Skocz do zawartości
  • 0

ryzyko samodetonacji


Gość gość

Pytanie

Gość gość

Hej. Chiałbym juz sobie teraz zakupic wyrzutnie na sylwestra, ale słyszałem pogłoski, że mogą same wybuchnąć. Doszło kiedyś u was do takiej sytuacji, że artykuł pirotechniczny, bez przyłożenia ognia sam zdetonował, lu znacie takie przypadki np. wsród znajomych prowadzących biznes pirotechniczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Słyszałem taką opinię, że żaden wyrób pirotechniczny nie wybuchnie bez otwartego ognia przyłożonego do lontu. Innymi słowy kluczem do sukcesu są warunki przechowywania. Wystarczy, abyś trzymał je najlepiej w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ognia. Tyle wystarczy, aby mogły stać nienaruszone latami. Hurtownie i całoroczne sklepy tak działają i chyba jeszcze żadna wyrzutnia, rakieta czy petarda sama z siebie nie wybuchła. Jeśli mówi się, że doszło do samozapłonu, to zazwyczaj nie jest to prawdą. Ktoś lub coś (np. iskra z instalacji) musiał to podpalić w bardziej lub mniej umyślny sposób - tylko o tym już się nie mówi.

PS: Ponoć fontanny są nieco wrażliwe na uderzenia i mogą wybuchnąć, ale po prostu wystarczy nimi nie rzucać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie nie ma takiej możliwości że bez ognia ci fajerwerka wybuchnie. Kupuje fajerwerki 6lat i jeszcze nie stało mi się tak :P. Chyba że będziesz je trzymał zaraz obok grzejnika. A po za tym jak już je kupisz to nie trzymaj ich w wilgotnym miejscu bo potem będą ci szybko strzelać :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...