Skocz do zawartości

[JMJ Pirotechnics] Zakupy, pokazy, projekty. Rok 2012.


JMJ Pirfotechnics

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Korzystając z chwili wolnego czasu, rozważyłem wszystkie za i przeciw, zastanowiłem się i podjąłem decyzje co do tegorocznego sylwestra:

PLAN ZAKUPÓW NA SYLWKA 2012-13

W poprzednich latach narzekałem na brak czasu na dokładne przygotowanie pokazu i kiepskie warunki, przez co występowały różne błędy. Dlatego tez doszedłem do wniosku ze w tym roku nie będę się cackał z 30 małymi kostkami, które trzeba rozplanować, połączyć, ustawić i naszykować. taki sam, a nawet lepszy, chociaż trochę inny, efekt, z mniejszym wkładem pracy uzyskam używać zaledwie kilku kostek - za to dużych. Z tego względu na tego sylwka inwestuje prawie wyłącznie w 30mm, >35 strzałowe kostki Komety i Triplexa.
Zamawiać będę najpewniej tylko w dwóch miejscach - na wspólnych zakupach forumowych w Komecie i na taniefajerwerki.pl.
Przeglądając aktualna ofertę, która się na pewno jeszcze zmieni, ale to nie ważne, chciałbym wziąć np.:
TXB180 Symphony za 112zlhttp://www.forumfajerwerki.pl/index.php?app=forums&module=post&section=post&do=edit_post&f=199&t=9529&p=93546&st=20
JHW009 Song za 110zl
P7508 Bilbao 97zl

Pozostałe kostki jeszcze wybiorę, ale na finał chce dać Gold Nagoje.
Z małymi kostkami będę się bawił na pokazach w ciągu roku.
Oczywiście biorę tez sporo artykułów do zabawy, małe kosteczki tez.
Po co to wszystko pisze? Otóż każdy z was zapewne ma upatrzone różne duże kostki. Jeżeli mógłbyś mi jakąś polecić, gorąco zapraszam. Mój budżet na pokaz to około 500-600zl.
Dzięki,
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super! Kurde, wkońcu nie jestem sam. Duże kostki są doskonałym rozwiązaniem, dla tych co niekoniecznie chcą 3 dni przed sylwestrem rozplanowywać scenariusze i konstruować stojaki, umocnienia.
Dużych kostek jest sporo, wybór jest szeroki.
Cała seria Gold z Komety, P7781, Sekwencyjne 7x7 z Komety, Festival Day, JW1112, JW417. Kostki fan z Maxsema też wspaniałe, tylko cenowo odstraszają, TXB769, Multicolor z Triplexa, Vigo, Kreta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Pierwszy film z mojego strzelania przedsylwestrowego już jest.
Ten akurat jest raczej próbny, testowałem pojedyńcze ładunki których mam sporo, a przy okazji puściłem coś dla znajomych ;).
Planuje zrealizować kilka takich filmów, być może któryś z pomocą kogoś jeszcze z forum. Oczywiście będą ciekawsze od pierwszego. W każdym z nich chcialbym pokazać jakiś interesujący produkt - nowy, niedostępny, nie znany czy po prostu ciekawy.
Zapraszam do zaglądania do tematu!

http://www.youtube.com/watch?v=zGdfTPqI5QI&feature=plcp

Zła formuła filmu - poprawiłem, aby był widoczny dla wszystkich.

Edytowane przez velibrum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link już poprawiony - dzięki Vel! - odruchowo skopiowałem.
Tutaj natomiast macie fotkę kilku zapalniczek od Luxora, które dziś dostałem:

zapalniczki1.png

Najlepsze do dopalania fajerwerków - polecam.
Przy okazji informuje, ze zdecydowałem się na zakup kilku kostek z TF:
TXB180 Symphony
JW407 The Legend
YHW009 Song
Resztę produktów dobiorę w najbliższym czasie. Zakupów dokonam pod koniec miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest kolejny filmik ze strzelania przedsylwestrowego.
Tym razem również z okazji Święta Niepodległości.
Możecie na nim zobaczyć małą fontannę od Jorge'a - JF02 z efektem Gold+Blue, Rzymski Ogień N2024 od Tropica - były dostępne w zestawie z trzema innymi przez jakiś miesiąc na TF i nigdzie indziej ich nie widziałem, oraz 7 strzałową kostkę od Super Power'a - 1209 Night Invader. Bardzo dobra wyrzutnia w świetnej cenie (chociaż ja miałem ją gratis). Szkoda, ze już niedostępna. Ja miałem dwie sztuki, jedna jeszcze mi została.
Mam nadzieje, ze te produkty zaciekawią ;).

http://www.youtube.com/watch?v=bVtNpmjdN8A


Zapraszam do komentowania oraz oglądania następnych filmików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam w końcu możliwość pochwalenia się moim jedynym w tym roku, ale za to dużym zamówieniem. Robione na taniefajerwerki.pl
Skład:

