Skocz do zawartości

09.06.2012 - Szczecin - Dni Morza


fpshooter

Rekomendowane odpowiedzi

Data - 09.06.2012
Godzina - ok. 24:00
Miejsce - Szczecin Wały Chroblrego / Łasztownia
Wykonawca - Efekt Chełm http://www.efektchelm.pl
Czas trwania - ok. 14,5 min.
System - Explode made by Efekt Chełm (http://www.forumfajerwerki.pl/topic/7946-system-explode/page__pid__89502#entry89502)
Materiał - W planach ok. 600 bomb, 500 ss i sporo innych ;)
UWAGI:
O pokazie najlepiej napisze vel, własnymi "ręcami" przygotowuje stuff na to wydarzenie. Zapowiada się prezentacja zupełnie nowej jakości widowiska. Będzie to nie tylko jedna z największych, ale również najbardziej skomplikowana realizacji firmy Efekt. Trzymam kciuki za ekipę chełmskiej firmy oraz za pogodę. Mam nadzieję, że wszystko wyjdzie zgodnie z planem i będzie to niezapomniane widowisko komentowane szerokim echem nie tylko na naszym forum.
Ekipie Efektu życzę bezpiecznej podróży, ładnej pogody w czasie przygotowań i pokazu oraz 100% odpalonego zgodnie z planem materiału. Powodzenia Panowie!

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fps, wymoderowałem ilość materiału jaką napisałeś, trochę się z nią pomyliłeś :)

Jak będzie? Cóż, trzeba poczekać do sobotniej nocy, a już we czwartek wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Fps, wymoderowałem ilość materiału jaką napisałeś, trochę się z nią pomyliłeś :)

Jak będzie? Cóż, trzeba poczekać do sobotniej nocy, a już we czwartek wyjazd.


Żadna tajemnica wystarczy, że napisze do UM o udostępnienie oferty, bo to jest dokument jawny od otwarcia kopert :P
Mam nadzieję, że prognoza pogody się nie sprawdzi, póki co zapowiadają deszcz w pt, a to chyba najgorsza rzecz jaka może być przy montażu.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizacja Dni Morza,Fatalna !! Pokaz miał się zacząć ok.24 rozpoczął się 00:45~Ludzie już wychodzili,wyzywali Organizatorów a w szczególności Pana A.Piasecznego bo tego się słuchać nie dało.Co do pokazu to za***isty. 9/10 Vel Gratulacje.
ps: mam film w lepszej jakości ale niestety tylko 2 część bo 1 mi się usunęła,wrzucę niedługo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Organizacja Dni Morza,Fatalna !! Pokaz miał się zacząć ok.24 rozpoczął się 00:45~Ludzie już wychodzili,wyzywali Organizatorów a w szczególności Pana A.Piasecznego bo tego się słuchać nie dało.Co do pokazu to za***isty. 9/10 Vel Gratulacje.
ps: mam film w lepszej jakości ale niestety tylko 2 część bo 1 mi się usunęła,wrzucę niedługo .


Nie wiem dlaczego, ale ja mam takie wrażenie, że pokaz jednak w sporej części nie odzwierciedlał zamysłu twórcy. Po pierwsze na dole momentami panował lekki chaos i ewidentnie nie wszystko poszło zgodnie z planem. Jedne efekty odpalały drugie w losowej kolejności, przez co sekwencje były w kilku przypadkach niepełne, albo o geometrii innej niż zaplanowano, poza tym zauważyłem, ze nie wszystkie kostki odpaliły. Na górze, zgodnie z moimi przewidywaniami, szału nie było, panował głównie materiał chiński o średniej jakości, a momentami wręcz czarne niebo, zabrakło zdecydowanie mocniejszych akcentów w postaci bomb europejskich. Finał jak na prawie 15 min. pokaz wypadł,moim zdaniem, dość mizernie. Niestety rozciągnięcie pokazu do tej długości, odbiło się niekorzystnie na jego dynamice. O synchro się nie wypowiadam, bo muzyka na filmach, które obejrzałem, nie była słyszalna najlepiej, ale z tym elementem akurat było chyba całkiem nieźle. Oceny się jeszcze nie podejmę, ale mam już ogólny zarys noty, którą wystawię i nie będzie to na pewno ocena zła, bo pokaz ogólnie wypadł nieźle, ale nie wybitnie.

Najnowsze filmy:





fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem dlaczego, ale ja mam takie wrażenie, że pokaz jednak w sporej części nie odzwierciedlał zamysłu twórcy. Po pierwsze na dole momentami panował lekki chaos i ewidentnie nie wszystko poszło zgodnie z planem. Jedne efekty odpalały drugie w losowej kolejności, przez co sekwencje były w kilku przypadkach niepełne, albo o geometrii innej niż zaplanowano, poza tym zauważyłem, ze nie wszystkie kostki odpaliły. Na górze, zgodnie z moimi przewidywaniami, szału nie było, panował głównie materiał chiński o średniej jakości, a momentami wręcz czarne niebo, zabrakło zdecydowanie mocniejszych akcentów w postaci bomb europejskich. Finał jak na prawie 15 min. pokaz wypadł,moim zdaniem, dość mizernie. Niestety rozciągnięcie pokazu do tej długości, odbiło się niekorzystnie na jego dynamice. O synchro się nie wypowiadam, bo muzyka na filmach, które obejrzałem, nie była słyszalna najlepiej, ale z tym elementem akurat było chyba całkiem nieźle. Oceny się jeszcze nie podejmę, ale mam już ogólny zarys noty, którą wystawię i nie będzie to na pewno ocena zła, bo pokaz ogólnie wypadł nieźle, ale nie wybitnie.





