Skocz do zawartości

[JMJ Pirotechnics] Zakupy, pokazy, projekty. Rok 2012.


JMJ Pirfotechnics

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Nie będę wypisywał wszystkich rzeczy, które zostały mi po sylwestrze, gdyż jest tego mnóstwo. Podam jednak najważniejsze, żebyście mogli zorientować się, jak to wygląda:

Szelki:
60x 2" wszystkie efekty
12x 1,75" różne efekty

Wyrzutnie:
1x TB15 Nineshots
1x Jw07 Mars
1x 1571 Wrath of the Gods
1x TB17 Return of the Joker

Karton artykułów rożnych, fontann, motylków i rzymiakow.
Pudło petard.

Do tego dochodzą moje pierwsze tegoroczne zakupy, które rozpoczną ten temat:
1x JW20 Don't worry be Happy
1x JF11 Ninja
1x JC08 Cracling Fountains
1x JF66 Flash
2x JF02 Fountains (1x gold+blue, 1x silver+red)
1x JF48R Race
1x FC8002 Silver
4x 0860 Kulki Dymne
1x K0203 Pirat
1x K0204H Explosive 4
1x JC04 Big Corsair
1x K0202s Explosive 2

Do tego była czapeczka Jorge, 20 plakatów Jorge i 4 paczki zapałek sztormowych Jorge.

Zakupiłem tez via Kamilegionista (dzięki!) 2 race morskie.
Wszystkie te zakupy(oprócz plakatów) widać na tym zdjęciu: http://imageshack.us/photo/my-images/846/jorge1.png/

Wszystkie te artykuły planuje wystrzelać w ciągu roku.
Zapraszam do komentowania :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że sporo Ci jeszcze zostało, jestem ciekaw jak wypadły szeleczki 2" SP ;) (raz trafi się na dobrą partię a raz na złą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Widać, że sporo Ci jeszcze zostało, jestem ciekaw jak wypadły szeleczki 2" SP ;) (raz trafi się na dobrą partię a raz na złą)

Z nowej partii niewiele odpaliłem, ale o tych które wystrzelałem mogę na razie powiedzieć, ze są mniej ciekawe od 1,75". Cylindryki maja ciekawsze efekty, które inaczej układają się na niebie i fajniej wyglądają.
Red Stars White Glitter jest slabe.
A z tych nowych zostaje w rurach większy kawałek korpusu niż poprzednio- trzeba oczyszczać po każdym strzale...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Projekt "Rezurekcja"

Jak wiemy, na rezurekcje można trochę postrzelać hukówkami. Ja zaplanowałem coś bardziej ambitnego. chce mianowicie zrobić salwę złożoną z karabinka - najpierw trochę drobnych petard, potem FP3; oraz ewentualnie salutów.
Jestem teraz w fazie planowania, karabinek chce zrobić z takich modułów:
modul2.png
Nie wiem jednak czy to najlepszy pomysł. Nie dysponuje jakąś ogromna ilością petard. Cala salwa ma zająć kilkanaście sekund.
Proszę o podpowiedzi i komentarze,
Pozdrawiam

Jeżeli ktoś z Warszawy chce przyłączyć się do projektu, serdecznie zapraszam! Zapewniam materiały, lonty, opaski etc! Jedynym problemem jest to, ze trzeba będzie odpalać o 6 rano, ale jakoś się dogadamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja połączyłbym FP3 QM, zrobi na widzach wrażenie. Jeśli zdecydujesz sie na takie łączenie QM to musisz zostawiać pomiedzy petardami odcinki wolnego lontu około 10cm, w innym razie nie wszystkie petardy zostana odpalone.

Życzę powodzenia !!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłem dzisiaj w sklepie taniefajerwerki.pl w Konstancinie kilka kostek na rezurekcje - TB36 i TXP488, czyli same saluty. Do tego nieco petard, i to bardzo... ciekawych :P. Przy okazji wziąłem nowe single na przetestowanie.
Ceny były zaskakująco niskie wiec niewiele mnie to kosztowało.
Plan salwy napisze wam zapewne jutro jak wszystko zmontuje razem ze zdjęciami. Na początek powiem, ze zacznie się od "szalonego"(a dlaczego, zobaczycie na zdjęciach) uderzenia, potem karabinek tradycyjnie - coraz mocniejsze ładunki i saluty na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama salwa trochę nie wyszła, ale hałasu narobiłem. Dwie pierwsze petardy - TXP484 "Crazy Robots" rozwaliły cale pudełko, przez co cala synchronizacja poszła w pizdut. Lonty się powaliły, karabinki rozleciały na kilka metrów. Na szczęście zostały połączone, wiec odpaliłem je później oddzielnie. W salwie finałowej strzały z TB31 poszły trochę po bokach, wiec ciekawie to wyglądało, dobrze ze w nic nie trafiły :D.
Zdjęcia poniżej, filmy mam kilku momentów (pierwsze dwie petardy, parę w dalszej części, kilka strzałów z kostki), jak chcecie mogę wstawić, tylko nie wiem czy warto tak w kawałkach, a samemu nie umiem montować.
Przed odpaleniem:
http://desmond.imageshack.us/Himg825/scaled.php?server=825&filename=rekolekcje1.png&res=landing
http://desmond.imageshack.us/Himg192/scaled.php?server=192&filename=rekolekcje2.png&res=landing
W trakcie strzelania:
http://desmond.imageshack.us/Himg535/scaled.php?server=535&filename=rekolekcjee.png&res=landing
Po zakończeniu:
http://desmond.imageshack.us/Himg404/scaled.php?server=404&filename=rekolekcje4.png&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To musiało tak się skończyć. Żebyś skonsultował swój projekt to bym Ci na pewno zwrócił uwagę ROBOT'a że jest źle zamontowany.


