Skocz do zawartości

• Do Sylwestra pozostało:

KOmeta

s-piro

Zdjęcie

FT4 vs cobra 1 vs P6A/11

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tuba

Tuba

Achtung

• Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 05 October 2017 18:45

FT4 vs cobra 1 vs P6A/11 

Które petardy kupić na sylwestra ?

Co wy byście wybrali ?

#2 Mroczny

Mroczny

Top 10

• Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 03 November 2017 02:08

Jak masz możliwość kupuj FT4 ale jest ciężko dostępny bo nie ma CE, cobra 1 dobra ale droga, najlepiej kupić "emitery" jakieś z tripla a jeśli masz więcej kasy to zainwestuj w jakieś petardki od funke :)

#3 Tuba

Tuba

Achtung

• Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 11 November 2017 11:36

FT4 są na pyromarkecie tylko minimalmy koszt zamówienia to 100 EUR .

#4 VektorM

VektorM
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 11 November 2017 11:43

ja bym szedł w karabinek z fp3 big

#5 Mroczny

Mroczny

Top 10

• Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 11 November 2017 13:55

FT4 są na pyromarkecie tylko minimalmy koszt zamówienia to 100 EUR .

Mówimy o normalnych sklepach :P A nie gdzie za wysyłkę płacisz 25 euro [chociaż kiedyś było 10 xd]

#6 Farasz

Farasz

New Generation

• Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 11 November 2017 15:00

Po pierwsze od tego zacznijmy że emitery są mocniejsze i większe od FT4 i Cobry 1. też nie chodzi o to że mocniejsze ale emitery mają głębszy bass.  zeszłoroczny Crazy Robots bez CE jest słabszy niż teraźniejszy emiter dźwięku Crazy Robots z CE. Kup lepiej emitery Crazy Robots i Gorilla Bomb- nie tylko mają silny trzask ale bardzo głęboki bas dzięki aż 3cm średnicy.

#7 Fire798

Fire798

Achtung

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 11 November 2017 15:24

Tak tak a big jumbo jest "najmocniejsze" bo jest "najwieksze".

A odnosnie postu jak masz dostep to kupuj smialo FT4 co raczej latwe nie jest a jak chcesz inne dobre petardy to duzy wybor emiterow i funke :) FP5/PS5/TB5/Screamy 5s/Titanblitzy/Crazy roboty/Gorilla bomby albo ciut slabsze jeszcze matabrujasy mysle ze na wyzej wymienionych petardach/emiterach sie nie zawiedziesz :) 

#8 Mroczny

Mroczny

Top 10

• Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 11 November 2017 16:00

Tak tak a big jumbo jest "najmocniejsze" bo jest "najwieksze".

A odnosnie postu jak masz dostep to kupuj smialo FT4 co raczej latwe nie jest a jak chcesz inne dobre petardy to duzy wybor emiterow i funke :) FP5/PS5/TB5/Screamy 5s/Titanblitzy/Crazy roboty/Gorilla bomby albo ciut slabsze jeszcze matabrujasy mysle ze na wyzej wymienionych petardach/emiterach sie nie zawiedziesz :)

Z PS5 jest ciężko bo to Supermo nie funke i praktycznie nie ma tego w sklepach, co do emiterów: Funke lepsze :P Gorilla NWP jest jak Gorilla z CE a podczas testowania z FP5-SG i innymi FP5 to gorilla wypadała słabiej :P Bass wcale nie jest taki dobry jak mówisz

#9 Fire798

Fire798

Achtung

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 11 November 2017 16:02

Z PS5 jest ciężko bo to Supermo nie funke i praktycznie nie ma tego w sklepach, co do emiterów: Funke lepsze :P Gorilla NWP jest jak Gorilla z CE a podczas testowania z FP5-SG i innymi FP5 to gorilla wypadała słabiej :P Bass wcale nie jest taki dobry jak mówisz

Gdzie ja napisalem ze bass dobry to uzytkownik farasz twierdzi takie rzeczy ktore zreszta az ciezko sie czyta bo moim zdaniem malo wspolnego z rzeczywistoscia maja :) Polecam jeszcze raz przeczytac moja i jego wypowiedz :) 

#10 Mroczny

Mroczny

Top 10

• Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 11 November 2017 16:06

Gdzie ja napisalem ze bass dobry to uzytkownik farasz twierdzi takie rzeczy ktore zreszta az ciezko sie czyta bo moim zdaniem malo wspolnego z rzeczywistoscia maja :) Polecam jeszcze raz przeczytac moja i jego wypowiedz :)

