Skocz do zawartości

[Capensis] zakupy, plany , pokazy 2012/2013


capensis

Rekomendowane odpowiedzi


Z tym, że nie do końca :P 6 x 32ch + 7 sekwencerów 10ch mi to daje 262ch jakby nie patrzeć xd

fps


Pewne ktoś z grupy profi ma jeszcze więcej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pewne ktoś z grupy profi ma jeszcze więcej :P

Nie macie co robić, tylko odpowiadać na posty z przed tygodnia?

Moim zdaniem system jest bardzo dobry jak na jego cenę. Zapewnia podstawowe funkcje potrzebne do zrobienia porządnego pokazu z muzyką. Sterowanie wszystkim z laptopa daje ten komfort, że klikasz start i rusza zarówno pokaz jak i muzyka. Z tego co wiem rozwiązanie gwarantujące taki start bez użycia laptopa, to wydatek sporo większy. Na razie ilość kanałów może nieco ograniczać, ale wszystko w swoim czasie. Sprawdzanie obwodu też nie jest niezbędne dla amatora na amatorskie pokazy.


Nie zapomnij że to coś miało domyślnie zapalać światło w domu a nie odpalać pirotechnikę ;) więc cudów nie było i nie będzie... ale ale jest pewien plus tego systemu jedna mała modyfikacja i po pokazach capensis może użyć systemu do sterowania światłem w domu :D nawet na dyskotekę by się to nadawało wystarczy napisać powtarzający się program i oświetlenie na dyskotekę gotowe

Widzę Arturo, chciałeś się popisać znajomością elektroniki. W związku z tym mam podstawy, aby sądzić że jest to off top... ale co ja tam wiem.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moim zdaniem bardzo dobrze, ze je kupiłeś. Fajny efekt, urozmaicenie w pokazie, bardzo dobry pomysł.
Mimo to trochę dziwi mnie, ze nie kupujesz żadnych małych kostek. Ja w tym roku również mam politykę "Same-Duże-Wyrzutnie", ale mój pokaz jest o wiele mniejszy. Przy twoim budżecie i inwencji myślę ze dałbym kilka małych kostek w którymś momencie dla urozmaicenia - można dać kilka na raz, robiąc mix efektów w dużej skali.
Dalej się zastanawiam, czy nie dać czegoś mniejszego na początek, i Tobie tez radziłbym pomyśleć.
Stuff świetny, z przyjemnością patrze na kolejne uzupełnienia!
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :)
Mniejszych kostek staram się nie brać, gdyż bywają hmm mniej przewidywalne od tych dużych. Mają duże wachania w ,,czasie działania" , poza tym im więcej łączenia itp tym większa szansa na nieodpalenie i przesunięcie czasowe. Aczkolwiek możliwe że gdzieś w środku pokazu coś tam mniejszego wrzucę ;)
Początek pokazu to sekwencje SS i MIN będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


gdyż bywają hmm mniej przewidywalne od tych dużych. Mają duże wachania w ,,czasie działania" , poza tym im więcej łączenia itp tym większa szansa na nieodpalenie i przesunięcie czasowe.


Głupszych słów nie widziałem. :) Powiedz mi czym sie różni lont-karton z małej kostki a ten z dużej,

Ano i jeszcze ręce chińczyka, że niby ma lepsze robi te duże. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mi się wydawało że kostki 49sh i większe są lepszej jakości niż te małe, gdyż często firmy pro wykorzystują je w pokazach, może się myle , nie wiem.
Poza tym wiele małych kostek mi nie poodpalało, pogasło a w dużych jeszcze mi sie to nie zdarzyło , może stąd takie przekonanie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zawsze mi się wydawało że kostki 49sh i większe są lepszej jakości niż te małe, gdyż często firmy pro wykorzystują je w pokazach, może się myle , nie wiem.
Poza tym wiele małych kostek mi nie poodpalało, pogasło a w dużych jeszcze mi sie to nie zdarzyło , może stąd takie przekonanie mam


Nie mój drogi, firmy wykorzystują duże kostki tylko dlatego bo dają jakikolwiek bardziej widoczny-efektowniejszy efekt na niebie niż jakieś wypierdki, które trzeba oglądać bardzo blisko. Poza tym nikomu sie nie chce użerać z takimi małymi. I to wszystko nie ma nic wspólnego z ich jakością i jakimiś czasami odpalania.

