Skocz do zawartości

[FILM] 26.05.2012 Wesele Ani i Rafała by fps :)


fpshooter

Rekomendowane odpowiedzi

Data - 26.05.2012
Godzina - ok. 21:45
Okazja - Wesele mojej siostry
Miejsce - Sienna k Nowego Sącza
Wykonawca - fpshooter
System - RF32B
Budżet - 1500 zł
Film :



Zdjęcia pozostałości:

p5270036a.jpg

p5270038.jpg

p5270037.jpg

Niestety z braku czasu nie mogłem zrobić zdjęć ze strefy, a w niedzielę rano mój tata pozbierał wszystko zanim zdążyłem wstać. Na zdjęciach nie ma jednej kostki JW4055 (niewypał) i jednej JW05 (częściowy niewypał). Obydwie zostały zneutralizowane poprzez wrzucenie na noc do pojemnika z wodą.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazik SUPER! Biorąc pod uwagę budżet oraz to że system przechodził chrzest xd

Cały czas coś się działo, nie było przerw, jak na amatora to ekstra :D

No i + z używania tego systemu to to , że autor mógł skupić sie na oglądaniu pokazu , a nie wciskaniu guziczków xd

10/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Super sprawa :D W 5:08 MASAKRA :D po tym troszkę przycichło no i onerowy niszczą system ;)


Przycichło bo miało przycichnąć, żeby finał wywarł większe wrażenie. A pierwsza JW1020 wywołała też brawa, bo niektórzy myśleli, że to już koniec, a Armagedon dopiero nadchodził ;) Mówcie co chcecie, ale system programowalny to jednak potęga.

PS Szczegółowy opis wraz z problemami, które się pojawiły jest tutaj: http://www.forumfajerwerki.pl/topic/9404-fps-zakupy-i-projekty-na-rok-2012/page__st__20__p__90991#entry90991

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


no spoko na parkingu :P Ile metrów od samochodów ?


Taki skrót kamer, podobnie jak w przypadku np. relacji z biegów narciarskich odległość między zawodnikami wydaje się minimalna a jest to często kilkadziesiąt metrów. Najbliższy samochód było ok 35m od piro (nawiasem mój samochód), do tego lekki sprzyjający wiatr. Tak w ogóle to pokaz był odpalany z wału przepływającego obok potoku, a między strefą a terenem domu weselnego, na którym stały samochody jest jeszcze droga, która została zamknięta na czas pokazu. Ogólnie wszystko było w zgodzie z przepisami BHP i zdrowego rozsądku.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen profesjonalizm, pokaz był dynamiczny, świetnie dopracowany, bez przerw, a finał czysta poezja, pokazałeś prawdziwą moc one rowów, ogólnie widowisko strasznie przypadło mi do gustu, podoba mi się nawet lepiej niż niektóre pokazy robione przez profesjonalistów :) Mam takie pytanie jeszcze do Ciebie, zużyłeś wszystkie 32 kanały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam takie pytanie jeszcze do Ciebie, zużyłeś wszystkie 32 kanały ?


Napisał to już wcześniej



Z góry dziękuję za wszelkie uwagi w tym krytyczne.

PS Wykorzystałem wszystkie 32CH

fps



Fps ładny treściwy pokaz. Kostki ładnie się prezentowały. Gratulacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pełen profesjonalizm, pokaz był dynamiczny, świetnie dopracowany, bez przerw, a finał czysta poezja, pokazałeś prawdziwą moc one rowów, ogólnie widowisko strasznie przypadło mi do gustu, podoba mi się nawet lepiej niż niektóre pokazy robione przez profesjonalistów :) Mam takie pytanie jeszcze do Ciebie, zużyłeś wszystkie 32 kanały ?


Dziękuję bardzo za miłe słowa. Tak zużyłem wszystkie 32 kanały, ale zapalników użytych w pokazie było łącznie 44 szt. Stosowałem metodę - jeden zapał = jeden efekt, w związku z czym np do kostek strzelających po 3 szt. w układzie FAN łączyłem po 3 zapały szeregowo. Szeregowe łączenie ma sporo zalet a najważniejsze są takie: nie powoduje spadku napięcia w "łańcuszku szczęścia, od wszystkich zapałów idzie jeden kabel do systemu, nie ma tyle zabawy z qm w kostkach które go nie mają, bo wystarczy dopiąć po 10 cm do visco, wetknąć jeden z połączonych zapałów i gotowe :)...
Pokaz byłby jeszcze bardziej udany, gdyby nie "słoń w składzie porcelany", który wyrwał mi 3 kable, co spowodowało zamianę 2 kanałów w częsci finałowej o czym pisałem w temacie: http://www.forumfajerwerki.pl/topic/9404-fps-zakupy-i-projekty-na-rok-2012/page__st__20__p__90991#entry90991

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie komuś odpaliło wszystko jak trzeba, dlatego też można ocenić zamysł autora i scenariusz a nie pokaz który jest wynikiem błędu.