Pierwsza część z PS5 była do Ciebie, a druga z bassem do Farasza :P tylko już mi się cytować nie chciało

#11 Fire798

Fire798

Achtung

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 11 November 2017 16:13

Aaa okej rozumiem wiem ze ps5 nie sa funke ale nie chcialem juz dodawac kolejnej nazwy firmy :) Ale wiadomo o co chodzi jak sie wpisze ps5 :) A odnosnie farasza to szkoda mowic i tak go pewnie nie przekonasz jak ostatnio mi stwierdzil ze fp5 jest slabsza od crazy i gorilli i wgl jak moglem porownac tak mala petarde z tak duzymi petardami :P 

#12 Farasz

Farasz

New Generation

• Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 11 November 2017 16:50

Fire798 tylko że duże Big Jumbo ma tylko 1gr prochu i dlatego słabo wali a gorilla ma 5 razy więcej prochu.

Fp5 trzask ma może dobry ale tylko trzask bo basu tam nie ma- jest zbyt za małą petardą aby dać głęboki bas. i wydaje wam sie że jak ma mocny trzask to jest lepsze a to nie prawda- w wybuchu nie liczy sie tylko silny trzask ale i bas. Super cracker ma silny trzask tak jak fp5 ale tylko trzask bo basu nie ma. To tak jak byście porównywali głośnik o średnicy 20cm do głośnika o średnicy 40cm i byście mi wmawiali że głośnik 20cm zagra głębszym basem niż głośnik 40cm. To jest właśnie takie porównanie Fp5 i Gorilla. apropo i po tyle samo prochu mają czyli po 5gr.  może z bliska z 20 metrow nie jest to tak odczuwalna roznica bo piszczy nam w uszach ale jak np z daleka ze 100-200 metrów  to slychac ze grubiej walnela petarda gorilla bomb niż FP5

a może jeszcze powiecie mi że colour salute extra laut jest lepsze od Gorilli Bomb tu macie filmik co jest lepsze 

#13 Fire798

Fire798

Achtung

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 11 November 2017 17:15

Farasz ale ty chyba nie wiesz o czym mówisz u nas są sprzedawane emitery dźwięku które mają 5g mieszanki a na filmiku który wysłałeś jest stara wersja gorilla o oznaczaniu txp która miała 9 albo 9.5g mieszanki nawet na filmiku jest napisane to co ty porownujesz??Bo coraz to większe głupoty gadasz próbując udowodnić rację której nie masz.....

#14 Farasz

Farasz

New Generation

• Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 11 November 2017 17:37

w starej gorili bylo 6gram prochu filmik   

a ja wczoraj rozebralem nową gorille z CE i zważylem proch i w nowej gorilli jest 5,8 grama prochu

porównanie gorilla z CE vs Gorilla bez CE  filmik  

to jest to samo a moim zdaniem nowa gorilla z CE jest mocniejsza od starej wersji. tak jak crazy robot z CE jest mocniejszy od crazy Robot bez CE. Czyli postarali się w tym roku i zrobili mocniejsze petardy-emitery niż w poprzednich latach

#15 Tuba

Tuba

Achtung

• Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 12 November 2017 19:28

Odpaliłem dzisiaj crazy robotsa , gorilla bomb i matabrujasa  . Matabrujas jest widocznie słabszy od innych emiterów . Gorilla i robot mają według mnie podobny huk i bass tylko że crazy robot jest tańszy i ma flare co czyni go bardziej opłacalnym .

#16 Farasz

Farasz

New Generation

• Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 12 November 2017 21:03

Tuba- huk miedzy nimi jest mało wyczuwalny, też kiedyś strzelałem z fp3 small i z fp3 big no i jednego roku nawet mialem  prawie same fp3 small i z 10 sztuk fp3 big bo nawet tu na forum napisalem że fp3 small a fp3big to nie widze żadnej różnicy zaraz ci dam link co tam pisalem

2014-2015r stuff>>>   Jeszcze 1 paczkę dokupię jutro jc05 ponieważ dzisiaj rzuciłem 2 petardy na raz z balkonu i identycznie wybuchły, jedna a po 3 sekundach druga , nie słyszałem żadnej różnicy w huku między jc05 a FP3  

a na 2015-2016r. już pisalem>>>  Nie kupowałem w tym roku jc05 czyli fp3 small ponieważ nie są tak potężne w huku ani w basie jak duże FP3 Jorge.