Podzielam zdanie fpsa, po takich zapowiedziach spodziewałem się czegoś lepszego. Efekt powinien rozdzielić scenariusze na duże pokazy i festiwale gdzie dół pokazu jest uzupełnieniem góry a pokazami weselnymi/niskobudżetowymi gdzie to góra jest dopełnieniem dołu. Bo jak na taki pokaz to góra pokazu praktycznie nie aktywna.
Pokaz bez finału...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro vel się ociąga to ja dam link do jego filmu:



Jednocześnie przyszedł czas na oceny.
Projekt ewidentnie przerósł firmę z Chełma. Przyznam się, że od samego początku dość sceptycznie podchodziłem do zapowiedzi vela. Był bardzo pewny siebie jak na debiut firmy przy takiej skali widowiska i, jak pokazała praktyka, miałem niestety rację. Z szumnych zapowiedzi powstało w sumie przeciętne widowisku. Już na pierwszy rzut oka widać brak synchronizacji na początku pokazu. W takich realizacja manualny start pokazu i oddzielnie audio to wielki błąd. W drugiej części widać, że udało się nieco skorygować laggi, ale początek pokazu nie był w pełni zsynchronizowany. Kolejna sprawa, o której już pisałem to chaos na dole pokazu. Tutaj kolejny raz wyszedł brak obycia ze strefą o dużym planie i część efektów odpaliła zupełnie nie tak jak powinna, albo nie odpaliła w ogóle. Jest to nauczka na przyszłość, że strzelającą tak duże plany należy umiejętnie rozmieścić zarówno materiał jak i moduły systemu. Dobór materiału opisałem już wyżej, na takie widowiska trzeba pomyśleć jedna k o jakości a bomby pozbawione efektów np. waterfall czy fallig leaves pozostawić na pokazy weselne. Finał to chyba jakieś nieporozumienie jak na tę skalę widowiska. Ogólnie w tym roku obserwuję sadek jakości pokazów Efektu. Mam nadzieję, ze to chwilowa zadyszka a nie stały trend...
Oceny szczegółowe:

Synchronizacja - 7/10
Dobór i jakość materiału - 6/10
Dobór podkładu - 9/10 (zdecydowanie najmocniejszy punkt pokazu)
Geometria sekwencji - 5/10 (za dużo się posypało)
Finał - 2/10 (praktycznie brak finału)
Wrażenie ogólne - 6/10 (do perfekcji jeszcze daleko).

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam coś tam pisał, że Efekt słabo strzela...

http://www.youtube.com/watch?v=w1fQJlfOTlk

Z dedykacją dla fps-a, pokaz z wczoraj.

Nie każdy pokaz wychodzi w 100%, są i duże lepsze (większe) firmy, które popełniają dużo większe błędy. Jeden pokaz nie daje uprawnienia do pisania: oho, ale ten Efekt coraz gorzej strzela. Po prostu pech pokrzyżował trochę plany w tym konkretnym widowisku. Frazesy typu "brak obycia z dużą strefą" to puste słowa, które nijak się mają do rzeczywistości tego pokazu - jak byś był na miejscu i obserwował proces montażu, to wtedy mógłbyś sobie pozwolić na tego typu komentarze, tymczasem widzisz tylko film z fajerwerkami. Ważne jest, aby umieć wyciągać wnioski i strzelać chociażby takie spektakle, jak ten z Dni Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vel, święta racja ! Najlepszym też zdarzają się błędy ! Pokaz z Niemiec jest tego potwierdzeniem. Obejrzałem go 2 razy, wyszedł świetnie. Jedynie czego brakuje to może troszkę lepszego finału, ale i tak pokaz 1 klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie chyba pokaz trwał tak długo (to nie wina firmy, tylko zamówienia), stałe problemy z samorządami - czas i cena. To spowodowało "przeciąganie" wg mnie - ale podkreślam Panowie bez napinki, sam bym lepiej na pewno nie strzelił, choć pokaz muszę przyznać nie powalił mnie. Wszystkiego jednak bym nie zganiał na Efekt. Każdy ma swój jakiś styl strzelania. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ktoś tam coś tam pisał, że Efekt słabo strzela...

http://www.youtube.com/watch?v=w1fQJlfOTlk

Z dedykacją dla fps-a, pokaz z wczoraj.