Zacznę od środka.
Bardzo dobrze wyszedł tzw fake-finale ponieważ na filmie słychać oklaski widowni myślącej że pokaz już przeszedł do historii czyli uzyskany został zamierzony efekt. Po tym przyszła pora na dynamiczną końcówkę oraz finał. BSka czy JW1019 otóż po swoim pokazie stwierdzam że BSka jest do tego stworzona. Nie wiem czy była możliwość jej zakupienia ale była by lepszym rozwiązaniem zwłaszcza że komety daje nam JW1020. Nie mniej jednak finał był taki że widz wiedział że to już koniec czyli znowu został osiągnięty zamierzony efekt.
Wstęp raczej standardowy, środek pokazu to raczej typowa dynamiczna sekcja pirotechniki która była bardzo dobrze dopracowana gdyż ewidentnie było widać nakładki w czasie strzelania, dzięki temu nie było przerw. Budżet pokazu został bardzo dobrze rozdysponowany.
Wiadomo że każdy ma pewne odchyły od normalności dlatego też ja zastosowałbym pewnie trochę inne efekty, ale tak jak to już ustaliliśmy nie można oceniać pod siebie ;)

Następnym razem czekamy na coś z Singlami a co za tym idzie również więcej kanałów...


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No wreszcie komuś odpaliło wszystko jak trzeba, dlatego też można ocenić zamysł autora i scenariusz a nie pokaz który jest wynikiem błędu.

Zacznę od środka.
Bardzo dobrze wyszedł tzw fake-finale ponieważ na filmie słychać oklaski widowni myślącej że pokaz już przeszedł do historii czyli uzyskany został zamierzony efekt. Po tym przyszła pora na dynamiczną końcówkę oraz finał. BSka czy JW1019 otóż po swoim pokazie stwierdzam że BSka jest do tego stworzona. Nie wiem czy była możliwość jej zakupienia ale była by lepszym rozwiązaniem zwłaszcza że komety daje nam JW1020. Nie mniej jednak finał był taki że widz wiedział że to już koniec czyli znowu został osiągnięty zamierzony efekt.
Wstęp raczej standardowy, środek pokazu to raczej typowa dynamiczna sekcja pirotechniki która była bardzo dobrze dopracowana gdyż ewidentnie było widać nakładki w czasie strzelania, dzięki temu nie było przerw. Budżet pokazu został bardzo dobrze rozdysponowany.
Wiadomo że każdy ma pewne odchyły od normalności dlatego też ja zastosowałbym pewnie trochę inne efekty, ale tak jak to już ustaliliśmy nie można oceniać pod siebie ;)

Następnym razem czekamy na coś z Singlami a co za tym idzie również więcej kanałów...


Pozdrawiam


Dziękuję za rzetelną opinię. Było kilka problemów o czym już pisałem w temacie: http://www.forumfajerwerki.pl/topic/9404-fps-zakupy-i-projekty-na-rok-2012/page__st__20
Zamiarem moim było, żeby JW408 i JW407 strzelały parami. Niestety wyszło jak wyszło. BTW Jakby nie ten problem to byś mógł zobaczyć kilka smaczków wzmacniających efekt w postaci kostek z serii TXB60x (2 x po 2 szt.), które w zamyśle miały pojawiać się pomiędzy dwoma JW407, z racji na to, że wyszło zamieszanie, o którym już pisałem JW408 zamaskowała te akcenty do tego JW407 wlazła mi na LH-104. Nomen omen trochę byłem zbyt przezorny i dałem za długi czas dla tej kostki(chodziło o wyciszenie przed jednorzędówkami), a JW407 paradoksalnie zamaskowała czarną dziurę, która by powstała. Z rzeczy które mi się jeszcze rzuciły w oczy to kiepskie zaplanowanie użycia Safagii, zamiast razem z JW77 powinienem odpalić ją razem z pierwszą kostką JW4056 i wtedy waliłaby pięknie na środku również razem z drugą Gają. Zrobiłem tak bo myślałem że JW42 strzela o 10s krócej (zapomniałem o wydłużeniu czasu po certyfikacji CE).
Z rzeczy, z których jestem bardzo zadowolony to to, że dobrane przeze mnie laggi wyszły perfekt i otwarcia efektów następowały idealnie w akcentach muzycznych. Nadspodziewanie dobrze wyszły zakończenia segmentów z JW2000 i P7450, zwłaszcza ta druga kostka zakończyła swe działanie w punkcie "0" pierwszej części pokazu. No i 1. JW1020 to było dokładnie to, o co mi chodziło ;)
Co do materiału to w sumie mogłem brać BS-101, po głębszej refleksji dochodzę do wniosku, że 3 bski zrobiłyby lepszą robotę niż salwa z 2 szt. JW1019. Pozostały stuff został zakupiony dawno temu i trzeba było coś z tego sklecić, bo bardzo długo wahałem się nad zakupem szerzej nieznanego RF32B. Strzelanie do muzy też wpadło mi dopiero niedawno do głowy, więc musiałem coś sklecić z posiadanego materiału. Normalnie byłoby na odwrót, najpierw podkład a potem stuff, ale myślę, ze wybrnąłem z twarzą z tej patowej sytuacji ;)