źródło nr. 1  http://www.forumfaje...stuff-20142015/

źródło nr.2   http://www.forumfaje...stuff-20152016/

gdy w 2014r rzucalem z balkonu fp3 small i fp3 big to nie slyszalem roznicy- ale gdy na sylwestra wyszedlem na dwor i gdy rzucilem fp3 small a potem fp3 big no to poczulem roznice w podmuchu w basie *bo trzask byl taki sam, ale podmuch i bass był lepszy.  i tu wlasnie sobie uswiadomilem że tu liczy sie kaliber czyli średnica wewnętrzna w petardzie- im większa średnica wewnątrz petardy tym wiekszy podmuch i bass.

Super Cracker txp859 ma średnice wewnętrzną 12mm, dum bum 16mm, crazy robot 18mm, gorilla bomb 23mm.  rok temu strzelalem super crackerami i dum bum przed blokiem no i super cracker głośniej trzasną ale za to dum bum potężniej walną basem- miał slabszy trzask ale mial potężny bass- dlatego po mojemu pojedynek wygrał dum bum.

#17 Mroczny

Mroczny

Top 10

• Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 12 November 2017 23:07

Są 3 wersje Gorilli :P XP- szit, TXP/YT-to samo co emiter i YT [bez txp] czyli gut gut, Ta waliła najlepiej i miała najwięcej prochu około 9g

#18 Fire798

Fire798

Achtung

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 12 November 2017 23:34

Są 3 wersje Gorilli :P XP- szit, TXP/YT-to samo co emiter i YT [bez txp] czyli gut gut, Ta waliła najlepiej i miała najwięcej prochu około 9g

Szkoda gadać mroczny i tak jak ktoś ma wkręconą swoją wersję to bd się jej trzymał.Probowalem to wcześnie tłumaczyć że są różne wersje ale ktoś z mniejszą wiedzą i naogladany filmików za wszelką cenę niechce się z tym pogodzić .Zresztą widać jakie rzeczy pisze ;) :P

#19 Fire798

Fire798

Achtung

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 12 November 2017 23:36

Tuba- huk miedzy nimi jest mało wyczuwalny, też kiedyś strzelałem z fp3 small i z fp3 big no i jednego roku nawet mialem  prawie same fp3 small i z 10 sztuk fp3 big bo nawet tu na forum napisalem że fp3 small a fp3big to nie widze żadnej różnicy zaraz ci dam link co tam pisalem
2014-2015r stuff>>>   Jeszcze 1 paczkę dokupię jutro jc05 ponieważ dzisiaj rzuciłem 2 petardy na raz z balkonu i identycznie wybuchły, jedna a po 3 sekundach druga , nie słyszałem żadnej różnicy w huku między jc05 a FP3  

a na 2015-2016r. już pisalem>>>  Nie kupowałem w tym roku jc05 czyli fp3 small ponieważ nie są tak potężne w huku ani w basie jak duże FP3 Jorge.

źródło nr. 1  http://www.forumfaje...stuff-20142015/

źródło nr.2   http://www.forumfaje...stuff-20152016/

gdy w 2014r rzucalem z balkonu fp3 small i fp3 big to nie slyszalem roznicy- ale gdy na sylwestra wyszedlem na dwor i gdy rzucilem fp3 small a potem fp3 big no to poczulem roznice w podmuchu w basie *bo trzask byl taki sam, ale podmuch i bass był lepszy.  i tu wlasnie sobie uswiadomilem że tu liczy sie kaliber czyli średnica wewnętrzna w petardzie- im większa średnica wewnątrz petardy tym wiekszy podmuch i bass.

Super Cracker txp859 ma średnice wewnętrzną 12mm, dum bum 16mm, crazy robot 18mm, gorilla bomb 23mm.  rok temu strzelalem super crackerami i dum bum przed blokiem no i super cracker głośniej trzasną ale za to dum bum potężniej walną basem- miał slabszy trzask ale mial potężny bass- dlatego po mojemu pojedynek wygrał dum bum.

Idąc twoim tokiem myślenia big jumbo jest najgłośniejsze i ma największy bass bo ma największą średnicę wewnętrzną tak?

#20 Farasz

Farasz

New Generation

• Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 14 November 2017 10:47

nie, bo big jumbo ma mało prochu niż inne petardy.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych