Skocz do zawartości

Pyromagic 2012 - 5. Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni (EDYCJA MISTRZÓW)


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

No powodzenia, chyba powinieneś wynająć całą knajpe bo miejsc nie starczy. :)

PS: Ja będe od czwartku, tylko na festiwal.
PS2: ten wstęp wcale nie wygląda na włoski styl. Podobnie a nawet lepiej było ostatnio w szczecinie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to mój przyjazd z dziewczyną oficjalnie uznaję za potwierdzony. Dzisiaj zakupiłem bilety lotnicze w obie strony. Przylatujemy w piątek a wracamy w poniedziałek :)

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No to mój przyjazd z dziewczyną oficjalnie uznaję za potwierdzony. Dzisiaj zakupiłem bilety lotnicze w obie strony. Przylatujemy w piątek a wracamy w poniedziałek :)

fps




hahahahaha a ktos tu mi podawał argumenty że się nie opłaca samolotem heheheh ;) że samochodem szybciej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


hahahahaha a ktos tu mi podawał argumenty że się nie opłaca samolotem heheheh ;) że samochodem szybciej ;)


Ten "ktoś" podawał argumenty nie znając wszelkich szczegółów. Stanęło na tym, że jadę tylko z dziewczyną, a dla 2 osób to za paliwo na osobę wyjdzie więcej niż samolot.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


FPS gdzie nocujesz?

Tam gdzie zawsze, nie chcę podawać na forum nazwy hotelu bo jeszcze nie zarezerwowałem noclegów.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś może opisać bliżej jak tam jest, co prezentują te firmy międzynarodowe i co się dzieje prócz pokazów nigdy nie byłem, a zamierzam się wybrać może ktoś przybliżyć klikmat i atrakcje z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ktoś może opisać bliżej jak tam jest, co prezentują te firmy międzynarodowe i co się dzieje prócz pokazów nigdy nie byłem, a zamierzam się wybrać może ktoś przybliżyć klikmat i atrakcje z góry dzięki


http://polskiefajerwerki.net/articles/view/163
http://polskiefajerwerki.net/articles/view/112
http://polskiefajerwerki.net/articles/view/70

I tyle w temacie. :P

PS: Przeczytaj też PW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie poza pokazami w ramach festiwalu, przynajmniej z mojego punktu widzenia, nic się nie działo szczególnego. Są niby koncerty muzyki elektronicznej, ale to totalnie nie moje klimaty, takie kocie jęki syntezatora.
Jeśli chodzi o klimat to jest niesamowity. Szczecin ma swój urok, jest co zwiedzać i są dodatkowe atrakcje. W związku z PyroMagic można np. zwiedzać za darmo Muzeum Morskie. Jeśli nudzi ci się w Szczecinie, zawsze można polecieć wodolotem do Świnoujścia, albo zrobić sobie wypad do Berlina, z którym Szczecin jest doskonale skomunikowany busami i pociągami. Ogólnie jest co robić, zwłaszcza jak nie mieszka się w tamtym rejonie.
Co do samych pokazów, to poza Wiankami w Wawie i Krk nie zobaczysz lepszych/większych widowisk w Polsce. Festiwal stoi na bardzo wysokim poziomie, a prezentacje konkursowe niczym nie odbiegają od tych znanych ze sporej części festiwali europejskich np w Hannoverze czy Brnie. Organizacja festiwalu stoi na najwyższym poziomie, widać typowo niemiecki porządek, jedyne do czego można się przyczepić to nagłośnienie, które na ostatnich 2 edycjach nie było najlepsze. Ogólnie Surex i władze Szczecina odwalają co roku świetną robotę, jedyne na co nie mają wpływu to pogoda. W zeszłym roku np. pierwszy dzień był idealny, a w drugim padał deszcz i nie była to mżawka tylko ściana wody, ale nawet to nie spowodowało odwołania pokazu finałowego firmy Surex.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pociągiem też dojedziemy to żadna nowść, bardziej mnie zastanawia, czy odzyskam zainwestowane 500 zł. Jeszcze dziś idę do banku zgłosić reklamacje. Na szczęście płaciłem kartą, więc jest szansa na odzyskanie kasy. Druga sprawa, że nadal jest opcja lotu za tą samą kasę, specjalą ofertę opublikował właśnie eurolot.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pociągiem też dojedziemy to żadna nowść, bardziej mnie zastanawia, czy odzyskam zainwestowane 500 zł. Jeszcze dziś idę do banku zgłosić reklamacje. Na szczęście płaciłem kartą, więc jest szansa na odzyskanie kasy. Druga sprawa, że nadal jest opcja lotu za tą samą kasę, specjalą ofertę opublikował właśnie eurolot.