Nie każdy pokaz wychodzi w 100%, są i duże lepsze (większe) firmy, które popełniają dużo większe błędy. Jeden pokaz nie daje uprawnienia do pisania: oho, ale ten Efekt coraz gorzej strzela. Po prostu pech pokrzyżował trochę plany w tym konkretnym widowisku. Frazesy typu "brak obycia z dużą strefą" to puste słowa, które nijak się mają do rzeczywistości tego pokazu - jak byś był na miejscu i obserwował proces montażu, to wtedy mógłbyś sobie pozwolić na tego typu komentarze, tymczasem widzisz tylko film z fajerwerkami. Ważne jest, aby umieć wyciągać wnioski i strzelać chociażby takie spektakle, jak ten z Dni Niemiec.


Po 7. lipca podyskutujemy, ciekawe co tam w Ustce wymodzicie ;) A co do Dni Morza obiektywnie nieciekawie wyszło. Pogadamy jak Efekt zrealizuje chociaż naście pokazów poza festiwalami o budżetach 30k+. Mały pokaz = większy margines bezpieczeństwa i nie ma, co porównywać Dni Niemiec z Dniami Morza. Inna skala trudności i tyle. To tak jakby porównywać składanie puzzli 100 elementów z tymi o 1000 kawałkach. Oczywiście można być mistrzem w układaniu tych pierwszych, ale biorąc się za bardziej skomplikowane układy już tak gładko nie musi iść... Poza tym co to za off top to temat o Dniach Morza a nie Dniach jakiś tam Niemiec. Tutaj oceniam konkretny pokaz, który odbył się w konkretnym miejscu i ten podkreślam konkretny pokaz nie wyszedł rewelacyjnie.
Co do braku obycia z dużą strefą to wychodzi właśnie wtedy jak piro rozwal system i w konsekwencji geometrię pokazu, co dało się zaobserwować na twoim filmie, ot co :P Z resztą 95% realizacji Efektu, które są udokumentowane na filmach opierają się na strefie nie przekraczającej 50m na ziemi, wiec skąd ma być obycie się pytam, to przychodzi z czasem i kolejnymi realizacjami i tego się nie przeskoczy. Wiem, że jako pracownik Efektu masz emocjonalny stosunek do moich wypowiedzi, jesteś przez to nieobiektywny. Zauważ, ze moją opinię popierają też inni. Na waszym miejscu uderzyłbym się w pierś i przyjął słowa krytyki, bo pokora też się przydaje w życiu.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam się cierniem ukoronować? Albo ubiczować? Czego ode mnie oczekujesz i co nieobiektywnego widzisz w którejkolwiek z moich wypowiedzi? Napisałem, że rzucasz na wiatr frazesy, bo tak jest. Nie masz pojęcia jak wyglądał proces przygotowań, a go komentujesz. Skąd obycie z dużymi strefami? No nie wiem, może chociażby z występów na 5 festiwalach ogni sztucznych?

Ja nie zamierzam prowadzić dalszej dyskusji, bo jak ktoś kiedyś trafnie zauważył, rozmowa z tobą, to jak kopanie się z koniem.

Mógł wyjść lepiej ten pokaz? Mógł z pewnością, ale nie myli się tylko ten co nic nie robi i w piro sprawdza się to najlepiej, o czym ty wydaje się, że zapominasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadamy 7. lipca. Ja piszę tak jak to widzę. wyszło jak wyszło, chyba nie oczekiwałeś pochwał i wielbienia pod niebiosy? Co do obycie na 5 festiwalach (z czego 2 dopiero przed nami), pierwszy występ w Ustce strzelany "z gwoździa" a festiwal w Nysie z przeogromnie szerokiej barki o długości nieprawdopodobnych 30m. Najzacniejszy pokaz Efektu to zeszłoroczny występ w Ełku, ale przypominam, że na pożyczonym, renomowanym systemie. W każdym razie było to widowisko na bardzo wysokim poziomie, rzekł bym nawet z najwyższej krajowej i wysokiej europejskiej półki Pokazem w Ełku Efekt sam sobie postawił bardzo wysoko porzeczkę. W ogóle zeszły rok to wysyp wspaniałych pokazów Efektu. W tym roku, w moim odczuciu, trochę gorzej to wypada (oceniam pokazy Efektu i Jokera łącznie). Mam nadzieję, ze najlepsze realizacje dopiero przed nami. Po obejrzeniu filmu z pokazu w Niemcach widzę, że testowane były niektóre elementy z pokazów festiwalowych. Świetne sekwencje, szkoda, że wsadzone w podkład, do którego średnio się wpasowały.
W Ustce i Nysie życzę natomiast pokazów na poziomie:



fps

Vel: A chwilę temu pisałeś, że to ja robię off-top...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem jakiej jakości widowisko miało w Szczecinie być ale wiem jakiej było. Od kilku lat oglądam fajerwerki na Dniach Morza
i powiem że ten pokaz był najdłuższy i najnudniejszy. Już nie wspomnę że kilka razy mieliśmy wrażenie że to koniec a potem okazywało się że tylko przerwa. Może nie warto było się za to brać, bo z tego co piszecie-nie miała ta firma do czynienia z poważniejszymi pokazami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...