Skocz do zawartości

III Festiwal Ognia i Wody - Nysa 2012


fpshooter

Rekomendowane odpowiedzi

Data - 07.07.2012
Godzina - ok. 22-23
Miejsce - Plaża Nyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
Opis:
 

Cytat
W dniu 7 lipca 2012 roku od godziny 22:00 na plaży Nyskiego Ośrodka Rekreacji rozpocznie się pokaz fajerwerków wykonany przez trzy zaproszone firmy pirotechniczne.
Pokaz zostanie przygotowany do 3 minutowego fragmentu muzyki przekazanej przez Organizatora Festiwlauoraz 6 minutowego dowolnego fragmentu muzyki przygotowanego przez firmę.

Pokazy pirotechniczne to profesjonalna obsługa i perfekcyjne wykonanie, które gwarantują najwyższy poziom widowiska. Zaproszone do udziału w III Festiwalu Ognia i Wody nad Jeziorem Nyskim zapewnią bogatą gamę efektów, wspaniałą kolorystykę, indywidualny scenariusz i świetnie dobrany podkład muzyczny.
Do udziału w trzeciej edycji Festiwalu zaproszone zostały:
- Firma Handlowo Usługowa EFEKT z Chełma
- Firma Zbig-Grom z Częstochowy
- Firma S-Piro ze Szczecina


Źródło: http://www.nor.nysa.pl/index.php?id=n111

Sądząc po obsadzie festiwalu, będzie to zdecydowanie najbardziej interesująca edycja z dotychczasowych. I w tym roku na pewno się zjawię. Proszę o wpisywanie się temacie osób, które się wybierają.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W tym roku niektórzy będą mięli zgryz - Ustka, czy Nysa. Z racji na logistykę, koszty i obsadę ja osobiście wybieram Nysę. Jakby co to w Nysie można się przekimać za 35 zł w domu studenta. Warunki są tam całkiem znośne, jedyny minus to konieczność dojścia nad zalew, ale to tylko 40 min. spacerem.
Oby pogoda dopisała tak jak rok temu. Oglądanie pokazów sztucznych ogni w malowniczej scenerii, w ciepły lipcowy wieczór, na tle rozgwieżdżonego nieba to czysta przyjemność.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety odpadam Termin imprezy pokrył się z dużą imprezą którą organizuję. FPS chyba nie przestrzelamy twego nowego systemu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooli jak mam wybierać festiwal czy impreza prywatna to chyba wybór jest oczywisty. Poza tym system będzie tak czy siak do tego czasu przestrzelany.
BTW ciekawi mnie jak sobie poradzi firma S-piro, strzelając jednego dnia na dwóch festiwalach. Jakby nie patrzeć S-piro cały czas się zbroi, wiec z brakiem sprzętu nie będzie problemu, bardziej interesuje mnie jak sobie poradzą ze złożeniem pokazu w mniejszym składzie osobowym.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja będę. Może z godzinkę przed pokazami uda mi się już skończyć robotę na barce, to będzie można się spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spoko, będzie okazja pogadać. A tak ogólnie to pokaz ma być porównywalny jakościowo z tym zeszłorocznym? Rok temu było całkiem dorzecznie jak na mizerny budżet przeznaczony na pokazy konkursowe. Wiem, że Ustka to nie będzie (choćby ze względy na strzelanie z barki), ale liczę na ciekawe widowisko.
W tym roku obawiam się, że 2 z 3 startujących firm będą się jednak skupiały na FSO w Ustce, mam nadzieję, że nie spowoduje to spadku jakości widowisk w Nysie, bo festiwal w zeszłym roku pokazał, że Nysa ma potencjał na organizowanie tego typu wydarzeń. O występ Efektu w sumie jestem spokojny, o Groma też, gorzej z S-piro, bo przy ich podejściu może zabraknąć kanałów na ciekawe widowisko w Nysie...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja niestety pomimo wcześniejszej deklaracji odpadam. Za dużo mi na głowę spadło, także czasowo nie wyrobię, choć bym chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha to wygląda na to, że do zeszłorocznego składu dołączy tylko/aż jedna osoba czyli Majster. Szkoda, bo festiwal jest na prawdę godny uwagi, tym bardziej, że to jedyna tego typu impreza na terenie pd-zach Polski.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gnz, serio jednego wieczorka wolnego nie wykombinujesz :) ? Zapewniam, że jest po co jechać!

