Skocz do zawartości

12.05.2012 r. - Parczew - Pokaz Weselny


velibrum

Rekomendowane odpowiedzi

Data: 12.05.2012 r. - godz. 21:45
Miejsce: Okolice jakiejś restauracji w Parczewie
Wykonawca: ja & dlugi24 corporation :D
Film:

http://www.youtube.com/watch?v=85yPkF1WmPc

Zdjęcia:

ATYxA.jpg

zN7gc.jpg

zjiZu.jpg

dyaHo.jpg

QtSIU.jpg

ZQwaY.jpg

b5UNv.jpg

BhXYr.jpg

Po pierwsze chciałbym podziękować Dlugiemu24 za zaproszenie na pokaz. Przygotowywania to była sama przyjemność i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś coś strzelimy ;)

Pokaz przygotowany od a do z na miejscu, montaż zajął około 4.5 godziny. Co było strzelone widać na filmie i zdjęciach. Wyszło super, dokładnie tak, jak zaplanowaliśmy. Nie odpalił tylko orient i uran (lonty baterii się nie odpaliły od QM), ale to i tak nie zmieniło ogólnego wrażenia, gdyż widzom bardzo się podobało. Na filmie nie ma dobrze nagranych 3 fontann multicolor Jorge (2 x 300 g i 1 x 1000 g), które były ustawione bliżej gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, zrobienie takiego pokazu na łączeniu tylko visco i Qm to nie lada wyzwanie. Bardzo dobrze wykorzystałeś budżet, wybrałeś dobre sprawdzone kostki, nic dodać nic ująć i nie ma co się martwić nad 2 kostkami, które nie odpaliły. Pokaz total miazga xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

Większość kostek wybrał dlugi24, ja tylko zaproponowałem kilka pozycji uzupełniających pokaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wg mnie wyszło ideanalnie :D
Bardzo podoba mi się ułożenie kostek \I/ słabsz po bokach i silniejsza na środku, nie wiem czy sam tego pomysłu nie wykorzystam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A jaki był budżet ?


Aż tak ci to potrzebne do życia czy tylko chcesz posta nabić :D
Pokaz ok, zainwestuj w końcu w system ! :) Wtedy łączenie zajmie 1h a nie 4,5 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajęłoby może troszkę mniej czasu, bo i tak nie marnowałbym jednego zapłonnika na każdą kostkę, więc trzeba byłoby i tak łączyć oraz i tak czy tak mocować kostki na paletach. Poza tym wolę w tak wysokich i mokrych trawach połączyć 4 lonty, aniżeli wpinać 12 kabelków i martwić się, czy wilgoć nie będzie za duża, żeby elektronika zadziałała. Ponadto zabawkowe systemy raz zadziałają, a raz nie... Kiedyś sam też zauważyłeś, że jedna osoba może albo pokaz oglądać, albo go sterować z pilota, nie da się robić dwóch tych czynności jednocześnie. Ja wolę odpalić lont i cieszyć się z pokazu, aniżeli z latareczką wpatrywać się w pilocika, czy konsolę. Tak więc póki co zostanę przy lontach, bo widowisko wyszłoby takie samo, a tak to przynajmniej mogłem nacieszyć oko efektami. Dobrze przygotowane lonty jak dla mnie są znacznie pewniejsze niż zabawkowy system. Jak przyjdą jakieś o wiele, wiele większe budżety, to może się coś pomyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogu dzięki nastały czasy kiedy to system sterowany pc wynosi tyle co chińska zabaweczka :D Wiem wiem zaraz będzie gadka, że znowu o nim gadam, a do tej pory nie za prezentowałem :) Spokojnie już nie długo.Aha odnośnie wilgoci wymyślono takie coś jak obudowy hermetyczne za 25zł, które rozwiązują ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu o nim gadasz ... :P

Ja póki co jednak wolę popracować troszkę dłużej w domu, za to na dworze mieć 4 opaski do zaciśnięcia i komfort oglądania pokazu bez stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś temat który opisuje kostki z tego pokazu ? A jak nie to była taka fajna kostka I od 1:26 , zielone perły w palme. To jaki budżet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zielone perły w palme.


