Skocz do zawartości
  • 0

strzelanie 2 szelkami na raz - moździerz z biedronki


secound

Pytanie

Mam pytanie, mianowicie kupiłem mozdzierz w biedronce, mam drugą taką samą rurkę (pcv) czy mogę umocować 2 rurki koło siebie i strzelać 2 szelkami na raz, łącząc lonty ze sobą. Są jakieś przeciwwskazania ? oczywiście wszysko solidnie i stabilnie zamocuje. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam pytanie, mianowicie kupiłem mozdzierz w biedronce, mam drugą taką samą rurkę (pcv) czy mogę umocować 2 rurki koło siebie i strzelać 2 szelkami na raz, łącząc lonty ze sobą. Są jakieś przeciwwskazania ? oczywiście wszysko solidnie i stabilnie zamocuje. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.


Ponoć pcv się do tego nie nadają , podobnież są kruche no ale oprócz tego to na luzie możesz dwie naraz wysadzać (najlepiej jak będziesz łączyć to drugi lont zamontować 1cm niżej żeby najpierw wystrzeliła pierwsza a chwilkę później druga) tylko mocno przymocuj. Edytowane przez JMJ Pirfotechnics
Ortografia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lepiej nie używać rurek z PCV. Po pierwsze, nie masz gwarancji, że kaliber się zgadza, a powinien być dopasowany, żeby szelka działała poprawnie. Po drugie, jeśli ładunek utknie w rurze i ją rozerwie, to odłamki mogą dotkliwie poranić widownię. Odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po drugie, jeśli ładunek utknie w rurze i ją rozerwie, to odłamki mogą dotkliwie poranić widownię. Odradzam.


A jeśli szelka luźno wchodzi w rurkę pcv? jest trochę więcej luzu niż w rurce z fabrycznego moździerza.

Chyba nie będę ryzykował, jakbym miał 2 rurki z tej twardej tektury to co innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jeśli szelka luźno wchodzi w rurkę pcv? jest trochę więcej luzu niż w rurce z fabrycznego moździerza.

Chyba nie będę ryzykował, jakbym miał 2 rurki z tej twardej tektury to co innego.

No to jest spora szansa, że rurka jest zbyt duża, wskutek czego ciśnienie będzie zbyt niskie i szelka poleci bardzo nisko, a to się może źle skończyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

...że rurka jest zbyt duża, wskutek czego ciśnienie będzie zbyt niskie...


Mierząc: rurka z zestawu ma 45 mm a rurka pcv 46mm (średnica wewnętrzna), co teoretycznie wychodzi po 0,5 mm na stronę ( bo zakładam że tekturowa rurka nie jest idealnie prosta na całej swojej długości). Myślisz, że ten (w sumie) 1 mm różnicy miałby duże znaczenie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mierząc: rurka z zestawu ma 45 mm a rurka pcv 46mm (średnica wewnętrzna), co teoretycznie wychodzi po 0,5 mm na stronę ( bo zakładam że tekturowa rurka nie jest idealnie prosta na całej swojej długości). Myślisz, że ten (w sumie) 1 mm różnicy miałby duże znaczenie ?

E, no tyle to żadna różnica. Ale pozostaje kwestia wybuchu szelki w rurze. Jeśli z jakiegoś powodu się zaklinuje i wybuchnie w środku, to odłamki mogą kogoś zranić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

E, no tyle to żadna różnica. Ale pozostaje kwestia wybuchu szelki w rurze. Jeśli z jakiegoś powodu się zaklinuje i wybuchnie w środku, to odłamki mogą kogoś zranić.


Właśnie dlatego chyba z tego zrezygnuję, chyba że będę miał sporo przestrzeni by to odpalić i się oddalić. Dzięki za pomoc, temat można zamknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość krystian

Żeby nie poranić widowni polecam obkleić rurke taśmą dość solidnie lub włożyć je do jakiegoś kartonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...