fps


Napisałem wyraźnie ci co kupili bilet na OLT a nie na pociąg a to że pociągiem do Szczecina można dojechać to każdy wie i nie jest to nowością :) Mój post dotyczył lini OLT. Co do zwrotu kasy nie sądze abyś dostał zwrot jeśli coś bankrutuje. Bank nie zwróci ci kasy jeśli nie może ściągnąc kasy od OLT. Ale warto zapytać
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Napisałem wyraźnie ci co kupili bilet na OLT a nie na pociąg a to że pociągiem do Szczecina można dojechać to każdy wie i nie jest to nowością :) Mój post dotyczył lini OLT. Co do zwrotu kasy nie sądze abyś dostał zwrot jeśli coś bankrutuje. Bank nie zwróci ci kasy jeśli nie może ściągnąc kasy od OLT. Ale warto zapytać


Ta a mój post dotyczył produkcji bulburatorów... ehhh. Cooli jak na swój wiek wykazujesz się zadziwiającą zdolnością czytania bez zrozumienia. Chłopie przecież ja miałem wykupione bilety na OLT i to w obydwie strony dla 2 osób. Piszesz te posty jak dziecko neo, nie wiadomo ocb. Wyjaśnij mi sens twojego posta, co wnosi do tematu poza spamem? Ja przynajmniej napisałem o opcji zamiany na eurolot...
Poza tym są pewne mechanizmy pozwalające przyspieszyć zwrot gotówki. Dzisiaj wpłynął wniosek o upadłość OLT, więc nie ma co czekać jak na zbawienie tylko trzeba działać. Ja się liczę z tym, że to potrwa, ale będę walczył o swoje.

fps
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FPS to samo się tyczy ciebie. Twój wiek też do czegoś zobowiązuje. Informacja o upadłości w poście odnośnie wylotu do Szczecina była spamem? Była informacją dla tych co wykupili lot. Bo nie tylko Ty czy Ja zakupiliśmy bilet na przylot do Szczecina i powrót tylko kilka innych osób też.

Z twojej strony wystarczyło by dać tekst tylko o tym, że eurolot uruchomił połączenia i wszystko.

Spamem były głupie twoje docinki że można dojechać pociągiem i to nie nowość. Twóje posty zawsze muszą być przed postami innych i nie tylko ja to wiem. To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś płaci kartą, bank ma obowiązek oddania kasy. :)
To takie małe uzupełnienie.

I zupełnie nie rozumiem o co Cooli sie rzucasz bo fps tylko napisał, że pociągiem można też dojechać jako wtrącenie a nie był to akt ataku w twoją stronę a ty się zaczynasz już wykłócać (post nr. 38, zupełnie dziwne jakieś próby nawiązania o czym ty niby pisałeś. A przecież post fpsa w ogóle nie ma nic do tego). Ogólnie podejście nie poważne. Zakładam, że sobie głupio wmówiłeś, że fps z ciebie szydzi mówiąc iż pociagiem też można dojechać. Bo ty też straciłeś tą kase i musisz reklamować i jesteś wkurzony, ale tekst fpsa nie był głupim docinkiem jak to nazwałeś tylko przedstawieniem jednej z możliwości a ty od razu odbierasz to jako atak. :D śmieszne

Ogarnijcie się trochę bo wygląda to niezmiernie głupio. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


FPS to samo się tyczy ciebie. Twój wiek też do czegoś zobowiązuje. Informacja o upadłości w poście odnośnie wylotu do Szczecina była spamem? Była informacją dla tych co wykupili lot. Bo nie tylko Ty czy Ja zakupiliśmy bilet na przylot do Szczecina i powrót tylko kilka innych osób też.

