Skocz do zawartości

TC5W Big Tiger


w?odi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja maiałem tę petardę i Felix ma rację "jest bardzo lekka" a to za sprawą że w środku jest tylo może z 1,5g prochu a taką siłę dają jej te gipsowe "zaślepki". Wiem to bo miałem nie wypała i na drugi dzień poszedłem go poszukać i wtedy go rozebrałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Lekka tak i to bardzo.
Jak kilka lat temu kupiłem 1 sztukę to myślałem, żę chyba miałem pecha i trafiłem na jakąś felerną, ale gdy odpalilem to bylo ok :grin: .
Teraz mam Big Jumbo one też są lekkie jak big tigery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Big tigery walą bardzo mocno . ale mam pytanie bo nigdy nie prubowałem wrzucać go do wody czy one wogule wybuchają w wodzie ? bo zauważyłem że mają takie sznureczki na samym dole więc jak by go doczepić do kamienia i do wody??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up hahaha xd ale pomysł :P

Ja posiadałem je jakieś 2 lata temu może więcej... Otworzyłem paczkę przy 2 nie było siarki na końcu sztywnego lontu, 1 wypalił normalnie a reszta zapaliła sie i zgasła... Mój dziadek potem je jakoś tam owijał watą nasączoną czymś i wybuchały... Zdaje mi się, że jest silniejszy od achtunga ? może w tym roku kupię ale nie przepadam za nimi tak samo jak za Sharkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olegkhm

A te k0212 są fajne ??. Mam problem czy kupić tigery czy właśnie te ale bardziej jestem nastawiony na k0212 a wy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K0212 jest dwa razy grubsza od big tigera, miałem je obie, mam 23 lata i jestem w petardach juz doświadczony. big tiger strzela jak pikolo a k0212 wali potężnie jak petarda wojskowa ze aż ziemia drży i szyby lecą.


To ty chyba jakieś ruskie kupujesz petardy xD tak to sie jeszcze o tej godzinie nie usmialem ;P
Big Tiger owszem jest to złom nad złomem ale chyba miałeś jakieś felerne... nawet te moje wybuchły głośniej jak piccolo k0212 jest całkiem całkiem ale nie ma większej siły odrzutu niż achtung.
Test no. 1
K0212 robi mała dziure w przepalonym miale...
Achtung robi dziure wielkości kartki A4 nie głeboka ale szeroka ...
wszystkie petardy były wsadzone do połowy
Big Tiger
Podobnie jak w przypadku K0212

Test no. 2
K0212 dziura w starej metalowej naczepie po wybuchu robi sie zaledwie pół centymetra szersza
Achtung dziura robi się 2 razy większa jak sam achtung albo i nawet 3
Big Tiger dziura w ogóle sie nie powiększa może jakiś tam milimetr więcej..

testy robiłem big tigerów robiłem 2 lata temu achtungów przed wczoraj a K0212 rok temu... raczej nie uległy zmianie te petardy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olegkhm

Wybieram K0212 :D A jeśli chodzi dla dziecka w wieku 10 lat co sądzicie o K0201B ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole big tigera od achtunga z tropica.Nie wiem jeszcze jak wypada big tiger na tle slynnego k0212, ale big tiger przynajmniej ma lont, a to dla mnie bezpieczniejsze od draski.


Eh to nie jest żaden lont :neutral: to jest draską tylko to jest zrobione że wygląda jak lont


Co Ty klepiesz ? Jak to nie jest lont ? TO JEST LONT ! Tylko ze inna odmiana, nie jest to visco tylko "sztywny lont", a probowales zdrapać tą siarke i widziałeś co jest w środku ;] ?
Wracając do tematu to dołączam sie do opini cinka69, wole znacznie big tigera ponieważ ma lont, huk potężny, ale owiele bardziej polecam "odpowiednik" big tiger = big jumo z firmy dragon ( mozna powiedzieć ze z union fireworks ) huk jest o wiele lepszy, moze dlatego ze ma szczelniejsza plastikową zatyczke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol pokaż mi tego K0212 to ci uwieże... Ty chyba mówisz o jakimś innym nie o tym co ja..
bo ja mówię o tym z tropica. Widziałem jednego podobnego do twojego opisu ale nie wiem czy to ten.

PS. w becie to ja achtungami już sie bawiłem zamiast klockami lego a Achillesy służyły mi jako nocnik...

żart :P ale tak dla śmiechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie musze wziąć big tigera (w lato) i wrzucić koledze do stawu (bardzo go nie lubie )bo denrwuje mnie nocne kumkanie żab .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam takie pytanie kupiłem sobie jednego big tigera i nie wiem czemu on jest taki lekki wasze też są takie (tak jakby ktoś z niego proch wysypał) może to śmieszne ale achtungi są dużo cięższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są lekkie bo tam jest tylko "garstka" prochu. Huk jest taki głośny ponieważ są tam "betonowe" zaślepki. Ta petarda wymiata pod względem huku. I tak jak powiedział Kamil jest dużo lepsza od Achtunga. Polecam !! Cena/Jakość 8/10 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona jest mocna kupiłem sobie 1 szt. na odpuście i mocne , mocne i jeszcze raz mocne huknięcie . Lekka jest jak na swój rozmar . Ale cena 6 zł !!! ( na bazarku na odpuście )
Polecam kupować na sztuki , więcej się nie opłaca ( np . 10 takich petard 60 zł !!!! )


SZEŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cena 6 zł !!! ( na bazarku na odpuście )
Polecam kupować na sztuki , więcej się nie opłaca ( np . 10 takich petard 60 zł !!!! )


W hurtowni 5 szt. kosztuje 12zł czyli 2,40zł za jedną :smile: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ja tu widzę ze nabijacie posty... Klopsik wspomniales juz ze jest w tym malo prochu juz chyba 3 raz ;( a propo tych big tigerow to one sa lekkie poniewaz zrobione sa z lekkiej i taniej tekturki :D do tego maja malo prochu i zatyczki tez a lekkie. :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupiłem 7 sztuk w takim sklepiku na mieście .Były po 3.50 za sztyke i powiem że pierwszy raz sie zawiodłem na Big-tigerach poprostu były słabsze od mega piratek :sad: . Trudno w tym roku nie kupuje Big-tigara tylko Achtungi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem tego jedynego na sylwestrze i na następny rok kupi przynajmniej z 5 szt bardzo duży huk polecam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Sorry,że trochę nie na temat :???: ,ale czy nie wie ktoś gdzie można kupić produkty firmy Tropic w Lubinie,Wrocławiu lub w Legnicy.Z góry dziękuje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co usłyszałem to szykuję pieniążki na sylwka. A co do szybkiego wybuchania to przeciez mozna dorobic lont dlugi i polac woda nie trzeba bedzie uciekac :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...