Skocz do zawartości

29.01.2012 r. - Warszawa - Otwarcie Stadionu Narodowego


velibrum

Rekomendowane odpowiedzi


Pokaz słaby i krótki ?
W 7 minut wystrzelone zostało 2400 bomb z dwóch stanowisk i to było słabe ? Na niebie można było zobaczyc cały czas po kilka/kilkanaście sztuk bomb naraz z jednego stanowiska.

Na wiankach pokaz trwał 2 minuty ?!
No to chyba nie te wianki widziałeś...

" Spodziewałem się czegoś innego i uważam że nie warto było się fatygować przez 3 dzielnice i tyle marznąć "
Miejsce gdzie dane było im strzelać nie było przystosowane do zrobienia jakiegoś pyromusicalu, tylko jak sam pracownik Golda powiedział, miało być dużo i kolorowo, tak aby zobaczyli go wszyscy !
Poza tym nie rozumiem pretensji które kierujesz do firmy. To oni odpowiadali za brak dachu na boisku ? :D

Ja jechałem 200km i nie żałuje, a ty robisz łaske, że ruszyłeś dupe 3 dzielnice dalej i ci coś nie pasuje.


Na mnie osobiście pokaz wywarł spore wrażenie, bo tak jak Bartosz powiedział ilość materiału, intensywność i rozmiary była imponująca, a tym bardziej jak ktoś stał zdecydowanie bliżej niż inni :cool:
Ogólnie pokaz i tak jak na Golda był bardzo różnorodny, bo pojawiło się wiele kolorów oprócz brokatu.
Podsumowując, uważam, że mimo wszystko było warto przyjechać z Lublina, bo tak jak wcześniej wspomniałem ilość materiału jednak zrobiła swoje :)


Nie obchodzi mnie ilość a jakość całokształtu, ilość to miałem u siebie w sylwestra :unsure:
Na wiankach pokaz 2 minuty ? chodziło o pierwszy pokaz stadionowy -a że zabrakło przecinka to inna para kaloszy.Wianki widziałem a widziałem te warszawskie dla twojego sprostowania.Tak robię łaskę bo taki mam kaprys ;) i nie wmówisz mi że coś co mi się nie podobało będzie podobało.
Od połowy pokaz był monotonny a końcówka była gorsza niż początek 0 zaskoczenia.
Pokaz otwarcia stadionu za ponad miliard złotych powinien to być jeden z lepszych pokazów jakie widziałem w życiu a parę razy zdarzyło mi się widzieć z różnych okazji pod pałacem kultury.
Moja żona również potwierdziła moje zdanie a u ludzi mnie mijających również nie było słychać pochlebnych opinii.


fpshooter Nie obchodzi mnie czy powinien stadion rozbłysnąć wokoło czy też na płasko, był mówiony pokaz i był słaby.
Czego się spodziewałem już mówiłem , spodziewałem się godnego pokazu dla inwestycji wartej 1 569 370 000 PLN , Państwo przepłaciło 4krotnie więc mogli za pokaz przepłacić(czyt: zrobić drogi i konkret) bo to już bez znaczenia a oglądało to pewnie spora część zachodu mogli się przylansować tym jakie tu w pl mamy atrakcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jedyne co mogę powiedzieć, to że zdecydowanie się zawiodłem na samej formule pokazu. Takie nawalanie byle było dużo i głośno, to nie sylwester (vel dedykacja uwagi do ciebie). Jak się otwiera stadion to powinna cała korona stadionu zabłysnąć od sekwencji ss, a nie zwykłe naparzanie z krzaków pod stadionem...



O to to... Nic dodać nic ująć..



Pokaz otwarcia stadionu za ponad miliard złotych powinien to być jeden z lepszych pokazów jakie widziałem w życiu a parę razy zdarzyło mi się widzieć z różnych okazji pod pałacem kultury.