Z twojej strony wystarczyło by dać tekst tylko o tym, że eurolot uruchomił połączenia i wszystko.

Spamem były głupie twoje docinki że można dojechać pociągiem i to nie nowość. Twóje posty zawsze muszą być przed postami innych i nie tylko ja to wiem. To tyle.


Tekst o spamie tyczył się cytowanego posta. Ehh...

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpiła zmiana w programie festiwalu i kolejność strzelania jest inna.

Program
11 sierpnia (sobota)
13:00 – 19:00 Zabawy i konkursy marynistyczne
13:30 Oficjalne otwarcie zawodów II Szczecin Firefighter Combat Challenge 2012
13:55 – 18:00 II Szczecin Firefighter Combat Challenge 2012
20:30 – 20:35 Powitanie widzów
20:35 – 21:30 Koncert ABC of Funk
21:30 – 21:45 Otwarcie V Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych PYROMAGIC 2012 i Festiwalu Szczecin Music Live 2012
21:45 – 22:10 Pokaz grupy PARENTE FIREWORKS z Włoch
22:10 – 23:00 Koncert Novika & The Lovefinders
23:00 – 23:25 Pokaz FORWARD FIREWORKS z Chin
23:25 – 0:30 Koncert duetu Mr. Lex & Rawski
Imprezy towarzyszące (sobota)
12:00 – 0:00 Jarmark Rozmaitości
12:00 – 17:00 Wyścig smoczych łodzi
12 sierpnia (niedziela)
13:00 – 19:00 Zabawy i konkursy marynistyczne
10:00 – 18:00 IInd Szczecin Firefighter Combat Challenge 2012
12:00 – 17:00 Zawody Firefighter Challenge 2012 dla dzieci
17:30 – 18:00 Zakończenie II dnia zawodów Firefighter Challenge 2012 dla dzieci
18:00 – 18:30 Zakończenie zawodów IInd Szczecin Firefighter Challenge 2012
20:45 – 20:50 Powitanie widzów
20:50 – 21:45 Koncert DJ STEVE THE MACHINE
21:45 - 22:10 Pokaz Macedo's Pirotecnia z Portugalii
22:10 - 22:40 Koncert zespołu Berlinski Beat
22:40 – 23:05 Pokaz FLASH BRANOV SPECIAL EFFECTS z Czech
23:05 – 23:35 Koncert zespołu Berlinski Beat
23:35 – 23:50 Ogłoszenie wyników V Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni PYROMAGIC 2012
23.45 – 0.00 Pokaz gospodarzy festiwalu PYROMAGIC 2012
0:00 - 0:30 Koncert DJ STEVE THE MACHINE
0:30 Zakończenie festiwali. Odpłynięcie grającej "Sceny na dźwigu"
Imprezy towarzyszące (niedziela)
9:00 – 16:00 Szczecin Match Race
10:00 – 18:00 Pokazy ratownictwa, prezentacje, animacje dla dzieci
12:00 – 0:00 Jarmark Rozmaitości


Informacje pochodzą z oficjalnej strony UM: http://www.fajerwerki.szczecin.eu

Czyżby jednak ukłon w stronę Brna ;)

W związku z powyższym typuję kolejność:

1. Flash SFX
2. Parente s.r.l.
3/4 Macendos l.d.a. lub Forward fireworks ltd.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wrzuciłem już wszystkie filmy z festiwalu:

Pyromagic 2012 - Flash Barrandov (Czechy) - 12.08.2012:
http://www.youtube.com/watch?v=b9aJlJWJgSA

Pyromagic 2012 - Surex (poza konkursem) - 12.08.2012:
http://www.youtube.com/watch?v=0NCGnepqFwA

Pyromagic 2012 - Macedo's Pirotecnia (Portugalia) - 12.08.2012:
http://www.youtube.com/watch?v=SWqoVoyJA7s