Kolejny efekt, którego jesteś autorem, gratuluję :P

To jest New Generation 6 - największe dziadostwo jakie można kupić za 60 zł - nie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zajęłoby może troszkę mniej czasu, bo i tak nie marnowałbym jednego zapłonnika na każdą kostkę, więc trzeba byłoby i tak łączyć oraz i tak czy tak mocować kostki na paletach. Poza tym wolę w tak wysokich i mokrych trawach połączyć 4 lonty, aniżeli wpinać 12 kabelków i martwić się, czy wilgoć nie będzie za duża, żeby elektronika zadziałała. Ponadto zabawkowe systemy raz zadziałają, a raz nie... Kiedyś sam też zauważyłeś, że jedna osoba może albo pokaz oglądać, albo go sterować z pilota, nie da się robić dwóch tych czynności jednocześnie. Ja wolę odpalić lont i cieszyć się z pokazu, aniżeli z latareczką wpatrywać się w pilocika, czy konsolę. Tak więc póki co zostanę przy lontach, bo widowisko wyszłoby takie samo, a tak to przynajmniej mogłem nacieszyć oko efektami. Dobrze przygotowane lonty jak dla mnie są znacznie pewniejsze niż zabawkowy system. Jak przyjdą jakieś o wiele, wiele większe budżety, to może się coś pomyśli.


Teraz za nieduże pieniądze można kupić system programowalny, osobiście testowałem już swój zakup i jestem zadowolony z działania. Mając do dyspozycji 32ch + 2-3 sekwencery można już coś pokombinować, jak doliczyć opcję łączenia qm i odpalania po kilka efektów z kanałów to da się już stworzyć ładne widowisko. Pokaz można zmontować wstępnie wcześniej (podłączyć zapały do kostek, posklejać kostki w grupy itp.) dzięki czemu montaż na miejscu jest błyskawiczny.
Pokaz zmontowany na zapałach jest mniej podatny na czynniki atmosferyczne. Z doświadczenia wiem, że lont lubi zgasnąć na deszczu i nigdy nie ustawi się tak odległości, żeby wszystko strzelało jak powinno bez robienia bigosu na niebie. Ponad to pokaz zaprogramowany można przerwać w dowolnym momencie bez narażania zdrowia.
Jeśli chodzi o odpalanie kostek od qm to polecam 2 sposoby:
1. Wetknięcie główki zapalczej/ łebka od zapałek w miejscu łączenia
2. Owinięcie dodatkowo visco w wyrzutni stopiną.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fps, chcesz się bawić w systemy, twój wybór. Ja zostanę przy loncie z powodów, o których wcześniej napisałem.

BTW: Jak zobaczyłem, że wszedłeś na forum, to tylko odliczałem czas jaki upłynie, do momentu nie zgodzenia się z czymkolwiek co napiszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Fps, chcesz się bawić w systemy, twój wybór. Ja zostanę przy loncie z powodów, o których wcześniej napisałem.

BTW: Jak zobaczyłem, że wszedłeś na forum, to tylko odliczałem czas jaki upłynie, do momentu nie zgodzenia się z czymkolwiek co napiszę ;)


Gdzie ja napisałem, że się nie zgadzam? Chcesz się bawić lontem, twój wybór. Generalnie ma to swoje wady i zalety, jak każdy sposób. Zwróciłem tylko uwagę, że w deszczu nie zda egzaminu i , że pokazu nie da się w sposób kontrolowany zastopować.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu musze fps'a poprzeć, bo gdy np. linia lontu zgaśnie (mimo że jest podwójna) to masz w sumie zchrzniony pokaz, i musisz lecieć odpalać ponownie z ręki, nie mając pewności czy jak podejdziesz, coś nie zacznie nagle strzelać.
Z systemem nawet jak jedna sekcja nie odpali, od naciskasz przycisk i leci następna.
Sam miałem taką sytuację 2 lata temu i teraz nie wyobrażam sobie pokazu , nie dzieląc go przynajmniej na 3 - 4 sekcje z osobnymi zapalnikami. Lepiej jak nie odpali jedna sekcja, i zamaskujesz to , odpalając z pilota następną, niż jakbyś miał z lancą lecieć i podpalać pokaz od środka xd

Poza tym można ładnie zaakcentować finał, posiadajac system i walnąć na sam koniec one rowa, czy salwę bombek (albo jedno i drugie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziś na trzeźwo obejrzałem pokaz i muszę dodać to że nie ma takiego finału z prawdziwego zdarzenia :) A reszta na wysokim poziomie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za problem podpiąć one rowa do rezerwowego lontu ostatniej wyrzutni, tak żeby poleciał równo z ostatnimi strzałami? Żaden ;) Jakby był one row w sklepie, to byłby w pokazie, a tak to trzeba było sobie radzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...