Vel, niestety. Piątek i sobota jestem przykuty do klawiatury, bo terminy gonią, a dodatkowo w niedzielę rano mam ważne spotkanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wróciłem z bardzo dobrych widowisk, pozwolę sobie nie pisac większego komentarza bo muszę się jeszcze wyrobić z przesłaniem kolejnych 2 filmów Groma i Efektu przed wyjazdem za kilkanaście godzin na wakacje, ale mogę powiedzieć że było warto się tam wybrać i podziwiać podniebne efekty.


Poniżej będę dawał filmy widowisk:


Zaczne od I wykonawcy S-Piro, która zdobyała II miejsce




Kolejna firma to Grom-Zbig z Częstochowy, firma zajeła III miejsce:





I miejsce dla firmy Efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam byłem widziałem i stwierdzam, że:
Tegoroczna edycja festiwalu była niestety słabsza od tej ubiegłorocznej. Z wyjątkiem pokazu S-piro, zarówno Efekt jak i Grom borykali się z problemami technicznymi. Szczególnie pokaz Groma został totalnie zrujnowany przez problemy techniczne. Niestety system FireMaster, będący w posiadaniu częstochowskiej firmy totalnie oszalał i ponad połowa materiału pozostała na barce, zamiast poszybować w niebo, a wielka szkoda, bo widzowie zgromadzeni nad nyskim jeziorem nie zobaczyli wielu europejskich perełek, a pokaz był po prostu chaotyczny. Recenzję napisze później, w każdym razie moim prywatnym zwycięzcą jest S-piro i nie wiem czemu werdykt był inny...
W tym miejscu nie odmówię sobie uszczypliwości co do prowadzących. Nie wiem kto wybrał tak niekompetentne osoby, zwłaszcza tę kobietę. Konferansjerka na poziomie przaśnego, wiejskiego festynu, żenujący poziom, masa błędów i przerywanie pokazów komentarzami. Ta, nie zawaham się użyć słowa, ćwierć inteligentka, potrafiła nawet źle podać tytuł utworu do części obowiązkowej, firmy S-piro nie zapowiedziała w ogóle a pozostałych dosłownie w 2 słowach - żal. Poza tym nie kryła w ogóle z kim sympatyzuje i ze sceny cały czas odnosiła się do pokazu S-piro - po prostu totalna amatorka i brak obiektywizmu.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandarin - niesamowicie oburzony jesteś jak na "zwykłego widza"... ;) pokaz S-Piro może i był najskładniejszy jeśli chodzi o aspekt przygotowania technicznego, ale dla prostego oglądacza nie liczy się wcale to, tylko ogólne wrażenie artystyczne, a gdy tuż przed wręczeniem nagród konferansjerka się pytała publiczności kto wygrał, to najwięcej głosów było słychać chyba pod innym adresem :P

Dzisiaj postaram się wrzucić jakieś filmy, póki co daję kilka zdjęć:

20120707175733.jpg

20120707175739.jpg

(wesołe Gromy :D)

Majster i Fps - sorry, że nie udało mi się z Wami spotkać, ale pracy na barce był ogrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie potrafi się przegrywać mandarin, co nie ;) ?

Pokaz S-Piro może i był najskładniejszy jeśli chodzi o aspekt przygotowania technicznego, ale dla prostego oglądacza nie liczy się wcale to, tylko ogólne wrażenie artystyczne, a gdy tuż przed wręczeniem nagród konferansjerka się pytała publiczności kto wygrał, to najwięcej głosów było słychać chyba pod innym adresem :P
(wesołe Gromy :D)

Majster i Fps - sorry, że nie udało mi się z Wami spotkać, ale pracy na barce był ogrom.