Pyromagic 2012 - Forward Fireworks (Chiny) - 11.08.2012:
http://www.youtube.com/watch?v=2TYCcsCOYQk

Pyromagic 2012 - Parente Fireworks (Włochy) - 11.08.2012:
http://www.youtube.com/watch?v=ljwZqEsdm8c

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym roku festiwal Pyromagic pozytywnie mnie zaskoczył, stety i niestety to był finał :(.
W Pierwszej kolejności na uwagę zasługują koncerty które w tej edycji były poprostu fajne. Przyjemnie się to oglądało i słuchało, coś nowego, bo chociażby rok temu ciężko było wytrzymać przy tych twardych brzmieniach. Koncerty były energiczne, zróżnicowane i naprawdę ciekawe. W drugi dzień (który był bardzo ciekawy, tylko szkoda że w wieczór, przed dniem roboczym) uraczeni byliśmy występem zespołu Berlinski Beat, który bezwzględnie zmiażdżył d*pę. Połączenie muzyki akustycznej i elektronicznej + świetne umiejętności, to co lubie.

Ale przejdźmy do sedna, czyli do rzeczy dla nas pirotechnicznych fanboy'ów najważniejszej.
Spotkała się tutaj czołówka całej, 4-letniej imprezy. Każdy zaprezentował świetny, profesjonalny pokaz jak wygląda to w moich oczach?

Pierwszy był pokaz Włoskiej firmy, pokazali że nie trzeba kolosalnej ilości prochu by zrobić ciekawy pokaz z charakterem. Był to pierwszy pokaz, nie był zbyt efektowny, jednak był świetnie skomponowany z muzyką, i było to naprawdę dzieło sztuki :P, jednak brakowało mi tutaj właśnie widowiskowości, czegoś na co patrzy się z otwartą buzią.

Drudzy byli Chińczycy którzy absolutnie mnie zawiedli. Słabe zgranie z muzyką, zbyt dużo napieprzania, mało ciekawych efektów (poza buźkami, serduszkami itp.)i ogólnie rzecz biorąc lipa.

I tak naprawdę wojna o zwycięstwo odbyła się w niedziele, przyszła pora na Portugalię i na końcu Czechy. W drodze na festiwal byłem pewny że ci pierwsi pokażą klasę i zwyciężą, a Czesi zrobią kiepski pokaz, zwłaszcza że rok temu zwyciężyli tak... ni z gruchy ni z pietruchy.

Portugalczycy rzeczywiście zrobili kawał świetnej roboty, efektowny pokaz, ciekawe efekty, zgranie z muzyką, to cele które zrealizowali w 100%. Całe niebo błyszczało i huczało. Co prawda finał był "taki se" ale naprawdę pierwsza klasa.
Po tym pokazie myślałem że już nic lepszego nie dopieści moich oczu tak jak wspomniana wcześniej Portugalska prezentacja. Ku mojemu zdziwieniu Czesi roznieśli system i zagięli czasoprzestrzeń. Zrobili niesamowity pokaz, Kolorowo, klimatycznie, a przy tym spektakularnie i efektownie. W dodatku było bardzo różnorodnie, a niektóre efekty molestowały nasze oczy i otwierały szczenę. coś nieziemskiego. Pełen profesjonalizm.

I to właśnie oni w ostatniej chwili zgarnęli główną nagrodę. Zasłużenie.

Tego dnia odbył się jeszcze jeden pokaz. Firmy Surex, której zawdzięczamy fajerwerkową popularność Szczecina. Nie tylko pomaga w organizowaniu, ale jest też pomysłodawcą.

Co roku prezentują według mnie lepszy pokaz. Tak było również tym razem, pokaz był trochę dalej, na Łasztowni ( za rzeką) dzięki temu wszystko elegancko można było podziwiać.
Prezentacja była naprawdę świetna, dobrze skomponowana, oczywiście to nie równa się z zagranicznymi monstrami które zwyciężyły poprzednie edycje, ale dorównuje poziomem do innych zagranicznych pokazów które na tym festiwalu były prezentowane. Bardzo fajnie, dziękujemy.

