Skocz do zawartości

23.08.2012 - Pokaz Sztucznych Ogni - Impreza Prywatna


MajsterD12

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna realizacja którą wykonam będzie już za 2 dni, dziś przygotowałem piro w zapalniki a resztę zrobię już na miejscu :) Materiały kosztowały mnie około 340zł + resztki sylwestrowe. Systemy którymi będę odpalał to RF32 + 2 sekwencery 10cue.

Materiał jakim dysponuję zobaczycie w dokładnym scenariuszu jak i na zdjęciach poniżej:






539278_342165142538491_1668624955_n.jpg

221971_342165175871821_1814114661_n.jpg

377103_342165302538475_1419115327_n.jpg

559100_342165362538469_288087096_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem bardzo ciekaw jak mi to wyjdzie, bo pierwszy raz będe robił na takich systemach no i dodatkowo dałem sekwencje do pokazu więc nie liczę na to że wyjdzie w 100% wszystko idealnie ale trzeba się uczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem takiego podejścia. Jak już coś mam zrobić to jestem myśli, że wyjdzie w 100% i wszystko co zaplanuje to wypali. Jak nie wypali to wtedy szukam przyczyny i następnym razem wykluczam ten błąd.

Majster więcej optymizmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BS-101 + bombki odpaliłbym razem , minimalnie przed jw1000 tak, aby jednocześnie z wybuchem Bski i bombek strzelił wachlarz(chodzi mi o ominęcie opóźnienia wynikającego ze wznoszenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pokazie :) publika zadowolona co najważniejsze, ja jednak nie do końca jestem zadowolony z powodu 3-4 sek. przerwy pod koniec pokazu. Wszystko wypaliło jak trzeba oprócz jednej kostki JW06 i 2szt szelek 1,75" i 2" ale i tak nie wniosły by zadużo do pokazu. Sekwencje SS i min zaprogramowałem w sekwencerze jednak drugi stepper na finał nie chciał się włączyć na pokaz więc podłączyłem zapały do RF32 i odpalałem ręcznie no i stąd była ta przerwa bo trudno było się skupić patrząc na dwie kartki z czasami, pomyliłem czasy i finał odpalony został z 3 sekundowym opóżnieniem :( mimo tego jak na 3 w życiu realizację jestem zadowolony w 90%. Foto prześlę jutro a "kawałek" filmu ze strefy postaram się dać jutro wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majster to, że nie nagrałeś pokazu to jest gorsze niż przerwa w pokazie. Każdy ci mówił abyś go nagrał a ty nie nagrałeś. Moim zdaniem dałeś ciała.

I tyle na temat pokazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Też tego żałuje ale gdybym miał jeszcze nagrywac pokaz to napewno bym się z czymś pomylił i tyle by z tego było.


wystarczyło odpalić komorke i dac komuś :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majster wybacz, ale wg mnie zakładanie tematu o pokazie nie nagrywajac go jest bezsensowne (chyba że w pomocy)
Czas zaopatrzyć sie w statyw, i tak jak mówiłem, odpalac na ucho i wyczucie, a nie na stoper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to spieprzyłem, na następny raz muszę kogoś odpowiedniego znaleźć kto by się zajmował filmowaniem ale to jest do zrobienia :)

Szczególne podziękowania Panu Aleksandrowi z fajerwerki-korsarz.pl za użyczenie sekwencerów :)

Daję fotki ze strefy:

523342_343080869113585_1934898820_n.jpg

480992_343080992446906_1001782686_n.jpg

549647_343081302446875_1636217612_n.jpg


528049_343081529113519_1698613619_n.jpg

580069_343081625780176_2065699769_n.jpg

556503_343081465780192_1833254277_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłeś się troszkę tymi zdjęciami i filmikiem ze strefy.

Widzę, że pokaz profi przygotowany. Teren ogrodzony i gaśnica pewnie też była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi po kiego były ci potrzebne 2 stepery? Wystarczyło zaprogramować puste kanały jako odstęp do finału i już sprawa załatwiona. Jeśli chodzi o steper to wpiąłeś wtyczkę nie do tego gniazdka co trzeba, albo miałeś rozładowany akumulator. Miałem podobny problem w Michałowicach, ale boss popatrzył i naprawił ;)

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A powiedz mi po kiego były ci potrzebne 2 stepery? Wystarczyło zaprogramować puste kanały jako odstęp do finału i już sprawa załatwiona. Jeśli chodzi o steper to wpiąłeś wtyczkę nie do tego gniazdka co trzeba, albo miałeś rozładowany akumulator. Miałem podobny problem w Michałowicach, ale boss popatrzył i naprawił ;)

fps



Testował na suchym steperze czyli jak nic nie było jeszcze wpięte :)

Po wpięciu nowych akumlatorów dopiero co naładowanych włącza system i lipa.

Mnie zdarzyło się tak przed pokazem i na szybko go rozkręcałem. Elektronik spojrzał i dojrzał na płytce od wyświetlacza takie małe suche oszronienie które znajdowało się na stykach. Po zeskrobaniu tego dziadostwa wszystko działało.

Faktycznie 2 dni wcześniej stepery były katowane w nocy i mogły troszkę zawilgotnieć i mówi że ten suchy szron mógł powstać przez to że zawigotniały.

Jeśli komuś się takie coś pojawi dajcie znać bo nie wiem czy jest sens rozbudowywać swój system o kolejne stepery czy to wada jakaś tych urządzeń.

Dziś w wolnej chwili go rozkręce i zrobie zdjęcie tego miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no gaśnica była, ale na następny pokaz to już bd przygotowany z kamerą xd

Fps dokładnie jak Cooli napisał miałem problem prawdopodobnie z włącznikiem lub jakąś płytką w srodku (Alek miał sekwencer rozkręcić w wyczyścić i zobaczymy co dokładnie było), a potrzebne były mi 2 bo chciałem wszystko zaprogramować no ale i tak się z ręcznego udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...