Skocz do zawartości
  • 0

2 Windowsy na 1 kompie?


Misiek4242

Pytanie

Witam mam taki problem, zrobiłem dzisiaj pierwszy raz w swoim zyciu formata, i chyba poszlo cos nie tak. Otóz chyba zainstalowałem sobie 2 windowsa zamiast sformatowac tamtego Otóż gdy teraz wchodze na kompa, pojawia sie czarne tlo (zaraz po włączeniu) takie jak nieraz sie pojawia zeby wybrac czy w systemie awaryjnym odtwarzac czy nie no ale mi sie pokazuje to czarne tlo, i mam wybrać swój system operacyjny: Są 2x Windows Home Edition, na pierwszym jest wszystko nowiutenkie, na drugim zaś jest wszystko co było przed moim failowym formatowaniem. Teraz pytanie, Jak mam to naprawić? dam rade jakos usunac tego jednego, starego?

Moze to nie to forum ale moze sie ktos zna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja mam orginalnego windowsa xp home edition i żeby zainstalować nowego nalezy sformatować dysk z windowsem a później przez biosa instalować nowego, choć u mnie nie muszę robić formata bo mam auto usuwanie poprzedniego windowsa. Po prostu coś konkretnie pokręciłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podczas formatowania powinienes miec partycje jezeli nie masz to zrób.
Sformatuj obydwie zrób 2 głowne i 3 na kopie systemu(dla bezpieczenstwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zainstalowałeś windowsa na drugiej partycji a nie usunąłeś partycji na której już miałeś windowsa najprawdopodobniej dysk C :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, formatnąłem sobie ten dysk "D" na ktorym byl 2 windows, ale zostal problem z tym czarnym tlem podczas włączania. Zamiast drugiego Microsoft HE jest jakos tak windows (domyslnie) czy jako tak :D jak to usunąc zeby normalnie sie komp uruchamiał?

Ps. Wgl moze ktos powie jesli moze jak poprawnie sformatować ten dysk C :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do uruchamiania

Jesli na komputerze zainstalowano tylko jeden system operacyjny, naciśnij i przytrzymaj klawisz F8 podczas ponownego uruchamiania komputera. Klawisz F8 trzeba nacisnąć przed wyświetleniem logo systemu Windows. Jeżeli zostanie wyświetlone logo systemu Windows, należy spróbować ponownie, czekając na wyświetlenie monitu logowania systemu Windows, a następnie wyłączając i ponownie uruchamiając komputer.

Jezeli masz plyte do windowsa to robisz formata za pomoca plyty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak nadal masz ten problem i nie możesz odpalić instalatora z płyty to ustaw w biosie bootowanie z cd "First Boot Device" na "CDROOM" i bez problemu uruchomi się instalator i jak nie masz żadnych ważnych danych na kompie to usuń wszystkie partycje zrób sobie dwie i sformatuj je a później na jednej zainstaluj nowego windowsa, czytaj uważnie co gdzie piszę i nie może się nie udać :D

A najlepiej jak byś powiedział co za błąd pokazuje się bo wątpię że to wina podwójnego windowsa... ja miałem dwa windowsy i linuxa na tym samym dysku i innych partycjach i wszystko działało ładnie :) a gdy instalujesz drugiego windowsa na starej partycji to pliki się nadpisują i też nie powinno być problemów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...