Tegoroczne Pyromagic zaskoczyło mnie niesamowicie pozytywnym promieniem. Nic się nie spieprzyło (co warto pochwalić, bo często gęsto strona techniczna nawalała), pogoda była świetna. Pokazy pierwsza klasa, a między nimi świetne koncerty muzyki elektroniczno-akustycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parente i dzieło sztuki!? Chyba byliśmy na innych festialach :) Włosi strzelili marną prezentację, która nie zasługuje na miano pokazu festiwalowego. Scenariusz można byłoby strzelić do góry nogami, a wyszłoby to samo. Najbardziej niezrozumiałe jest jednak dla mnie to, że potraktowali ten festiwal zarobkowo i używali tańszej chińszczyzny zamiast czegokolwiek ze swojej pięknej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga. Więc moja uwaga najwyraźniej uzasadnia fakt że był to pierwszy pokaz. Rzeczywiście, nie było efektownie, mieli słaby arsenał. Dzieło sztuki to jednak bardzo przesadne stwierdzenie, więc cofam te słowa. Pokaz był trochę inny, spokojny, ale przypadł mi do gustu, nie wiem czemu dokładnie, bo wcześniej Włosi odwalili lepszą robotę (2 lata temu bodajże). Nie oglądałem tego na filmiku, więc pisze z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawex nie wiem czemu nie doceniasz pokazu Chińczyków. Synchro było a i efekty niczego sobie. Widać, że Forward zrobił materiał typowo pod festiwal, niektóre efekty niczym nie ustępowały produktom europejskim np. bomby golden waterfall w white strobe pistil. Ogólnie opady i brokat forwardu był na bardzo wysokim poziomie. Trochę gorzej z kolorami, które były słabiej wysycone i szybciej znikały niż w produktach europejskich prezentowanych przez konkurentów, no i kształty to też jeszcze nie ta jakość. Ogólnie pokaz chiński uplasowałbym na 2. miejscu, bo kompozycja była przemyślana, a użyty podkład podkreślał dalekowschodni rodowód firmy. Najsłabszy pokaz był, moim zdaniem, w wykonaniu Włochów. Parente, jak vel słusznie zauważył, potraktował występ w Szczecinie lekceważąco. Włoska firma z chińskim materiałem i bez włoskiej muzyki to jak czekolada bez kakao. Jedyne co mogło się podobać, znającym się na rzeczy widzom, to część obowiązkowa, a potem było słabiutko. Jeśli chodzi o pokaz Macendos to porażał on monotonnością. Ciągle te same efekty, mało kolorów, szycie rzymami, co szczególnie przeszkadzało w segmencie do utworu z filmu Rocki. Finał jak na Portugalczyków był za krótki i zbyt cichy. Pokaz Flasha to perfekcyjnie zsynchronizowane dzieło z użyciem najwyższej klasy materiałów. Niestety muzyka była średnio dobrana i trochę się męczyłem oglądając ten pokaz. Trochę zawiodłem się również na kompozycji, bo zabrakło wyszukanych układów, a pokaz oparty był na szablonowych schematach i konserwatywnym ustawieniu kątów, na całe szczęście użyty materiał rekompensował te niedogodności a przy niektórych efektach miałem ogromnego banana na twarzy :)
Podsumowując, tegoroczna edycja PyroMagica była, według mnie, najlepsza z dotychczasowych. Jednak przez ostatnie lata zrobiliśmy się bardziej wybredni i pokazy, które jeszcze 2-3 lata temu wgniatałyby w ziemię, teraz robią co najwyżej dobre wrażenie. Cóż takie życie, człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego. Jak się pojedzie za granicę (mpi ukłon do ciebie), albo zacznie pracę w firmie i ma się ciągły kontakt z pirotechniką (pozdrowienia dla Lublina), to potem oczekuje się na prawdę mega uderzenia, zeby wywłać takie same emocje jak dawniej odpalając szelkę z moździerza "puma" ;)

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...