P7607| P7607 Gold Nagoja - 1szt.
GW218-93| GW218-93 Blue Colorfull World| - 1szt.
GW218-94| GW218-94 Red Colorfull World| - 1szt.
YHW009| YHW009 Song| - 1szt.
JW407| JW407 The Legend| - 1szt.
txb180| TXB180 Symphony| - 1szt.
FP3| FP3 BIG Oryginalne! NAJTAŃSZE W POLSCE!| - 2szt.
JC05| JC05 / FP3 Small| - 3szt.
P2000| P2000 Mega Piratka II| - 1szt.
K0201 triplex | K0201 Achtung| 5szt.
EX1| EX1 Explosive !| 4szt.
K0204| K0204 Korsarz| 1szt.
TXB228| TXB228 Ballet| - 1szt.
SP5101| SP5101 Fantastic Show| - 1szt.
9001| 9001 Color Melody HIT!| - 1szt.
P2311| P2311 Magical Shots (20 strzałów) | - 3szt.
P2117_20111217202014| P2117 BLING BLING Nowość 2011| - 1szt.
P7060 | P7060 Bajkał| - 1szt.
U17017| U17017 Golden Waterfall| - 2szt.
JM05| JM05 Trzeszczące Kolorowe Kulki| - 1szt.
JF66 | JF66 Flash| - 1szt.
Visco 3mm 1cm/s| Lont Visco 3mm| - 10szt.
Zapał 3m| Spłonka elektryczna, zapłonnik, zapał 3m| - 10szt.
W504A/B| W504A/B Helicopter| - 1szt.
W526B| W526B Zestaw 12 motyli| - 1szt.
P3505| P3505 Wulkany| - 1szt.
0445| 0445 Misile| - 1szt.
1530 Detonator | 1530 Detonator| - 1szt.
1232| 1232 Zestaw Rakiet NOWOŚĆ 2011| - 1szt.

Łącznie kosztowało 907zł
Fotki:
zakupy1.png
zakupy2f.png

Oprócz tego posiadam koło 65 szelek 2" i 1,75", trzy kartony drobiazgów i kilka mniejszych kostek.
Zdjęcie całości stuffu koło nowego roku.
Zapraszam do przeczytania mojego planu na ten rok kilka postów wyżej, oraz do komentowanie i oceniania

Dziękuję Firawerkomanowi oraz Panu Pawłowi Gajewskiemu z TF za pomoc w zakupach i gratisy.
Przy okazji dziękuję również całemu ForumFajerwerki.pl, a w szczególności całej administracji i Wapsterowi, za zaufanie do mnie i awans na Moderatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo gadać. Wyważony arsenał nastawiony zarówno na strzelanie w dzień, jak i na efektowny pokaz w nocy. Petard i drobnicy wystarczy na kilka dni zabawy przed samym Sylwestrem. Dobra opcja dla tych, którzy nie mają sąsiadów dzwoniących na policję. Widzę, że masz też czym je odpalać. Zapalniczki od Luxora zawsze do usług =)

We wrześniu kupiłeś nowiutki system do odpalania, dlatego też będziesz musiał się pogłowić z kolejnością odpalania baterii. Dobrze, że na większości etykiet od baterii zamieszczony jest czas trwania, to pomoże trochę w synchronizacji (w Triplexowych kostkach też jest?). Baterie wybrałeś tak, żeby efekty nie powtarzały się zbytnio, także widzowie na pewno nie będą narzekali na nudę podczas pokazu finałowego.

Moderator jak najbardziej Ci się należał, tym bardziej, że często jesteś na forum. Gratki :cool:

Niech moc FP3 będzie z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuff jest konkretny.Nie zabrakło art różnych i co najważniejsze dobrych wyrzutni,zabrakło niestety wyrzutni kątowej przynajmniej mniejszej typu JW4055.Też posiadam wyrzutnię Bajkał i mam nadzieję ,że mnie,jak i Ciebie nie zawiedzie.Życzę udanego pokazu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Stuff jest konkretny.Nie zabrakło art różnych i co najważniejsze dobrych wyrzutni,zabrakło niestety wyrzutni kątowej przynajmniej mniejszej typu JW4055.Też posiadam wyrzutnię Bajkał i mam nadzieję ,że mnie,jak i Ciebie nie zawiedzie.Życzę udanego pokazu !

Na finał pokazu, do Gold Nagoji, idzie JW1018, a dwie U17017 Golden Waterfall będą strzelały razem i pod kątem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za brzydal! Wpier został moderatorem, a teraz w dodatku jeszcze Nagoje sobie zakupił cwaniaczek!
Gratuluję dobrego zestawu. Właściwie doskonałego. Jak już wyżej zostało napisane przez Mantisa, zabawy co nie miara, a w finałowym momencie solidne tąpnięcie! Pomysł z finałem super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wolałeś postawić na większy kaliber i bardzo dobrze. Zrobisz piękne show i widownia będzie zadowolona.
Znalazło się również coś do zabawy i dobrze, bo nie wyobrażam sobie sylwestra bez strzelania drobnicą przed 0:00 ;)
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezent od TanichFajerwerek do zamówienia dla kolegów :D/> :
kulki1.png
Kosteczka bardzo fajna, a strzelających kulek od SP'ka jest 40 opakowań i nie do końca wiem co z nimi zrobię, ale coś się wymyśli.

