Skocz do zawartości

Pokaz amatorski


velibrum

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.
Zawsze lubliłem fajerwerki, ale nigdy nie udało mi się zrobić ładnego pokazu. Powód - czas zanim zapale cokolwiek jest bardzo długi :lol: Chciałbym więc prosić o rade jak zrobić mały amatorski pokaz fajerwerków. Słyszałem o pomyśle połączenia wszystkiego wspólnym lontem, ale nie wiem co i jak więc prosze o naprowadzenie mnie na właściwą droge.
Pozdro, valibrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do łączenia tego wszystkiego najlepiej użyć lontów. Może być lontszybkopalący który pali się 8-12/m. Lub zwykły lont zielony który pali się 1cm/1s. Do łączenia lontów ze sobą możesz użyć. Bardzo cienkiego drutu, ale to bardzo np. z cewki. ale nie obwijając tak strasznie szczelnie. zobacz rysunek

:arrow: http://img411.imageshack.us/my.php?image=177657087th.jpg

Można też użyć nitki tutaj trzeba już trochę szczelniej obwinąć.
Można użyć gumki recepturki, lepiej nie łączyć gumką recepturką dwóch lontów, bo lonty mogą zgasnąć.

Używać gumki tylko wtedy jak się chce łączyć 4-5 lontów.

Po prostu stykasz dwa lonty ze sobą i je czymś obwijasz.
----------------------------------------
Ja 18 marca właśnie taki pokazik mały robię . Połączę wszystko lontami. Zobaczymy jak o wyjdzie. :smile:
----------------------------------------
Można też użyć zapalników elektrycznych które kosztują 3zł sztuka. Znacznie drożej niż lont. Według mnie nie opłaca się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też użyć nitki tutaj trzeba już trochę szczelniej obwinąć.
Można użyć gumki recepturki, lepiej nie łączyć gumką recepturką dwóch lontów, bo lonty mogą zgasnąć.

Albo taśma taką żółtą.Mnsn ją łączył.Ja też połączyłem 2 petardy i ładnie się odpaliły :razz: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d*pa jasiu będzie wiosna... visco kupny nie zgasnie sobie od taśmy, nie zgaśnie od kleju bazującego na wodzie, zgaśnie tylko od wody (i to nie zawsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eno mpiwowski, dalej masz tą wielką pewność siebie, zmniejsz ją... :grin:

skąd możesz wiedzieć że mówię o 3mm jak pierwszy raz kupiles 2mm?

2mm czy tam 3mm czy nawet 6mm ciśnieniowy nie zgaśnie ot tak sobie... a na 101% od taśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIC TAKIEGO NIE PISAŁEM!! aż specjalnie posty przejrzalem i jedyne co znalazłem to

"visco 2mm nigdy nie zgaśnie pod taśmą... to przechodzi przez gips, kleje itp "

ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nostra , Damian to jak wyjaśnicie taka sytuację?
rzymskie ognie połączone lontem zielonym 2mm w ten sposób ze jeden dłuższy odcinek tego lontu połączony z lontami rzymskich ogni zwykłą taśmą klejącą z papierniczego (nie izolacyjną). Podpalona ta dłuższa końcówka i zatrzymało się wszystko na taśmie klejącej. Wszystkie ognie trzeba było odpalać osobno :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz pojęcie taśmy papierowej zwanej też inaczej malarską czy ze względu na jej kolor "żółtą" ? Przeźroczystą taśmą to możesz sobie przyklejać ogłoszenia na słupy a nie łączyć ze sobą lonty. Poza tym jaka była średnica lontu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wypaliłby taki pomysł? Do zimnego ognia przkleić taśmą malarską lont, a później odpalić. Dla pewności koło lonu będą przyklejone zapałki draską do zimnego ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja teraz 26 lipca zrobię pokaz, który połączę wszystkie wyrzutnie jednym lontem i odpalę. Zrobię zdjęcia oraz film, ale ja użyję 3mm. Pamiętam jak odpalałem WHISTLING MOON TRAVELERS (chyba tak się pisze) to jak się nie zdjęło ochronnej taśmy (na loncie) to w 80% przypadkach gasł, ale tam był chyba 2mm. Myślę że pomysł z taśmą malarską jest niezły, ale i tak przed pokazem to przetestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...