Skocz do zawartości
  • 0

Jak to odpalic?


Ruzz

Pytanie

Czesc zauwazylem, ze w k0208 achtung draska jest na pol ukruszona boje sie ze nie zdaze od niej uciec ale wybuchnie zaraz po odpaleniu czy jest taka opcja? Bierzcie pod uwage, ze petarda dzialalaby jak inna z pelna draska a nie jak bubel. Druga sprawa - moge ja normalnie odpalic? Czy lepiej zostawic w pudelku lub wyrzucic? Oraz czym bedzie taka petarde odpalac? Od draski, zapalniczki, zapalarki sznurowej, zapalek? Innych rzeczy nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli masz lont to jakoś doklej do draski , jak się draska podpali i nie wybuchnie po prostu go zostaw w spokoju, ale powinien wybuchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma polskich znaków, bo pisałem na tel.


Jeśli masz lont to jakoś doklej do draski , jak się draska podpali i nie wybuchnie po prostu go zostaw w spokoju, ale powinien wybuchnąć.

Przecież pisałem, że jedyne czym dysponuję to:
  1. draska,
  2. zapalniczka (zwykła i żarowa),
  3. zapalarki sznurowa,
  4. zapałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli "draska" jest tylko "ukruszona" to nie powinno być obawy, chyba że w ogóle jej nie ma. Pod siarką jest takie coś co opóźnia wybuch. Ja bym to odpalił ale jakoś bardziej bezpiecznie. Jeśli nie masz lontu to :

postaw petardę na ziemie, zrób coś długiego ( chodzi mi np. o zwiniętą gazetę), podpal tą gazetę, po czym przyłóż do petardy i oddal się na bezpieczną odległość. Nie powinno być problemu. :xmas_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli "draska" jest tylko "ukruszona" to nie powinno być obawy, chyba że w ogóle jej nie ma. Pod siarką jest takie coś co opóźnia wybuch. Ja bym to odpalił ale jakoś bardziej bezpiecznie. Jeśli nie masz lontu to :

postaw petardę na ziemie, zrób coś długiego ( chodzi mi np. o zwiniętą gazetę), podpal tą gazetę, po czym przyłóż do petardy i oddal się na bezpieczną odległość. Nie powinno być problemu. :xmas_biggrin:/>

Tak, ona jest ukruszona na pół (ta ukruszona część jest w pudełku). Miałem dosłownie taki sam pomysł, zwinąć gazetę w rulon, podpalić i przyłożyć aby jedna z końcówek gazety nachodziła na nią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja ci moge dać rade jak robiłem z kulami od moździerza z bardzo małym lontem.
Weź piccolaka i przełam na pół, miejscem złamania przyłóż do draski i podpal draske od piccolaka zyskasz więcej czasu, a fontanna z picolaka podpali twojego k0208.


1qnBDG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazłem kawałek lontu od Whistling Rockets, dokleiłem go do Achtunga za pomocą paska przezroczystej taśmy.
Poniżej zdjęcie:
d5224300a666a.jpg
Pytanie: Czy to odpali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak.
Ale, żeby Ci lont nie wypadł przyklej to mocniej

Na 100% nie wypadnie, mocno się trzyma. Nawet gdy staram się go wyciągnąć to nie idzie tak łatwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Petardy draskowe maja lont pod kolorową siarką ;]

ten od whristlinga lont obsyp lekko prochem z petardy i zaklej

Taki chudy lont tego nie odpali bez prochu

To tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym kupił paczkę małych zimnych ogni i wsadził zamiast tego lontu, będzie się palił dłużej od lontu co jest bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja daje kawałek taśmy papierowej i jest super . Te achtungi co tu widzicie gdy odpaliłem jeden miałem 20s na ucieczkę . Oczywiście wybuchła . Z mniejszą ilością taśmy szybciej odpali :)

1nJfw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja daje kawałek taśmy papierowej i jest super . Te achtungi co tu widzicie gdy odpaliłem jeden miałem 20s na ucieczkę . Oczywiście wybuchła . Z mniejszą ilością taśmy szybciej odpali :)/>

1nJfw.jpg

Niestety, nie mam taśmy papirowej. A może być plaster bądź wata przyklejona przezroczystą taśmą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...