Z tym miliardem to poleciałeś..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie obchodzi mnie ilość a jakość szelek, ilość to miałem u siebie w sylwestra :unsure:
Na wiankach pokaz 2 minuty ? chodziło o pierwszy pokaz stadionowy -a że zabrakło przecinka to inna para kaloszy.Wianki widziałem a widziałem te warszawskie dla twojego sprostowania.Tak robię łaskę bo taki mam kaprys ;) i nie wmówisz mi że coś co mi się nie podobało będzie podobało.
Od połowy pokaz był monotonny a końcówka była gorsza niż początek 0 zaskoczenia.
Pokaz otwarcia stadionu za ponad miliard złotych powinien to być jeden z lepszych pokazów jakie widziałem w życiu a parę razy zdarzyło mi się widzieć z różnych okazji pod pałacem kultury.
Moja żona również potwierdziła moje zdanie a u ludzi mnie mijających również nie było słychać pochlebnych opinii.


Częściowo przyznaję rację. Mi się bardziej pokaz na Wiankach w Krk. podobał:



Z drugiej strony, ci co byli blisko strefy to mięli na pewno zupełnie inne odczucia, niż 99,9% zwykłych ludzi oglądających pokaz z odległości pół kilometra.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak się otwiera stadion to powinna cała korona stadionu zabłysnąć od sekwencji ss, a nie zwykłe naparzanie z krzaków pod stadionem... Możliwe, ze organizatorzy się przestraszyli, że im straż pożarna nie dopuści imprezy, ale przez to pokaz był jakiś taki bez wyrazu i polotu. Poniżej przykłady (nie mówię, że w takiej skali, ale chociaż jedna spirala z biało-czerwonych zmieniłaby zupełnie obraz tego pokazu):

fps


I tu poruszyłeś bardzo ciekawą kwestię. Ja jeszcze długo, długo przed otwarciem stadionu w Warszawie właśnie tak wyobrażałem sobie pokaz na otwarcie - pirotechnika odpalana z korony stadionu. Pamiętam jak kilkanaście miesięcy temu w jednej z gazet był artykuł jak powinno wyglądać otwarcie Narodowego. Wówczas wypowiadał się pirotechnik Surexa, który właśnie proponował pokaz z korony stadionu. Szkoda, że ten pomysł nie został zrealizowany. Jednakże patrząc na otwarcia stadionów na Ukrainie, nasz warszawski nie był odosobniony w tradycyjnej formie pokazu:

http://www.youtube.com/watch?v=cbeFrjfmlbU





Jak widać tylko w Doniecku widowisko zrealizowano na koronie. Nie mniej jednak pokaz w W-wie był bardzo efektowny i godny otwarcia Stadionu Narodowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz, a widziałeś filmy z wnętrza ukraińskich stadionów? Na każdym z otwarć korona stadionu ożywała i to wielokrotnie...

http://www.canstockphoto.com/firework-6392980.html

http://www.pond5.com/stock-footage/506201/salute-in-honor-of-the-opening-of-donbass-arena-in-donetsk-in-ukraine.html

Ja tam widzę stadiony całe w barwach piro :P

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Z tym miliardem to poleciałeś..


Dokładnie 1 569 370 000 PLN.

Pokaz z korony raczej byłby problematyczny jest ku temu wiele powodów ale nie chce mi się pisać na ten temat. Jestem neo kidem ;)
Pozwolę sobie dodać że skoro zrobiliśmy pokaz obok stadionu to porównajmy kilka zwykłych pokazów np w sydney bo przecież już nie mamy polski tylko polska-międzynarodową to powinni zrobić pokaz godny stfu-unii a niestety dalej widać jak daleko jesteśmy za murzynami.
Podejrzewam że gdyby nie acta i zmydlenie oczu to pokaz byłby takie sam jak ten pierwszy...
Warto też dodać tak na marginesie że roczna wartość utrzymania stadionu będzie od 20 do 30 milionów to mogli by skręcić coś lepszego.
http://www.wgrane.pl/891713513db5bed27d8788bb3a6e5981 to jest pokaz gdzie początek bije na ryj koniec naszego a są przecież jeszcze lepsze pokazy.
Bajdurzyłem dokładnie na coś takiego, ale rzeczywistość jest inna.

