) w las a nie nad morze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nigdy tego nie miałem, nie mam i mieć nie będę. Jak to spadnie, szczególnie do lasu, to może narobić dużo szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja je puszczam na kazdej imprezie, czasami kupuje a czasami zbieram kolo mojego domu. Mam 1 km od restauracji gdzie co sobote są one puszczane na weselach i roznych imprezach. Choc w tamtym roku ani razu sie z nim na polu nie spotkalem chyba dali jakis zakaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny powód do śmiechu :xmas_biggrin:/> . Empatia uczepiła się puszczanych raz do roku fajerwerków, które rzekomo ogłuszają i straszą zwierzęta, powodując ''nieodwracalne zmiany w ich psychice'' :xmas_biggrin:/> . Tymczasem o lampionach nie wypowiedzieli się ani zdaniem, a przecież te latarnie po opadnięciu na ziemię mogą zostać zjedzone przez liska, łasiczkę, kotka czy borsuczka, powodując ''nieodwracalne zmiany'', ale w dużo większym stopniu :xmas_biggrin:/> . Poza tym takie wypuszczane w prawie każdy weekend (a nie raz, ewentualnie parę razy w roku) baloniki po zakończeniu świecenia spadają, zatruwając i zaśmiecając ogrody, rzeki, pola i przy okazji stwarzając zagrożenie pożarowe ;)/> .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak za bardzo nie zatruwaja, papier z lampionow sie rozpuszcza. Ciekawe wlasnie kiedy empatia sie o lampiony uczepi :xmas_laugh:/> .

I tak jest to zanieczyszczanie środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetne, dla samolotów pasażerskich to nie zagrożenie, bo jednak na taką wysokość nie doleci, nigdy nie miałem tych lampionów, i nie będę, bo u mnie w okolicy są lasy.

 

Co do empatii, jakby mogli to zakazali by żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetne, dla samolotów pasażerskich to nie zagrożenie, bo jednak na taką wysokość nie doleci, nigdy nie miałem tych lampionów, i nie będę, bo u mnie w okolicy są lasy.

 

Co do empatii, jakby mogli to zakazali by żyć.

Więcej takich ludzi jak moja sasiadka i bedzie koniec świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...