Skocz do zawartości

Bomba Majów


Tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

"Bomba Majów"- tak nazywa się najsilniejsza i wyjątkowo niebezpieczna petarda, wprowadzona do nielegalnej sprzedaży we Włoszech tuż przed sylwestrem i budząca niepokój policji. Nazwa nawiązuje do przepowiedni Majów, wieszczącej koniec świata 21 grudnia.


Włoska policja przestrzega, jak co roku, przed odpalaniem groźnych, pozbawionych atestu ładunków wybuchowych. W tym roku siły porządkowe za największe zagrożenie uznały "bombę Majów", ważącą 2 kilogramy. Według ekspertów z Gwardii Finansowej jest ona tak silna, że może spowodować poważne uszkodzenia ciała i zniszczenia w promieniu 50 metrów od miejsca wybuchu.


"Nie istnieją bezpieczne petardy i fajerwerki"- powiedział Luigi Smurra, komendant specjalnej komórki Gwardii Finansowej w Rzymie, odpowiedzialnej za kontrole na rynku materiałów pirotechnicznych. W ostatnich dniach podlegli mu funkcjonariusze skonfiskowali 5 ton nielegalnych petard w rejonie Wiecznego Miasta.


Ps : Słyszeliście coś może więcej na temat tej petardy ? Zrobiłem wielkie oczy jak przeczytałem ze waży 2 kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właśnie to jest dla mnie niezrozumiałe, skoro są jakieś przepisy ue dotyczące fajerwerków to czemu nie obowiązują w całej unii tylko we włoszech są legalne masakratory typu cobra6 a w niemczech legalnie można kupić picolaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie teoretycy, kto Wam powiedział że legalnie? Po prostu są dostępne dla każdego a czy mieszczą się w normach to już tylko teoria

 

Przepisy są mniej więcej takie same tylko dostęp do materiałów profesjonalnych ma "każdy z ulicy".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest dla mnie niezrozumiałe, skoro są jakieś przepisy ue dotyczące fajerwerków to czemu nie obowiązują w całej unii tylko we włoszech są legalne masakratory typu cobra6 a w niemczech legalnie można kupić picolaki.

Hahaha no tak to racja niestety ale Ani ja ani ty nic z tym nie zrobimy ; ( teraz tak jak pisałem już wczesniej bd coraz gorzej i gorzej z rynkiem pirotechniki..nie dość że wszystko to podróba to jeszcze coraz drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty zawierające jakiekolwiek wulgaryzmy zostały usunięte z widoku, autor ukarany warnem.

Panowie autorzy, jak już piszecie bez wiedzy i doświadczenia, to chociaż na ortografię, składnię, estetykę i interpunkcję zwróćcie uwagę, bo zaraz cały temat będzie zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...