Skocz do zawartości

Czy ''słychać'' już u was zbliżającego się sylwestra?


piotrekk95

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 850
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W końcu jakiś rozbłysk z oddali. Mam nadzieję że od jutra się zacznie latanie z okna do okna. Ludzie coraz mniej strzelają a coraz więcej chlają niestety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej słychać, coraz więcej widać ;) Przed godziną jakaś kostka leciała chyba 16s a tak to co jakiś czas petardki. Ludzie w marketach kupują fajerwerki. Swoją drogą zastanawiam się na co zwracają uwagę przy kupnie tacy laicy w tej dziedzinie. Na przykład czy zwracają uwagę na kaliber wyrzutni np a w to wątpię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać bez problemu szczególnie po dniu 28 grudnia od 18:00 aż do nawet 2:00 w nocy to się nazywa prawdziwa rządza fajerwerków ! :) Po prostu dzieje się czuć sylwestra bardzo wyraźnie nawet podczas spaceru po mieście czuć specyficzny zapach spalonego czarnego prochu jak nie petardy to rakiety jak nie rakiety to wyrzutnie i to takie nie byle jakie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odświeżam jeden z moich ulubionych tematów ^^ w sosnowcu w weekend było słychać 2 kosteczki + rakieta odpalane koło 23 nad jeziorkiem "hubertus"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę u narzeczonej na wsi jakaś długa kostka poszła i wczoraj odziwo u mnie koło 22 chyba nawet dwie, tak więc mam nadzieję że to dobry znak na ten rok ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam nie strzele to nic nie słychać, nic bynajmniej w okolicy jak i w tygodniu.. jak na ten okres to bardzo kiepsko, w weekend jeszcze czasem słychać kostke ale to chyba z okazji urodzin niż bardziej pod klimat sylwestrowy.. :( Czekamy na piro w marketach to powinno się coś ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego postu nie wiele się ruszyło poleciała jedna lepsza kostka w bliskim sąsiedztwie :D a tak to cisza nic nawet emiterów czy też rakiet lipa po całości w tym roku tak źle jeszcze nie było czekamy dalej na rozwój sytuacji.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cisza niestety, ale w najbliższej miejscowości rozkładają pierwszy namiot z fajerwerkami to może ktoś coś kupi :D Zobaczymy co będzie po świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było dziś słychać jakąś fajną craclingową wyrzutnię no i trochę emiterków ale poza tym cisza jak nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas słychać pojedynczy huk petardy, ale każdego dnia kilka wyrzutni idzie kolorowych, niektóre całkiem blisko i widać efekty lub zarys efektu z oddali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają ostro :)ledwo pojawiły się fajerwerki w marketach i już wczoraj poleciało z conajmniej 10 kostek oraz jakieś pojedyńcze słabsze huki w oddali.. Strzelanie  trwało od godz 18 aż do północy cały czas było słychać strzały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się piro w marketach, to ludzie powoli zaczynają strzelać. U mnie raz na jakiś czas słychać jakieś kostki w oddali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 28 grudnia to już idzie konkretnie, bo markety przeceniają, a straganiarze sprzedają. Jeden dzień po świętach, czyli 27 grudnia, to zwykle tylko plandeki i namioty, ale jeszcze nie ma rozłożonego towaru.

Wydaję mi się, że największa kumulacja strzelania 16:00-17:00, bo ludzie wtedy po pracy, po zakupach, albo po obiedzie.

Teraz poszła jakaś z efektem zbliżonym do Samum od Triplexa, tylko bardziej to wyglądało na kątówkę niż na układ "I". W locie ładne czerwone ogony. Ma ktoś pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w święta było kilka wyrzutni ale wczoraj cicho tylko ja strzelałem... dzisiaj na razie też cicho ale do 22 jeszcze sporo czasu może się coś zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że w tym roku w Święta i przed Nimi nikt nie strzelał, ale teraz leci co kilkadziesiąt minut kostka. Klimat czuć jak za dawnych lat, tylko, że trochę później się zaczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Obawiam się, że przez tegoroczne ceny piro w tym roku mało co zobaczymy i usłyszymy :( Inna sprawa, kiedyś fajerwerki były sprzedawane znacznie wcześniej, w ogólnodostępnej dla każdego biedrze przed Świętami przez co ludzie mieli wcześniej zrobione zapasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam otwartą paczkę pikolaków i atakuje już ogródek, czasem zdarzy się jakiś bączek 😅 Dopiero jak markety ruszą ze sprzedażą sąsiedzi zaczną coś odpalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku grudnia do teraz tylko parę wyrzutni strzeliło. To już chyba w listopadzie było lepiej.

Coś czuję, że jeszcze tej nocy zobaczę jakąś bateryjkę i z dnia na dzień, bliżej sylwka, zacznie się robić tylko coraz lepiej. Już wkrótce będzie słychać strzały : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...