Skocz do zawartości

Konkurs!! Na najlepszy karabinek!


firawerkoman

Rekomendowane odpowiedzi

To jest tylko propozycja. Nie pisałem nic o żądaniu danego rodzaju petard tylko o systemie punktacji. Na jakiej podstawie stwierdzisz że ten jest najlepszy a tamten najgorszy? Co? W każdym konkursie są jakieś zasady oceny. I tu coś by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nigdzie nie jest pisane ze trzeba ten karabinek odpalac ;P
Ja nieestedy nie dam rady wystartowac i przy niektórych uczestnikach wymiekam takze nie dziekuje ale innym zyczę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sobie nie wyobrażam konkursu na karabinek bez jego odpalenia. To właśnie efekt końcowy nadaje sens robienia karabinków.
Chciałbym żeby ktoś z komisji wypowiedział się w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten konkurs to zabawa! Liczy się pomysł przede wszystkim. Inwencja, nie schemat. Zamiast ustalać dodatkowe reguły pod siebie do dzieła! Mam mało $$, więc nie mam szans na wygraną? I co z tego? Liczy się zabawa i innowacyjność w rozwiązaniu budowy karabinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:| Poki to nie są reguły pod siebie tylko sposób oceniania pewnych cech karabinków. Ale jak nie chcecie to nie, jak mówiłem to była tylko propozycja.

To ja zapytam jeszcze tylko na jakiej podstawie będą oceniane karabinki? I czy trzeba pokazać filmik jak strzelą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jak dla mnie konkurs ma trochę dziwne reguły można zrobić byle jaki karabinek nawet dołączyć do swojego kupny to co to za sens ? kupi ktoś 10 karabinków po 100 000 strzałów i jednym słowem będzie najlepszy karabinek ?! :(

Ja proponuję wprowadzić twarde zasady !

- karabinek może być łączony z gotowcami jednak jest tu pewne ograniczenie !
ilość strzałów z gotowych karabinków nie może przekroczyć 30% strzałów całego karabinku
przykładowo mając karabinek o wielkości 1000 strzałów maksymalnie 300 może pochodzić z gotowych karabinków

- karabinek jest tworzony przez jedną osobę, nie ma prac grupowych !

Oraz dwa typy oceny (i wyłonienie dwóch zwycięzców)

- karabinki błyskawiczne (połączone poprzez QM/czarny proch czy co kto woli jednym słowem że wszystko zapala się na raz)
- karabinki powolne (visco jednym słowem karabinki które jednak trochę dłużej trwają)

Kategorie ocen tych typów

- w przypadku karabinków błyskawicznych

  • różnorodność efektu (chodzi głównie o to czy to będą same picolo czy coś innego też)
  • staranność w wykonaniu
  • ilość użytych petard
  • efekt końcowy
    (liczą się wszystkie punkty a nie tylko jeden)



- w przypadku karabinków powolnych

  • różnorodność efektu (chodzi głównie o to czy to będą same picolo czy coś innego też)
  • staranność w wykonaniu
  • ilość użytych petard
  • długość karabinku
  • efekt końcowy
    (liczą się wszystkie punkty a nie tylko jeden)



jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia to proszę o wypowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


no a co jakby ktoś chciał zrobić wolno szybki-karabinek ?


No można powiedzieć jak firek że wtedy obowiązują Cie wszystkie ale jedyny ptk jaki je różni to długość karabinku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ogólnie to jak dla mnie konkurs ma trochę dziwne reguły można zrobić byle jaki karabinek nawet dołączyć do swojego kupny to co to za sens ? kupi ktoś 10 karabinków po 100 000 strzałów i jednym słowem będzie najlepszy karabinek ?! :(

Ja proponuję wprowadzić twarde zasady !

- karabinek może być łączony z gotowcami jednak jest tu pewne ograniczenie !
ilość strzałów z gotowych karabinków nie może przekroczyć 30% strzałów całego karabinku
przykładowo mając karabinek o wielkości 1000 strzałów maksymalnie 300 może pochodzić z gotowych karabinków /// Jestem na nie... Żadnych gotowców ! Żadnych doczepek... Ale zobaczymy co reszt jurorów na ten temat powie :)

- karabinek jest tworzony przez jedną osobę, nie ma prac grupowych ! //// Oczywiście ;) Każdy pracuje indywidualnie :)

Oraz dwa typy oceny (i wyłonienie dwóch zwycięzców)

- karabinki błyskawiczne (połączone poprzez QM/czarny proch czy co kto woli jednym słowem że wszystko zapala się na raz)
- karabinki powolne (visco jednym słowem karabinki które jednak trochę dłużej trwają)

Kategorie ocen tych typów

- w przypadku karabinków błyskawicznych
  • różnorodność efektu (chodzi głównie o to czy to będą same picolo czy coś innego też)
  • staranność w wykonaniu
  • ilość użytych petard
  • efekt końcowy
    (liczą się wszystkie punkty a nie tylko jeden) //// Pasuje mi takie kryterium oceniania ;) Jestem na Tak !