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 1 raz to bardzo udany pokaz, jak widać dobre przygotowanie czyni cuda. Cały pokaz ogólnie cechował się sporą dynamiką. Na szczególną uwagę zwróciłem zwłaszcza na baterię śmieszka. Jedyne co mi brakowało to saluty na koniec, oczywiście to kwestia gustu i ja akurat lubie pokaz z typowym mocnym pieprznięciem na finał. :) Dobra robota i czekam na kolejne realizacje. :) Pokazy typu strzelanka na 30-40 kanałów na forum chyba już są dość dobrze opanowane. :P Ciekawe co będzie za kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak na 1 raz to bardzo udany pokaz, jak widać dobre przygotowanie czyni cuda. Cały pokaz ogólnie cechował się sporą dynamiką. Na szczególną uwagę zwróciłem zwłaszcza na baterię śmieszka. Jedyne co mi brakowało to saluty na koniec, oczywiście to kwestia gustu i ja akurat lubie pokaz z typowym mocnym pieprznięciem na finał. :) Dobra robota i czekam na kolejne realizacje. :) Pokazy typu strzelanka na 30-40 kanałów na forum chyba już są dość dobrze opanowane. :P Ciekawe co będzie za kilka lat.


A jak mówiłem, że LH-104 zmiata czapki z głów, to nie za bardzo mi wierzyliście. Proponowałem nawet, że zakupię chętnym i wyślę. Tania nie jest, bo kosztuje 300 zł, ale efekt ma na tyle nietypowy, że warto. Jak to powiedziała moja dziewczyna po pokazie, "czułam się jak na wojnie, jak zaczęło to coś na całym niebie walić" xd
Co do salutów na finał to tak, jak napisałem w odpowiedzi na post firka, jakbym mógł czas cofnąć, to użyłbym 3 x BS-101 zamiast salwy z 2 szt JW1019 - cenowo na jedno by wyszło a efekt o niebo lepszy.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fps z racji że był to twój pierwszy pokaz pod muzę to kłaniam się nisko, pokaz był bardzo dynamiczny i efektowny również mi brakowało troszkę lepszego finału z kilkoma BS'kami :D Nie ma co więcej mówić, gratuluję pokazu i licze na coraz to lepsze realizacje z większą ilością kanałów i sekwencjami SS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Fps z racji że był to twój pierwszy pokaz pod muzę to kłaniam się nisko, pokaz był bardzo dynamiczny i efektowny również mi brakowało troszkę lepszego finału z kilkoma BS'kami :D Nie ma co więcej mówić, gratuluję pokazu i licze na coraz to lepsze realizacje z większą ilością kanałów i sekwencjami SS.


W następnym pokazie, w sekcji finałowej obiecuję dać BSki (o ile je dostanę).

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Świetny pokaz, czy ta kwota 1500 zł to jest tylko za materiały piro czy też za inny niezbędny "osprzęt" ?


Tylko za materiały. Ogólnie to część stuffu miałem za darmo z konkursów Big-Fun i Komety i kilka gratisów od zaprzyjaźnionych osób. Przy dobrym układzie wiatrów możesz mieć podobną ilość materiału za ok. 2000 zł. Do pokazu używałem jeszcze systemu RF32B zakupionego bezpośrednio u producenta, tego kosztu nie doliczam z różnych względów ;)

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...