Pzdr

Tobie nie chciałem zawracać głowy przed maturami, a sam karabinek robiłem dzień przed rezurekcja, wiec nie było czasu konsultować na forum ;). Ale na przyszłość już wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po jednej wpadce w sylwestra nie łączę już fp3 visco. Na 20 strzałów wystrzeliło tylko 5. Teraz je łącze po kilka zaciskową opaską i odpalam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zakupy na paintball i ASG:
5738d40ea70502f0.jpg

Granat GD-10 x2
Świeca dymna 048-9W x10
Dym TXF751
Granaty dymne x6 bez symbolu.
Dziękuję firmie taniefajewrerki.pl za ekspresowa realizacje zamówienia oraz Firawerkomanowi za podwiezienie paczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i całość zakupów, z kilkoma dodatkami, poszła dzisiaj na mojej paintballowej imprezie urodzinowej, a zarazem otwarciu hali Frag Factory.
W scenerii zbombardowanego miasta całkiem nieźle to wyszło.
Poza niewypałem jednej świecy i wybuchem czegoś, co wybuchać wcale nie powinno poszło gładko i chyba będę musiał kupić więcej piro airfostowej.
Niestety filmów ani zdjęć nie mam, może organizator jakieś wstawi, bo jak graliśmy to nie chciałem biegać z aparatem :D. Ale zadyma była niezła, zwłaszcza po GD-10 i trzech świecach naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W dniu 28 lipca zrealizowałem pokaz z okazji imienin znajomej w Głogoczowie pod Krakowem.
Widowisko trwało 3 minuty, jego koszt wyniósł ok. 300zl.
Jednym z wymogów było, aby pokaz nie był zbyt głośny, stad jego dość nietypowa forma.
Całość odpalana była z systemu.
Przewidziany plan widowiska:
1) 3 wulkany Silberfacher tworzące ścianę ognia
2) TB-6 60 Shots - kolorowe kule zakończone cracklingiem
3) Kompozycja z trzech wyrzutni SternenParade oraz 90 rzymskich ogni 10 shots
4) TB15 - 9 dużych, klasycznych rozprysków, każdy z innym efektem
5) 3x SternenParade oraz 3x TXF335
6) JW1018 oraz 2x szelka 2" Red Wawe

Na początku pokazu nie zadziałały wulkany - kabel był przedłużany, każdy wulkan był na oddzielnym zapalniki, ale wszystkie trzy zapalniki były podpięte pod jeden kanał i zapewne system nie dał rady. TXF335 również były na oddzielnych zapałach i na jednym kanale, a mimo to zadziałały bez zarzutu. Nie były jednak przedłużane.
Mimo to od razu przeszedłem do TB-6 wiec poza kilkoma sekundami, przez które nic się nie działo, publiczność nic nie zauważyła.
Reszta pokazu poszła zgodnie z planem.

Filmu, niestety, nie mam, bo sam bylem zajęty odpalaniem, a publiczność jak widać nie była w stanie obsłużyć mojego aparatu i zamiast nacisnąć migawkę i zacząć robienie filmu... Wyłączyła aparat. Jak włączyli go ponownie uznali, ze nie ma co już nagrywać, a szkoda, bo wolałbym fragment filmu pokazu niż jego zupełny brak. Nie wypadało mi jednak się wściekać na zleceniodawców, wiec trudno. Są za to zdjęcia z przygotowań i z po pokazu.

29884c4d9b0a814b.jpg
6753f1346e505b0f.jpg
8e0f292a56fb7079.jpg
f00c30e159c7a731.jpg
31bc64f42eb9b04b.jpg
7a104dc9aabd9194.jpg
54163821caf5af4e.jpg

Wszystkie uwagi, propozycje i komentarze wpiszcie w tym temacie!
Za pomoc w zaplanowaniu pokazu dziękuję użytkownikom:
Kameleon
Firawerkoman
Cooli
Capensis
Fpshooter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na zdjęciach pokaz musiał się udać mimo tej przerwy na początku, o której napisałeś. Szkoda, że nie masz filmu pokazu, chociaż tej końcówki, ale można się domyśleć, że One Rów z szelkami dał rade na finał. Duża ilość rzymskich ogni,co mnie trochę to zaskoczyło, myślę, że spokojnie zastąpiły one wyrzutnie, które jednak robią trochę huku, a tego chciałeś uniknąć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zawsze mam 2-3 kamery , z czego jedną ja obsługuje, żeby zawsze coś tam się nagrało, pozostałe daje publicznośći i to najbardziej ,,technicznej" osobie xd Już raz się przejechałem , dając jedyną kamere do nagrywania komuś, a ten ktoś włączył nagrywanie i wcisnął pauze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po opinii i po zdjęciach można wywnioskować że pokaz był udany. Jedna uwaga nie kładź systemu tak blisko pirotechniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JMJ jeszcze raz sorki za zamieszanie ale tak jak obiecałem jak będziesz potrzebował systemu z steperami następnym razem pisz.

Co do wulkanów to na meteora dałeś za dużą odległość wulkany od systemu i dlatego nie odpaliły. Wszystko fajnie poukładane ale rzymskie ognie dałbym też w różnych kierunkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tego co pamiętam ona się pali cały czas. Jest to informacja że sekwenser jest uruchomiony


Ta po lewej się nie świeci ale ta po prawej sygnalizuje naładowanie bateri. Po włączeniu pali się ciagle to znaczy że jest ok. Jak zaczyna mrygać ;) to sygnalizuje słabość bateri :)


JMJ jaka cena?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...