Skocz do zawartości

[Capensis] zakupy, plany , pokazy 2012/2013


capensis

Rekomendowane odpowiedzi

Mi sie wydaje że ta 1 na filmie to JW53 a potem walą 2x JW429 ale może się myle, mi ona się wkomponowuje w podkład , i nie wiem czy jeszcze w przyszłości 2x JW31 nie wezme do niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze że ją kupiłeś

Po moim pokazie większość osób pamięta tylko "o tej świszczącej" no i o finale xd

Bardzo głośna i bardzo dużo zamieszania robi.

Osoby które jej nie odpalały czasem nie wiedzą co mówią bo po filmie nie można stwierdzić jak jest głośna
Są klienci którzy poszukują tego typu baterii
Popularne plemniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firawerkoman, dokładnie, wiem jakie wrażenie robiły zwykłe JW31 , a ta jest o wiele mocniejsza i bardziej ,,skondensowana", do tego strzelona w odpowiednim momencie podkładu robi piorunujące wrażene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

AKTUALIZACJA :):):)

System 2x 32ch + 1x 16ch sterowany przez PC.
Rozpiętość pokazu 30m (można dłuższe kable kupić ;) )

imag0182vs.jpg

Pojedynczy moduł

imag0188c.jpg

Cały system w porównaniu wielkości z ,,meteorem" (który notabene dokonał żywota [*] )

imag0185b.jpg

Dzisiaj prawdopodobnie będzie odpalana z niego mina ,,crackling" z TF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje jesteś obecnie posiadaczem najwiekszej ilosci kanalow na forum :-) życzę jak najlepszych pokazów, a z pewnoscia takie będą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Całkiem całkiem, ale zrób jeszcze test z systemem 16 kanałowym i spróbuj tez zrobić jakiś test z muzą i singlami z OR :D


Całkiem całkiem ? Xd pokaz wyszedlby tak samo jak na explode za kilka k :-) niestety najgorsze jest to, ze jezeli chce sie zrobic pelna synchronizaje w czasie ponad 1 minuty to trzeba miec juz setki kanalow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojaczki, od razu napiszę, że kierowałem się tym aby były wtrzymałe itp, a nie ŁADNE xd:
[boczne] Na SS i miny , dwupiętrowe, dwa różne kąty
(na fotce z rurkami wyglada jakby na dole krzywo było, ale ta rurka po prostu się przekrzywiła, w realu jest równo, kąt jest taki jak ma rurka po prawej)
imag02001.th.jpg
imag0201rs.th.jpg

Na rury 2" , regulowane V i I , jeden zestaw mieści 20szt , czyli w sumie mam na 40szt (+stojaki zeszłoroczne)
musze się przyznać, pomysł z zawiasami i regulacją, ściągnięty z projektu firawerkomana :P

imag0205j.th.jpg
imag0203s.th.jpg


Na dniach gotowe będą jeszcze 2 dodatkowe stojaki na one row (każdy mieszczący 5-7szt) , oraz jeszcze jeden [środkowy] największy na SS , budowany od podstaw , 3 piętrowy z 3 różnymi kątami + I jak dobrze pójdzie , w sumie na 7 rzędów SS


W sumie (dodając zeszłoroczne) , będą
3 stojaki na one rowy (3x7 albo 1x7 + 2x5)
3 na SS
2 V na rury (2x20szt)
2 I (na 10szt) lub Fan(na 6szt) na rury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Test pod muze , robiony na szybkiego , stąd kilka błedów (ale z mojej winy)
http://www.youtube.com/watch?v=arTtUvkFGdY


Wszystko pięknie ładnie na diodach śmiga, pytanie jak ten sprzęt zachowa się w warunkach bojowych, czytaj śnieg/deszcz, mróz, prawdziwe zapalniki etc. Dodatkowe pytanie czy to coś ma test obwodu i przy jakiej długości kabla da się w ogóle odpalać?

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testu obwodu niestety nie ma, no ale coś za coś ... przed śniegiem i deszczem będe osłaniał albo jakąś obudowę skołuje
Długość przewodu do odpalania hmm maksymalnie nie wiem ile można dać, ale na jednym kanale 2 kable 15m działają
Wiesz, nie ma co się spodziewać jakiś cudów przy tej cenie za 80ch, a przed sylwkiem będzie zrobiony test na zapalnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Testu obwodu niestety nie ma, no ale coś za coś ... przed śniegiem i deszczem będe osłaniał albo jakąś obudowę skołuje
Długość przewodu do odpalania hmm maksymalnie nie wiem ile można dać, ale na jednym kanale 2 kable 15m działają
Wiesz, nie ma co się spodziewać jakiś cudów przy tej cenie za 80ch, a przed sylwkiem będzie zrobiony test na zapalnikach.


Test obwodu to funkcja absolutnie niezbędna, na oko może być OK, a jednak nie do końca. Kolejna sprawa to komunikacja 15m to nie 80m, w kablach powstają straty sygnału i wszelkiego rodzaju szumy, co może powodować, że zamiast zgodnie ze scenariuszem odejdzie losowo wszystko, albo nic. Kolejna wada jaką widzę to konieczność podpięcia do kompa, co w warunkach sylwestrowej nocy może być upierdliwe. Cóż pożyjemy zobaczymy.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojaki może nie powalają na kolana wizualnie, ale najważniejsza jest praktyczność, a z tego co widać jest wszystko solidnie przymocowane :) Co do stuffu no to na pewno masz z czego odpalać, dysponujesz 80 kanałami i z tego co wiem planujesz użyć ich wszystkich w pokazie, a więc szykuje się miazga :) Czekam na kolejne aktualizacje tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Test obwodu to funkcja absolutnie niezbędna, na oko może być OK, a jednak nie do końca. Kolejna sprawa to komunikacja 15m to nie 80m, w kablach powstają straty sygnału i wszelkiego rodzaju szumy, co może powodować, że zamiast zgodnie ze scenariuszem odejdzie losowo wszystko, albo nic. Kolejna wada jaką widzę to konieczność podpięcia do kompa, co w warunkach sylwestrowej nocy może być upierdliwe. Cóż pożyjemy zobaczymy.

fps


Nie zapomnij że to coś miało domyślnie zapalać światło w domu a nie odpalać pirotechnikę ;) więc cudów nie było i nie będzie... ale ale jest pewien plus tego systemu jedna mała modyfikacja i po pokazach capensis może użyć systemu do sterowania światłem w domu :D nawet na dyskotekę by się to nadawało wystarczy napisać powtarzający się program i oświetlenie na dyskotekę gotowe :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gratuluje jesteś obecnie posiadaczem najwiekszej ilosci kanalow na forum :-) życzę jak najlepszych pokazów, a z pewnoscia takie będą :-)


Z tym, że nie do końca :P 6 x 32ch + 7 sekwencerów 10ch mi to daje 262ch jakby nie patrzeć xd

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...