Skocz do zawartości

Festiwal Sztucznych Ogni - Ustka 2012


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Byłem kiedyś w Villi Dianie zobacz tam, ale wydaje mi się, że chcieliby całe tygodnie no i może być już zajęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panow,
a wiec na festiwalu w Ustce spotykaja sie firmy, wg losowania:
1.S-PIRO czyli S-PIRO,
2.TRIPLEX czyli TRIPLEX,
3.JOKER czyli EFEKT.
Zapowiada sie bardzo ciekawa i , mam nadzieje, efektowna rywalizacja z EFEKTEM na 2 festiwalach.
W koncu nasza firma po 3 latach istnienia na rynku zaczyna konkurowac z doswiadczeniem sprzed kilkunastu lat!
Czy spotkamy sie w Nysie, czy w Ustce-S-PIRO postara sie pokazac cos ciekawego.
Do zobaczenia w krotce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry patent, żeby trochę obejść założenia imprezy. W końcu miały być tylko firmy, które nigdy w Ustce nie strzelały ;) A co do samego Efektu, to bardziej interesuje mnie co pokażą na Dniach Morza w Szczecinie, bo będzie to ich pierwszy poważny pokaz o budżecie 30k+.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To dobry patent, żeby trochę obejść założenia imprezy. W końcu miały być tylko firmy, które nigdy w Ustce nie strzelały ;) A co do samego Efektu, to bardziej interesuje mnie co pokażą na Dniach Morza w Szczecinie, bo będzie to ich pierwszy poważny pokaz o budżecie 30k+.

fps


W Szczecinie był przetarg, do którego stanęli "SUREX", "S-PIRO" a wygrał "EFEKT" ponieważ przedstawił najniższą cenę-44000zł brutto za pokaz 15 minutowy,na który miasto przeznaczyło 80000zł. Jedynym czynnikiem decydującym o wyniku przetargu była cena.
Natomiast w warunkach przetargu wraz z 2 modyfikacjami było, i tu cytat:

Część II – „Pokaz Sztucznych Ogni podczas Dni Morza – Sail Szczecin 2012”.

W Rozdziale V SIWZ„Warunki udziału w postępowaniuoraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków. Wymagane dokumenty”, pkt 2, ppkt 2): Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku dotyczący części II zamówieniaotrzymuje brzmienie:„-warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: wziął udział w charakterze uczestnika w minimum trzech pokazach, konkursach lub festiwalach ogni sztucznych, podczas których wykonał pokaz ogni sztucznych o wartości nie mniejszej niż 40.000,00zł brutto każdy.”

Czyli spełniał warunki udziału w przetargu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fps, widziałeś raptem 1 pokaz Efektu na żywo, a wypowiadasz się co najmniej jakbyś był księgowym tej firmy.

Czytając ten temat czuję się, jakbym oglądał Uwagę na TVN-ie, albo czytał Super Express.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nikomu w papiery nie zaglądam, a że ktoś przespał sprawę to już sorry, business i business. Skoro przetarg przeszedł, pewnie były odpowiednie referencje i tyle. Nie wnikam, kto z kim i za ile i gdzie strzela. Generalnie każdy może przecież strzelać w kooperacji z innymi firmami, a takie referencje też są w porządku i zamawiający nie ma prawa takiej oferty odrzucić.
Odniosę się może do postu PiroMariny, przecież wykonawca ma wgląd w papiery przetargowe, a skoro nie było protestów, zamawiający wybrał tę najkorzystniejszą i tyle (kryterium 100% cena). Pominę fakt, że zmiana SIWZ odbyła się w "dziwny" (chociaż zgodny z przepisami) sposób już po ogłoszeniu wymagań.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To już chyba wole wykupić te kilka h na parkingu strzeżonym i się kimnąć w aucie niż płacić za 2 osoby 300zł za 10h snu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo musicie szukać, ja zarówno w 2009 jak i w 2011 zamówiłem nocleg pod koniec czerwca bez żadnych problemów za 35 zł od os. Poszukajcie apartamentów przy Wilczej. Kwater jest tam od cholery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako, że jest cisza, mam rozumieć, iż żadnego spotkania w tym roku nie będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jako, że jest cisza, mam rozumieć, iż żadnego spotkania w tym roku nie będzie?


