Skocz do zawartości

12.06.2011 - Błonie - Dni Błonia 2011


firawerkoman

Rekomendowane odpowiedzi

Okazja – Dni Błonia 2011
Miejsce – Centrum Kultury w Błoniu
Godzina – 22: 15
Wykonawca – Super Power
Długość pokazu – ponad 10 minut


http://www.youtube.com/watch?v=C5Udp6RMMls



Komentarz: Pierwszy pokaz przygotowany przez firmę SuperPower jaki miałem przyjemność zobaczyć. Przez 10 minut na niebie można było oglądać w zdecydowanej większości pokaz pirotechniki ekstremalnie nisko kalibrowej. Muzyka idealnie, według mnie, pasowała do pokazu miała momenty, w których można było się pokusić chociaż o minimalne zgranie. Zapewne wymagania urzędu były zbyt wysokie przy zbyt niskim budżecie, ale według mnie w takich sytuacjach używa się fontann, wodospadów itp. Oglądając ten pokaz miałem wrażenie że oglądam swoje sylwestrowe wypociny, oczywiście nie licząc bomb. Zdecydowanym plusem tego pokazu był zaakcentowany finał. Efekty niektórych bomb robiły wrażenie zwłaszcza finałowa sekwencja Gold Wave to Cracling. Mam nadzieję że następnym razem będzie lepiej.



Różnorodność efektów: 6/10 (efekty znane, w większości niskiego kalibru )
Synchronizacja z podkładem muzycznym: 5/10 (Muzyka była jedynie tłem do pokazu, mimo tego mi przypadła do gustu)
Zastosowane efekty: 5/10 (jakość użytych produktów mogła by być lepsza, zwłaszcza wyrzutni nisko kalibrowych )
Oryginalność pokazu: 5/10
Finał: 9/10 (finał efektowny, tu nie mam zastrzeżeń)
Wrażenia ogólne: 5/10 (nie był to wielki pokaz, postawię 5 ponieważ zdaję sobie sprawę że przy małym budżecie ciężko jest wyciągnąć 10 minut)




Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A mi osobiście pokaz się bardzo podobał. Tak jak kolega wspomniał muzyka była bardzo fajna, efekty strzałów również, finał bajka. A tak btw. nie wiem jaki by miało sens użycie fontanny skoro miejsce pokazu było oddzielone od publiczności 4 metrowym płotem??... Osobiście na miejscu kierownika pokazu w życiu bym się nie zgodził na "mocowanie" fontanny na płocie lub na użycie innego rodzaju "podnośnika", na tyle wysokiego żeby publiczność coś widziała... No i wiadomo jak to jest z takimi imprezami - długo, dużo za małe pieniądze. Widocznie taki był budżet i na taki budżet był przygotowany scenariusz pokazu. Z miłą chęcią obejrzę kolejny pokaz tej firmy bo nie ukrywam, że jest na co popatrzeć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie fontanny, to Rzymskie ognie o efekcie komet ustawione w V na 2 stanowiskach, jak nie rzymskie ognie to stroboskopy. Wydaje mi się że jeżeli scenarzysta SP bał się postawić fontann na "patyku" to mógł pomyśleć o stroboskopach, które nie stanowią zagrożenia jeśli coś by spadło. A z tego co widziałem płot nie miał aż czterech metrów, może się mylę bo nie mierzyłem. Rozwiązań było na prawdę kilka.



Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...