- w przypadku karabinków powolnych

  • różnorodność efektu (chodzi głównie o to czy to będą same picolo czy coś innego też)
  • staranność w wykonaniu
  • ilość użytych petard
  • długość karabinku
  • efekt końcowy
    (liczą się wszystkie punkty a nie tylko jeden) //// Pasuje mi takie kryterium oceniania ;) Jestem na Tak !



jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia to proszę o wypowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaa te wasze pomysły xD ...
Ja proponuję trzy zasady i Tyle :
- Zdjęcie Karabinku czyli ( długość )
- Film ( udokumentowanie efektu )
- i różnorodność użytych petard czyli ( czy są tylko picollo ko201 czy Achtungi , FP3 , i Picolo ).....

I Te powinny wystarczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A petardy wielostrzałowe jak będą liczone? Jako pojedyncze czy np 3-strzałowe jak 3 oddzielne petardy? Lont 10 cm/s będzie zaliczany do szybkich czy wolnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xender zamiast się wyśmiewać lepiej zrób promo na petardy dla uczestników konkursu :P

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę lepiej poszperać na stronie



PROMOCJA dla miłośników petard!

Przy zamówieniu petard za minimalną wartość 30PLN(bez kosztów wysyłki) dostaniesz 250szt (+/-10%) petard K0203 za darmo, ilość petard powiela się wraz z kwotą zamówienia czyli przy zamówieniu petard o wartości 60PLN dostaniesz 500szt K0203 itd.

Promocja łączy się z innymi

KOD PROMOCJI: 001



Promocja wisi już dobre 3 miesiące :)


Pozdrawiam
xender

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zgadzam, bez gotowców, praca samodzielna, podział na wolne i szybkie według mnie bez sensu.
Ostateczne kryteria powinny zostać ogłoszone 30 grudnia podobnie jak klucze do matury(powinny być ukrywane przez czas robienia karabinków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ostateczne kryteria powinny zostać ogłoszone 30 grudnia podobnie jak klucze do matury(powinny być ukrywane przez czas robienia karabinków).


Tu się zgadzam, dobry pomysł, bo tak to każdy bedzie schematyczny i podobny do 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zapowiadamy cisze do 30grudnia :) a nawet do 31 grudnia :) wtedy wszyscy się dowiedzą jak będziemy oceniać !!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością muszę zgłosić moją rezygnację z konkursu. Niestety zabrakło wolnej kasy bym mógł go zrobić. Wypadły inne wydatki.

firek wypisz mnie z listy jeśli możesz.

PS: I zgłaszam się jednocześnie do jury, mówiłeś iż nie ma już miejsc i mnie nie wpisałeś a Artura dopisałeś. Tak więc nie widzę powodu dla którego mógłbym nie oceniać. :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z przykrością muszę zgłosić moją rezygnację z konkursu. Niestety zabrakło wolnej kasy bym mógł go zrobić. Wypadły inne wydatki.

firek wypisz mnie z listy jeśli możesz.

PS: I zgłaszam się jednocześnie do jury, mówiłeś iż nie ma już miejsc i mnie nie wpisałeś a Artura dopisałeś. Tak więc nie widzę powodu dla którego mógłbym nie oceniać. :happy:

Ja prowadzę listę, już cie wypisałem. Szkoda.
natomiast w Jury nie możesz być, gdyż Arturo jest tam jako przedstawiciel administracji i nie ma już miejsc, przykro mi.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja prowadzę listę, już cie wypisałem. Szkoda.
natomiast w Jury nie możesz być, gdyż Arturo jest tam jako przedstawiciel administracji i nie ma już miejsc, przykro mi.
Pozdrawiam


Ok tak więc pokażcie mi regulamin jakim się sugerujecie. Nie rozumie z jakiej paki ktoś nie może być, kto się zna. Co to im więcej osób oceni tym gorzej? chyba powinno być na odwrót bo większa pewność oceny jest. Nie rozumiem czemu nie może być np. 2 osób z administracji? To tylko wasze widzimisie, a nie myślicie jaki by to pozytywny wpływ miało na konkurs.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...