Posłałem ci na PW wszystkie informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panie i panów ;) Jestem tutaj nowy także na wstępie chciałbym się przywitać ;)

Niestety wczorajszy pokaz w Ustce się nie udał z powodu gęstej mgły która spowiła cały port z którego zostały odpalane fajerwerki. Wielka szkoda, liczyłem na jakiś fajny pokaz. Na szczęśćie mieszkam jakieś 35km od Ustki i nie poniosłem takich dużych kosztów jak z tego co czytałem niektórzy z Was przyjeżdżając w całej Polski.
jak ktoś chce to tutaj zdjęcia: http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120708/USTKA/120709710

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mieli pecha z tą Ustką ja mieszkam 120km od Ustki (w Pucku) i się właśnie zastanawiałem jechać czy nie ale miałem tak napięty grafik że nie dało rady ;) Szkoda że ci co pojechali do Ustki zobaczyli fajerwerki w mgle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem - o ile można tak powiedzieć, kilka filmików z festiwalu i takiej masakry jeszcze nie było. Dobrze, że w Nysie po raz kolejny pogoda była perfekt, osobom, które wybrały się do Ustki, mogę tylko współczuć, bo zamiast festiwalu sztucznych ogni był festiwal mgły i dymu. Wielka szkoda, bo S-piro, z tego co wiem, miało nieprzyzwoicie dużo materiału i wielkie plany, pokrzyżowane niestety przez pogodę. Z resztą wszystkie firmy przygotowały się podobno znakomicie, niestety z aurą nie da się wygrać. Niech to będzie nauczką dla organizatorów, że festiwal musi być rozplanowany na minimum 2 dni, żeby w razie czego można było przełożyć pokazy. BTW gdyby nie Euro i zmiana terminu t byłoby zapewne piękne widowisko.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety warunki atmosferyczne były fatalne. Telepałem się z Łodzi ponad 400 km z myślą, że zobaczę piękne widowisko, a zobaczyłem mgłę... I tak jak mówi fps, takie festiwale powinny być zaplanowane na co najmniej dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niestety warunki atmosferyczne były fatalne. Telepałem się z Łodzi ponad 400 km z myślą, że zobaczę piękne widowisko, a zobaczyłem mgłę... I tak jak mówi fps, takie festiwale powinny być zaplanowane na co najmniej dwa dni.


Witaj w klubie. Też jechałem z Łodzi. :) Następne edycje będą organizowane już w nowej formule harmonogramu, póki nie co nie będę nic mówił bo jeszcze daleko do następnego festiwalu. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety komercjalizacja imprezy spowodowała, że organizatorzy mają związane ręce i festiwal został skrócony do jednego dnia. Niby tłumaczą się względami bezpieczeństwa, że nie mogli przekładać pokazów, co jest wierutną bzdurą. W ciągu 11 lat istnienie imprezy pokazy były przecież już wielokrotnie przekładane, nie trzeba daleko szukać i wystarczy wspomnieć zeszłoroczną edycję i pokaz firmy Zbig-Grom, który przeleżał całą noc w czasie nawałnicy i sztormu, a został odpalony dopiero 2. dnia festiwalu.
Druga sprawa to głos firm. Jestem pewien, że niektórzy po prostu nie chcieli ryzykować uszkodzenia sprzętu wartego dziesiątki tysięcy złotych, przez wystawianie go na działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Tym bardziej, że np. firma S-piro miała sprzęt pożyczony, za który odpowiadała materialnie w razie uszkodzenia skutki konieczności zapłaty właścicielowi systemu mogłyby być bardzo bolesne dla finansów szczecińskiej firmy. Zresztą podobnie sprawa ma się w przypadku Jokera i Triplexu, bo utrata własnego sprzętu, który jest źródłem, lub jednym z źródeł utrzymania firmy może być w długofalowej perspektywie znacznie bardziej bolesna niż wynikałoby to z samej wartości sprzętu. Taka sytuacja mogłaby przecież doprowadzić do spadku jakości kolejnych realizacji, przynajmniej na czas niezbędnych napraw, albo wręcz zmusić do rezygnacji z niektórych realizacji, co mogłoby wiązać się z utratą klientów.
Sytuacja dla wszystkich na pewno nie była komfortowa i wybrano mniejsze zło, czyli strzelenie przez wszystkich w jednakowych warunkach.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony powiem tak prawie 1000zł na przejazd, nocleg, jedzenie itp poszedł ykhm nie powiem gdzie, widok ludzi wychodzących po pierwszych 2 min bezcenny. Tragednia organizacyjna pokazy powinny być przełożone na 2 dzień wiadomo kilka set osób by było mniej ale 90% by zostało, już sobie wyobrażam jak mało ludzi będzie za rok ja osobiście również nie przyjadę tam tylko do Nysy pojadę mimo że dalej mam, chyba że zmienią impreze w inny scenariusz. Ogólnie kpina z ludzi pokazy już lepiej by się wcale mogły nie odbyć niż takie śmieszne "widowisko" ogólnie za 1000zł posłuchałem sobie wybuchów :)

PS: mgła w pogodzine na godziny 22-6 rano była widoczna już w piątek przed moim wyjazdem więc to jest kompletna amatorszczyzna było strzelać już po 22 kiedy jeszcze było cokolwiek widać mimo że było widno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...