Gdy byłem młodszy to zupełnie z innej perspektywy oglądałem pokazy cieszyłem się że w ogóle mnie ojciec gdzieś może zabrać.
Mam teraz trochę więcej to zupełnie inaczej się na to patrzy... a oceny nie są kierowane emocjami i podnieceniem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ben co Ty w ogóle porównujesz pokaz za 1000.000 $ z pokazem za 200.000 zł? To tak jakbyś chciał porównać sylwestra w Londynie z Wiankami w Wawie, to zupełnie inny budżet...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ben co Ty w ogóle porównujesz pokaz za 1000.000 $ z pokazem za 200.000 zł? To tak jakbyś chciał porównać sylwestra w Londynie z Wiankami w Wawie, to zupełnie inny budżet...

fps


Przecież jesteś w unii a nie na Białorusi? Poza tym polska ma jeden z najdroższych stadionów na świecie , skoro stać nas na przepłacanie za stadion to czemu pokaz nie miałby być lepszy.

Natomiast nigdzie nie porównywałem Fps tylko pokazałem jak powinien pokaz wyglądać czy jest tu jakaś różnica ? odpowiedz sobie sam i nie zmieniaj toku mojego myślenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudny i krótki pokaz? :D Nie wiedziałem, że był jakiś inny pokaz przy stadionie, bo ja oglądałem ogromne, 7-minutowe widowisko z wieloma niespotykanymi i oryginalnymi efektami, dużą ilością kolorów, kształtów, powalającymi sekwencjami z ss i oczywiście doskonale zsynchronizowane z doskonałym (choć niestety niesłyszalnym) podkładem muzycznym.

Zacznę od filmu:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hRj2zOIWE7c

Cóż, pomimo 3 godzin poszukiwań udało mi się zlokalizować tylko jedną z dwóch stref pirotechnicznych, dlatego do końca nie wiedziałem jak się ustawić. W końcu zdecydowałem się stanąć tuż za ogrodzeniem stadionu (niestety ze stadionu nie można było filmować). Gdy spektakl się rozpoczął zupełnie straciłem głowę (widząc tyle ślicznego złota nie sposób tego nie zrobić), zdjąłem kamerę ze statywu i postanowiłem wykonać ujęcie dynamiczne z kilkoma kadrami na drugą strefę. Film jest zupełnie niewspółmierny do odczuć jakie to widowisko na mnie wywarło i nawet w ułamku nie oddaje tego co naprawdę można było zobaczyć. Osobiście mogę stwierdzić, że to było najlepsze 7-pirotechnicznych minut jakie widziałem w życiu. Pewnie nie powtórzyłbym tego stwierdzenia, gdybym stanął np. na moście, albo w jakimś innym punkcie, jednakże tak ogromna ilość tak pięknego materiału widziana z tej perspektywy to było coś pięknego. Arturo może potwierdzić jak bardzo byłem zachwycony ;) Nie będę rozwodził się nad słusznością takiej formuły pokazu (dwa stanowiska z pirotechniką wysokokalibrową), ponieważ chciałbym zaznaczyć, że ani ja, ani nikt z wypowiadających się w temacie nie ma wiedzy, czy na przykładowo organ wydający pozwolenie na wykonanie pokazu, nie wydał zezwolenia na użycie pirotechniki na terenie stadionu, co przecież nie jest wykluczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 7 minutowe..... od 2:40 do 4:40 / 4:50 - 5:17 nawciskali dziur i kitu. :D
Realnie to co jeszcze warto było zobaczyć można ocenić na 4 minuty.
Był jeden efekt oryginalny to fakt reszta to szelki takie jakie można było zobaczyć 10-15 lat temu więc pokaż nam te niespotykane efekty, zwalasz na innych brak wiedzy do informacji co się dzieje na stadionie ale nie każdy kto ma jakąś wiedzę ma się ochotę dzielić co ty jesteś jasnowidzem?
O pewnych rzeczach się nic nie mówi zwłaszcza po znajomości.