// Post nr. 800, Yea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Całość stuffu 2012/13
Wyrzutnie:
1x P7607 Gold Nagoja (Kometa)
1x GW218-93 Blue Colorfull World (Maxsem)
1x GW218-94 Red Colorfull World (Maxsem)
1x YHW009 Song (Triplex)
1x JW407 The Legend (Jorge)
1x TXB180 Symphony (Triplex)
3x SP601 Night Surprise (Super Power)
1x SP5101 Fantastic Show (Super Power)
1x 9001 Color Melody (Super Power)
1x P2117 BLING BLING (Super Power)
1x P7060 Bajkał (Kometa)
2x U17017 Golden Waterfall (Triplex)
1x P7211 Liban (Kometa)
1x P7018 Saturn Missile 100 strzałów (Kometa)
1x JW1018 (Jorge)
Petardy:
2x opakowanie FP3NEW (Jorge)
3x opakowanie FP3Small (Jorge)
1x opakowanie P2000 (Maxsem)
4x EX1 Explosive 1 (Jorge)
5x K0201 (Triplex)
1x K0204 Korsarz (Kometa)
3x Shising Crackers (30sztuk) (Triplex)
Moździerze:
40x szelka 2" (wszystkie efekty) (Super Power)
12x szelka 1,75" (różne efekty) (Super Power)
Rakiety:
12x opakowanie 0445 Misile (144 sztuki) (Tropic)
1x komplet 1530 Detonator (Super Power)
1x 1232 Zestaw Rakiet (Super Power)
1x P8008 Zestaw Ghost (Kometa)
Fontanny:
1x P3505 Wulkany (Super Power)
9x FC3001 Kongo (Jorge)
1x FC8002 Silver (Jorge)
3x Vulkan Silberfacher (Keller)
Rzymskie Ognie:
3x opakowanie P2311 Magical Shots (20 strzałów) (Kometa)
5x opakowanie T6236 Magical Shots (10 strzałów) (Arka)
Artykuły różne:
12x opakowanie JM05 Trzeszczące Kolorowe Kulki (72 sztuki) (Jorge)
2x opakowanie JF66 Flash (Jorge)
1x opakowanie W504A/B Helicopter (Maxsem)
1x W526B Zestaw 12 motyli (Super Power)
2x JM04-CL Wirujące Bączki (12 sztuk) (Jorge)
3x JM01 Circoblitz (Jorge)
Lont Visco 1cm/s x30metrów
Lont 10cm/s x10metrów
Taśma Detonacyjna Pyrolepa
Zapały Quick x30


Łączna wartość stuffu: około 1250zł*
Zakupione w większości w sklepie taniefajerwerki.pl. Pojedyńcze artykuły kupione w Bigfunie, speed-fajerwerki.pl, Marcusie-Grafie, hurtowni Jorge w Czerwieńsku albo w hurtowni Grom-Zbig w Częstochowie.


*Do podanej sumy nie są wliczone koszty moździerzy, stojaków, zapałów, systemu, lontów i podobnych artykułów.

Fotki:
stuff1.png

stuff2q.png

stuff3s.png


Opis pokazu wraz z filmem postaram się dać dziś wieczorem, a na razie zapraszam do komentowania stuffu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą, film z pokazu już teraz!

W ostatniej chwili nawalił system i musiałem łączyć lontem. Z tego powodu w pokazie jest kilka krótkich przerw, ale nie przeszkadzały one widowni. Z tego samego powodu JW1018 nie wypaliła razem z ostatnią salwą Gold Nagoji, ale chwilę po niej, więc nie jest tak źle.
Cały pokaz był ustawiany przez ok. 30 minut, a mimo to wszystko zadziałało. Uważam, że pokaz był udany, a publiczność była zadowolona.
Zresztą, co ja wam będę mówił, zobaczcie sami:
http://www.youtube.com/watch?v=HMV-x834pFQ

Użyte materiały:
3x Vulkan Silberfacher
TXB180 Symphony
YHW009 Song
JW407 The Legend
2x U17017 Golden Waterfall
P7607 Gold Nagoja
JW1018

Fotki z ranka po pokazie:
030a45ba6c7d95dd.jpg
cbd6d119da94db3d.jpg
c3ea95c6a21cac72.jpg
f69b435120eefcf9.jpg
d5cf2b88a4f56004.jpg
1d64a58beabfbe71.jpg
http://images37.fotosik.pl/1911/97719a9892f7c868.jpg

Zapraszam do komentowania! Proszę o wszystkie wskazówki, rady i pomysły na przyszłość!
Wkrótce film z moją sylwestrową zabawą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, fajnie ale trafiła Ci się dziwna Gold Nagoja. Pierwsze strzały ok, ale później jakaś wyjątkowo powolna a efekty rzadkie i jakby pozbawione tych zielonych gwiazdek. Nie przypomina mi tej Nagoji, którą ja miałem.

http://www.youtube.com/watch?v=fKLBu7qO2KE

U mnie strzela raz za razem i te efekty jakby "gęstsze". Czyżby zepsuli świetną kostkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...