Tak się składa, że łączyłem już około 200 małych kostek a drugie tyle odpalałem pojedynczo i pomijając wady fabryczne to może z 3 kostki źle z tego poleciały, Z dużych praktycznie miałem tyle samo błędów, tyle że mniej takich odpaliłem bo są droższe.

Nigdy nie mów co ci się wydaje, tylko jak jest.

PS: Kostka może również zgasnąć poprzez nieprawidłowe łączenie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tego. Pyknij fotke całości chyba, ze w najbliższym czasie coś domówisz, bo że to nie koniec zakupów to się domyślam.
Co do zawodnosci małych kostek. Oprócz tego, ze są bardziej podatne na fikołki to nie różnią się niczym od dużych. W moim przypadku niewypały to właśnie 49sh Monte Toffino, które rozsadziło w połowie strzelania 4-tej sekwencji i JW1112, czyli setka gdzie nie odpalił cały ostatni rząd. Firmy nie używają małych kostek, bo mają ony za mały kaliber by zrobić z niego show. Za dużo jest łączenia, za krótki jest ich czas strzelania, a co najważniejsze, mając kilkadziesiat lub kilokaset tys. zł bawiłbyś się w kupowanie kostek za 10zł? Nawet byś nie zauważył jakbyś je zgubił podczas przenoszenia. A i znając Ciebie kup sobie jakąś melatonine na sen i coś na uspokojenie, bo od Gwiazdki myśle, że będziesz latał w realu jak i na forum (zwłaszcza sb). Trema jest przydatna, ale jak oamiętam Cię z lat poprzednich to nie wiem czy już się z nią oswoiłeś. Pomijając wszystko trzymam kciuki, że ostro przydymisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za kommenty i miłe słowa :D
Ad. tremy to powoli z roku na rok jest coraz mniejsza, mniej odczuwalna :) Fotki całości nie mam jak dać, gdyż wszystko owinięte jest folią i schowane w piwnicy (no chyba że chcecie zdjęcia kartonów xd )
Fotkę postaram się dać jak zawsze , pare dni przed sylwkiem. Jeżeli by sie nie udało, to na 100% będzie film z przygotowań (jak co roku).
Póki co , najbardziej boje się żeby system nie nawalił (albo komputer obslugujący go).
W małe kostki tak jak mówiłem, bawić się raczej nie będe, chyba że budżet zmaleje to wtedy będę kombinował.
Priorytetem jest dopracowanie sekwencji SS i MIN , dogranie kolejności kostek, oraz opracowanie mocnego finału (co może być sporym problemem) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie mój drogi, firmy wykorzystują duże kostki tylko dlatego bo dają jakikolwiek bardziej widoczny-efektowniejszy efekt na niebie niż jakieś wypierdki, które trzeba oglądać bardzo blisko. Poza tym nikomu sie nie chce użerać z takimi małymi. I to wszystko nie ma nic wspólnego z ich jakością i jakimiś czasami odpalania.

Tak się składa, że łączyłem już około 200 małych kostek a drugie tyle odpalałem pojedynczo i pomijając wady fabryczne to może z 3 kostki źle z tego poleciały, Z dużych praktycznie miałem tyle samo błędów, tyle że mniej takich odpaliłem bo są droższe.

Nigdy nie mów co ci się wydaje, tylko jak jest.

PS: Kostka może również zgasnąć poprzez nieprawidłowe łączenie. :)


Mpi najwyższy czas się pogodzić, ze na forum jest nowa "gwiazda" jeśli chodzi o stuff. Moje zdanie jest takie, że im mniej łączenia tym lepiej. Zapał wsadzony w pierwszą rurkę daje praktycznie 100% pewności odejścia, a gaśnięcie to wina qm, albo metody vela na visco :P Ostatnio odpalałem sporo kostek z zapałem wciśniętym do pierwszej rurki i żadna mnie nie zawiodła, wcześniej bawiłem się qm i zdarzyły się 2 niewypały.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mpi najwyższy czas się pogodzić, ze na forum jest nowa "gwiazda" jeśli chodzi o stuff.
fps


No i do czego to miało niby być? Zamiast jakieś durne insynuacje snuć to byś się lepiej skupił na czym innym. :)



załamka :facepalm:
arrow-down.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No i do czego to miało niby być? Zamiast jakieś durne insynuacje snuć to byś się lepiej skupił na czym innym. :)


Do całokształtu :P

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...