Takie są fakty nie oszukujmy się a czy się i komu podobało to inna para kaloszy -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- gdzie Ty te dziury widzisz? Ilość materiału wystrzelona w trakcie tych "dziur" była większa niż całość pirotechniki strzelanej podczas większości nawet tych największych pokazów. Jak 2400 bomb może nie być efektowne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy mierzy inaczej :] a ja zarobiłem 5 punktów i 100zl za parkowanie bo na ostatnią chwilę pojechałem a nie zauważyłem b1 a miejsc masa , gdyby było naprawdę fajnie to bym tak powiedział i nikogo nie planuje oszukiwać , po prostu widziałem w życiu parę lepszych pokazów a zaistniała sytuacja do niezapomnianych chwil była ponad przeciętna.
Znam kilka pokazów w Wawie gdzie były to mniej finansowane organizacje i mniejszy argument do dobrego pokazu a były na podobnym poziomie czasem lepsze.
Na stadionie jest masa problemów z mojego punktu widzenia przyczyniło się to również do słabszego pokazu, zaraz po 1 pokazie stadionu dostałem bezpośrednią informacje z góry o tym czego oczekują następnym razem i wyszło inaczej.
Dodam że stadion liczy sobie kupę pracowników czasem po kilka osób z rodziny także o niusy nie trudno a świat jest mały.
Natomiast wycieki są szkodliwe i zwalczane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- cylindryczne farfalle z zielonym pistilem
- blue peony shells in shell with crackling pistil
- tiger taile przechodzące w intensywne green stars
- brokatowe ringi z czerwonym pistilem
- sekwencja z ułożonymi w okrąg singlami
- motyw biało-czerwonej flagi
- ogromne cycasy
- złoty deszcz rozciągający się na przestrzeni kilkuset metrów

Tak na szybko z pamięci wypisałem co ciekawsze efekty. Jakich jeszcze efektów się spodziewałeś? Trójwymiarowych modeli stadionu w barwach narodowych?

Może Ci się pokaz nie podobać, nikt tego nie podważa, natomiast twierdzenie, że tak ogromna ilość bomb i to bardzo dobrej jakości jest "wciskaniem kitu i dziur", niewartymi przejechania 3 dzielnic jest zdecydowanie dziwne i dyskusyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę tak bo śmiać się chce jak czytam niektóre wpisy. Pokaz był 10/10 jak dla mnie.

Może nie było jakiś pierdelniczków typu jw1000 czy innych ale moc, ilośc materiałów wystrzelona w powietrze robiła niesmowite wrażenie. Ilość bomb (3 tony) to jest coś. A tak czy siak na Euro 2012 w PL zobaczycie kolejny pokaz Goldregenu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A tak czy siak na Euro 2012 w PL zobaczycie kolejny pokaz Goldregenu...


Nie wiadomo, wstrzymałbym się z jakimiś opiniami. Miasto różne firmy potrafi wybierać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wiadomo, wstrzymałbym się z jakimiś opiniami. Miasto różne firmy potrafi wybierać.


Tak różne potrafi na mniejsze imprezy :) a na te większe idzie Goldregen. Wystarczy spojrzeć w historię strzelań Goldregena w Warszawie

na 100% jestem pewien, że będzie to ta firma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak różne potrafi na mniejsze imprezy :) a na te większe idzie Goldregen. Wystarczy spojrzeć w historię strzelań Goldregena w Warszawie

na 100% jestem pewien, że będzie to ta firma


To czemu na prezydencje zaprosili zagraniczną firmę? :)

Nie masz szans tego przewidzieć. I to tyle.

I znajdzie się jeszcze kilka innych imprez m.in zamknięcie stadionu X-lecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


- cylindryczne farfalle z zielonym pistilem
- blue peony shells in shell with crackling pistil
- tiger taile przechodzące w intensywne green stars
- brokatowe ringi z czerwonym pistilem
- sekwencja z ułożonymi w okrąg singlami
- motyw biało-czerwonej flagi
- ogromne cycasy
- złoty deszcz rozciągający się na przestrzeni kilkuset metrów

Tak na szybko z pamięci wypisałem co ciekawsze efekty. Jakich jeszcze efektów się spodziewałeś? Trójwymiarowych modeli stadionu w barwach narodowych?

Może Ci się pokaz nie podobać, nikt tego nie podważa, natomiast twierdzenie, że tak ogromna ilość bomb i to bardzo dobrej jakości jest "wciskaniem kitu i dziur", niewartymi przejechania 3 dzielnic jest zdecydowanie dziwne i dyskusyjne.