Vel to może zacytuj opinię mojej dziewczyny, dla której były to pierwsze pokazy profesjonalne w życiu: "ten pierwszy (S-piro) - super, taki ładny, kolorowy i pięknie zgrany, drugi (Grom) - totalny chaos, przerwy, chyba coś nie poszło, trzeci (Efekt) sporo strzelania jak na odpuście, mało kolorów i przerwy, ale końcówka super" Czyli dla przeciętnego widza z zerowym pojęciem o temacie i tak wygrało S-piro. No niestety Wam system po raz kolejny szwankował, czyli Explode jednak to nadal wersja beta...
Co do owacji to czysta psychologia, jakby S-piro strzelało ostatnie to by mięli "standing ovation" na 100%

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja się przyczepię do komentarzy o systemach :) Fps, może i Efekt miał drobne problemy, ale zobacz na błędy firemastera który kosztuje kilka razy więcej.Wniosek jest taki, że każdy sprzęt może zawieść, a różnice w cenie są znaczne.Sprawdzona wersja FM dała ciała bardziej niż według ciebie wersja beta explode :)

A co do samych pokazów, poziom w PL idzie bardzo szybko w górę.Zobaczcie na fotki z przygotowań do pokazów kilka lat temu.Wystarczyło całe pole moździerzy z bombami a publika i sędziowie szaleli.Obecnie prawie wszystkie firmy biorące udział w festiwalach posiadają masę stojaków i używają setki single shotów oraz różnych efektów scenicznych.Chwała im za to, i oby do przodu!

PS: To, że grom nie wygrał nie zmienia mojego zdania, że są najlepszą firmą w pl.Jedna porażka, a kilkanaście sukcesów po rząd, nie może pójść nagle w niepamięć :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kameleon, otóż to. Jakieś lagi w systemie można raz dwa naprawić, natomiast dla pokazu znacznie gorzej jest wtedy, gdy nastaje kompletna cisza (co zdarzało się Nakaji, Gromowi, Pol-Expancowi...), aniżeli np. front trochę się rozjedzie w czasie.

I link do innego zdjęcia, hehe :D

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120708/POWIAT02/120709510&sectioncat=photostory12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem wyszczególnić dla każdej firmy z osobna, to co mi się podobało a co nie :)

Grom: Jak zawsze wgniatający w ziemię towar, niektóre bomby po prostu kosmiczne efekty, jedyny minus, to system, ale do wybaczenia bo to wina sprzętu, no chyba, że zawinił człowiek :).
S-piro: Rozetki :) To co kocham, i chciałbym jak najwięcej na pokazach w pl.Sekwencje ss w niektórych momentach nie bardzo potrzebne, i strasznie się zlewające.
Efekt: Świetne, oryginalne kompozycje dołu z górą, prawie idealna synchronizacja, zastrzeżeń brak, słusznie przyznane pierwsze miejsce.


Wszystkie negatywne opinie napisałem na korzyść firm, i może się przydadzą, nikt nie jest idealny, a porażki zazwyczaj jeszcze bardziej motywują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kameleon, otóż to. Jakieś lagi w systemie można raz dwa naprawić, natomiast dla pokazu znacznie gorzej jest wtedy, gdy nastaje kompletna cisza (co zdarzało się Nakaji, Gromowi, Pol-Expancowi...), aniżeli np. front trochę się rozjedzie w czasie.

I link do innego zdjęcia, hehe :D

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120708/POWIAT02/120709510&sectioncat=photostory12


No to mieliście "świetne" fragmenty kompletnej ciszy w Nysie w tym roku (wg. filmu majstra) od 1:50 do 2:08 = 18s i od od 6:26 do 6:39 = 13s czyli łącznie 31 s czarnego nieba, nie licząc kilku pomniejszych przerw. Obiektywnie patrząc i zgodnie z regulaminem = - 6 pkt. Na żywo dało się to odczuć jeszcze bardzie. Czekam na komentarz...
Edit# Kameleon na żywo nic się nie zlewało, a sekwencje S-piro wgniatały konkurencje w ziemię. Kamera po prostu ma za mały zakres dynamiczny i nie wychwytuje tego co ludzkie oko. Na dowód inny film, gdzie lepiej widać sekwencje:

http://www.youtube.com/watch?v=-di-5D6bcF4

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No to mieliście "świetne" fragmenty kompletnej ciszy w Nysie w tym roku (wg. filmu majstra) od 1:50 do 2:08 = 18s i od od 6:26 do 6:39 = 13s czyli łącznie 31 s czarnego nieba. Obiektywnie patrząc i zgodnie z regulaminem = - 6 pkt. Na żywo dało się to odczuć jeszcze bardzie. Czekam na komentarz...

fps


Czy ja wiem, czy to wina sprzętu ? Ja osobiście w tych momentach sam bym wyciszył, ewentualnie jakieś flary odpalił.Nawet, jeżeli to był błąd, to nie miał zbyt dużego znaczenia pod względem całego widowiska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...