Skocz do zawartości
  • 0

Karabinek - problem


TheFireWorksManiac

Pytanie

Planuje w Nim finał z fp3 i mega piratek II. Dziś zrobiłem sobie małe strzelanie. Nie mając lontu uciąłem z bombki 2" Maxsema lont. (Wiecie może jaki jest lont w moździerzach? 10cm/s?) Mega piratki przyczepiłem do owego lontu i odpaliły tylko 3 z 4 ;/ Pomiędzy piratkami robiłem przerwy co 3 cm. Co zrobiłem źle? Za małe przerwy czy też może w ogóle ich nie robić? Jest to o tyle dla mnie ważne, bo finał karabinka będzie się składał z 30 fp3 i 20 mega piratek. Lont do karabinka, który będę robił to 10cm/s(czekam aż przyjedzie, bo jest zamówiony)Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Lont w moździerzach to 10cm/s

Robiąc karabinek na owym loncie nie musisz stosować przerw, ważne żeby cały karabinek był zawieszony na kilku "tyczkach" tak aby, po odpaleniu petarda spadała na ziemię.


P.S
Dodatkowo lont owiń sznurkiem i dopiero wtedy zamontuj wszystko na "tyczce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No powiem tak : To spore wyzwanie zrobić taki karabinek :D/> hmmm ja jak robię karabinki z tych "lepszych" petard (FP3 itp.) to robię przerwę 2-3cm i tyle wystarczy. Pomiędzy piccolo nie ma przerwy a jeśli chodzi o Ex1 to nie mam pojęcia. Po 2 lont z moździerzy to 10/s i nie radze ci ich obcinać bo może się to źle skończyć.
"Co w takiej sytuacji polecacie" a co my mamy ci polecić??? Rób tak jak uważasz my możemy jedynie Cię nakierować :)/>.
PS:
Jak dojdzie lont i zaczniesz robić wstaw zdj. :D/>. I nagraj filmik z pokazu!!!


Wesołych Świąt KORSARZ96 !!

Edytowane przez JMJ Pirfotechnics
Patrz co piszesz, do jasnej anielki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiście, że nie będę odpalal bombek na krótkich lontach. Jak dojdzie lont to doczepię do szelki ;) Filmy i zdjęcia powinny być :)

A Ty piszesz mi, żeby robić przerwy na loncie 10 cm/s, no i co? zrobiłem po tyle i zamiast odpalić 4 odpaliły 3. Czyli wychodzi na to, że przerwy jak najmniejsze, chyba, że dysponujemy QM wtedy można nawet zrobić przerwy po 10 cm ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Musisz robić przerwy bo jak ich nie będzie to np wybuch pierwszej fp3 wywali trzecią (trzecią bo 2 zdąrzy się już odpalić:P) i tak oto będziesz miał połowę do piachu. Ja tak zrobiłem bez oddstępów i wyszło słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do odstępów i rozrywanie jednej petardy o drugą możesz zapobiec temu w bardzo prosty sposób. Wystarczy cały karabinek podwiesić tak aby odpalane petardy spadały na ziemię jedna po drugiej. Tyle w temacie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...