Z wymienionych efektów tylko pozycja nr 3 jest interesująca, reszta to standard na pokazach, których mam na pęczki. Zabrakło bomb europejskich i japońskich. Np finał z bombami Iguala wyglądałby zupełnie inaczej, brokat wzbogacony o oktavie ze stajni Parente również. Vel akurat dobór materiału jest kwestią dyskusyjną. Wiem, że powtarzam to do znudzenia, ale powiem jeszcze raz. Popatrz na pokazy na wiankach w Krk z ostatnich 6 lat i masz odpowiedź co znaczy jakość + różnorodność. Dla przykładu dam najsłabszy w ostatnich latach pokaz na wiankach, czyli ten z roku 2008. Oglądnij sobie ostatnie 7 min. pokazu i zobacz ile rodzajów efektów pojawiło się na niebie. (właściwa akcja od ok 3:30 na filmie)



fps
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fps nie wiem czy ty się ze mną dogadasz ale ja z tobą chyba tak ;)

Zabrakło bomb europejskich i japońskich dokładnie !
A finał to był rozmyty deszcz , te szelki ostatnio popularne w pl albo prędzej w wawie na pokazach ;(
Zamiast tych całych ton 3 piękne duże szelki na koniec zmieniły by wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że efekty pokrywają się z tłem muzycznym i podczas konkretnej partii utworu na niebie pojawiają się konkretne kompozycje. Ringi, crossetty, peonie, chryzantemy, fale, wierzby, komety, shells in shell, efekty typu mermaid, złoty pył, farfalle, sunflowery, waterfalle, falling leaves-y, nie można powiedzieć, że nie było różnorodnie. Jeżeli byłoby jeszcze więcej zmyślnych efektów, to pewnie znalazłyby się osoby którym przeszkadzałby zbyt duży kogiel-mogiel na niebie i zbyt duża mieszanina barw i efektów.

A że akurat jakichś tam iguali zabrakło.. Ja na przykład wolę 5 brokatowych ringów z czerwonym pistilem niż 2 octavie. A nawet jakby były bomby Parente, to można byłoby mieć pretensje o to, czemu nie było Macedosa albo Ricasy. O bombach japońskich nawet się nie wypowiadam, bo ich ceny to jedna wielka pomyłka, w której uwzględniony jest chyba obiad dla całej rodziny tego, kto akurat tą bombkę złożył.

Zauważyłem też Fps, że kto czego by nie strzelił, to Ty i tak będziesz wiecznym malkontentem któremu zawsze coś nie pasuje. A wystarczy, żeby Nakaja strzeliła jakieś badziewie, to od razu jest wzór sztuki pirotechnicznej i jak ktoś kropka w kropkę tak nie strzela używając tego samego materiału, to od razu robi beznadziejne pokazy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na moją opinię. :)

Jak zwykle niektórzy przesadzają w jedną a niektórzy w drugą stronę.

Dnem napewno ten pokaz nie był i zupełnie nie rozumiem oceny bena? Oceniać na 3/10 albo na -1/10 to możesz sobie pokaz odpalany przez żula i gdzie lecą whistling moon travelsy. Zero ale to kompletnie zero wiedzy w stosunku do porównania do tego co można zobaczyć w PL., ale oczywiście istnieje także druga strona medalu, jak na tą rangę imprezy znowu ten pokaz jakiś wyjątkowo niesamowity także nie był, lecz na to składają się też inne czynniki m.in miejsce odpalania które pozwalało na same bomby, wymagania miasta czy także brak możliwości wykorzystania stadionu.

Co do bomb europejskich, to zależy tylko wyłącznie od tego co kto lubi. Nie można oceniać pokazu tak: nie było tych bomb bo ja je lubię to pokaz jest beznadziejny. Co to w ogóle za ocena? Zero obiektywności. Bomby europejskie są drogie i to jest największy minus. Nawet jakby się znalazły to zastanówcie się w jakiej ilości by były? Bo napewno nie 1000 szt. a znacznie mniej. I tutaj wolałbym zobaczyć masę chińskich niż 1 europejską bo styl tej imprezy był taki i wymagania miasta takie by jak najwięcej nawalić a firma się musi do tego ustosunkować. Jedynie można Goldowi zarzucić to, że kiepsko wykonali finał, a także nie przejawiali też różnorodności aż takiej, mimo wszystko było o wiele lepiej niż w poprzednich pokazach w wykonaniu tej firmy gdzie leciało samo złoto. Warto też zwrócić uwagę na synchronizację z muzyką, o której tutaj nikt nie raczy napisać. Ocenia się cały pokaz i porównuje a nie pisze się, że tego się nie lubi to pokaz jest bee.

Podsumowując. Pokaz był bardzo dynamiczny, bardziej różnorodny niż w poprzednich pokazach golda ze słabym finałem i brakiem możliwości rozwinięcia skrzydeł przez firmę. Czyli jednym słowem stało to na dobrym poziomie.

To tyle.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpiwowski właśnie jedni patrzą tylko przez pryzmat samego pokazu , ja jadąc na pokaz cały czas myślałem niesamowite osiągnięcie polski nowy stadion zrobią ekstra widowisko dla warszawiaków, patrzyłem przez różne aspekty i to mnie zgubiło, generalnie jestem zniesmaczony ale za całokształt duża ocena się nie należy za sam pokaz , od strony możliwości które nie są wielkie w pl patrząc po pokazach zachodnich i północnych sąsiadów może faktycznie z tym 3/10 przesadziłem i dam jednak 4/10 :D

Ocena jest osobista a człowiek wyraża ją publicznie , ja opisałem wszystkie przeciw pokazu i za co go tak oceniłem , ale zaznaczyłem to od samego początku.

Niestety nie jestem w stanie stwierdzić jakimi produktami się posługiwali ale w internecie jest bardzo dużo ciekawych szelek 8calowych które na miano takiego pokazu nie są duże a efekty na miano XXIw a nie XX.


Zero ale to kompletnie zero wiedzy w stosunku do porównania do tego co można zobaczyć w PL.



A co zobaczyłeś w PL? bo chyba jeszcze żaden pokaz nie był na zakończenie takiej inwestycji o tak dużych wartościach dla przeciętnego człowieka.
Każdego roku mam prawie ognie nad gminą bemowo ale to dla mnie nie pokaz tylko fuszerka dlatego nikt mnie nie zmusza do oglądania tego i porównań.

Nie musisz rozumieć mojej opinii przecież cie nikt nie zmusza tak samo ja nie muszę rozumieć twoją.to tyle. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mpiwowski właśnie jedni patrzą tylko przez pryzmat samego pokazu , ja jadąc na pokaz cały czas myślałem niesamowite osiągnięcie polski nowy stadion zrobią ekstra widowisko dla warszawiaków, patrzyłem przez różne aspekty i to mnie zgubiło, generalnie jestem zniesmaczony ale za całokształt duża ocena się nie należy za sam pokaz , od strony możliwości które nie są wielkie w pl patrząc po pokazach zachodnich i północnych sąsiadów może faktycznie z tym 3/10 przesadziłem.

Ocena jest osobista a człowiek wyraża ją publicznie , ja opisałem wszystkie aspekty pokazu i za co go tak oceniłem.


Patrząc przez pryzmat samego pokazu to rozdziawiłbym gębę i byłbym pod cholernym wrażeniem. Napewno nie patrzysz przez pryzmat samego pokazu bo udowodniłeś to w poprzednich postach porównując do innych widowisk. :blush:

Nie mniej jednak rozumiem o co ci konkretnie chodzi.

Dochodzimy do konsensusu, czyli tego przez co kiedyś cholernie się pokłóciłem z velem. :D Mianowicie skali porównawczej. Wszystko zależy jak kto na to patrzy. Ja np. oceniam jak najbardziej ogólnie, czyli porównuje możliwości, porównuje inne pokazy, porównuje koszta i wymagania. I wychodzi co mogło być a czego nie mogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vel pomyśl, ze może z 10 osób widziało pokaz z Twojej perspektywy. Pokaz jest dla publiki a nie dla strzelających go pirotechników. Z większej odległości (czytaj z miejsc dla publiczności) ten pokaz pozbawiony był wyrazu. Kolor złoty dominował, a kształt efektów ginął, bo jeden na drugi zachodził. Posłużę się ilustracją, jak ten pokaz mógł wyglądać przy zastosowaniu innego materiału i odpowiednim rozplanowaniu strefy. Niestety 2 stanowiska to za mało jak na taką ilość materiału i wyszedł groch z kapusta, czyli to na co tak strasznie psioczyłeś w temacie o sylwestrze w krk. Przykład:









Filmy nakręcone ok 800m od strefy a i tak robią wrażenie.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...