Skocz do zawartości

Ełk Ogień & Woda 2011


PaulWinter

Rekomendowane odpowiedzi

nazwa.jpg

Data: 15-16 lipca 2011

Pokazy zaprezentują: Efekt, Nakaja Art (piątek) oraz Surex i Grom Zbig (sobota), a także dodatkowo Goldregen (sobota).

Na scenie wystąpią: Transsexdisco, The Lolipops, Manchaster, Monika Brodka.
 

Cytat
Wakacje bez adrenaliny są jak jezioro bez wody, dlatego Ełk zadbał o zapewnienie wspaniałych atrakcji, które na pewno podniosą ciśnienie. W ciągu dwóch dni, od 15 do 16 lipca, dostarczymy wybuchowej mieszanki ognia i wody. Na niebie rozbłysną widowiska ogni, jakich jeszcze nie było w Polsce północnej...

 


Szczegółowy program imprezy w poście niżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również będę (3 rok z rzędu). Przy okazji - 15 lipca to moje urodziny ;)

Planowane są 4 widowiska konkursowe + 1 dodatkowe w wykonaniu 4-krotnego mistrza - firmy Goldregen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
PROGRAM:

15 lipca 2011 r. (piątek)

godz. 17.30-19.30 teatry dla dzieci:
Bajkowa skrzynia – interaktywny program dla dzieci z wykonywanymi na żywo piosenkami przez profesjonalnych aktorów
19.30 - 20.40 support TRANSSEXDISCO
20.40 - 22.00 MENCHESTER
22.00 - 22.15 teatr ognia, teatr cieni
22.15 - 22.30 I pokaz pirotechniczny EFEKT
22.30 - 23.00 tańczące fontanny
23.00 - 23.15 II pokaz pirotechniczny NAKAJA [Art]
23.30 - teatr ognia
23.45 - 01.00 after party

16 lipca 2011 r. (sobota)

12.00 - 19.00 „Z głową w chmurach. Marzyciele” (promenada, plaża miejska)
- plenerowy spektakl - słuchowisko napisane na podstawie dawnych legend hawajskich
18.00 - 19.30 teatry i atrakcje dla dzieci
19.20 - 20.20 support THE LOLLIPOPS
20.30 - 22.00 Monika Brodka
22.00 - 22.15 Teatr Tańca z Ogniem „Mantra”, Maków Mazowiecki
22.15 - 22.25 I pokaz pirotechniczny GROM ZBIG
22.25 - 22.35 teatr ognia
22.35 - 22.45 - II pokaz pirotechniczny SUREX
22.45 - 23.45 teatr Dnia Ósmego „Czas matek”
23.50 – finał konkursu, rozdanie nagród
23.45 - mistrzowski pokaz pirotechniczny

*program może ulec niewielkim zmianom


Dość ciekawie wygląda :D Jakieś propozycje, jak będzie wyglądać podium?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Żeby wejść w strefę w Ełku musisz mieć IDENTYFIKATOR - w zeszłym roku każda firma miała po 5 i więcej osób niż identyfikatorów + ochroniarzy nie mogło się w strefie znajdować. No chyba, że ktoś cały czas by przy Tobie stał, ale to tylko utrudnianie firmie roboty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych osób, które będą: spotkamy się gdzieś (na after party po Ustce :D)? W końcu będzie święto do uczczenia (urodziny vela). I nie chodzi mi tu tylko o piwo, lecz ogólnie spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie! Obadałem już super pizzerię niedaleko miejsca imprezy, z najlepszą pizzą po wschodniej stronie Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No pewnie! Obadałem już super pizzerię niedaleko miejsca imprezy, z najlepszą pizzą po wschodniej stronie Polski.


Jaka nazwa i w którym miejscu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z tego co pamiętam to była to pizzeria Roma (obok Da Grasso).


Tak Roma. Potwierdzam, bardzo dobrą pizzę robią, już nie raz tam jadłem. I nawet nie daleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
PROGRAM:

15 lipca 2011 r. (piątek)
Plaża Miejska w Ełku

  • godz. 17.30-19.30 teatry dla dzieci:
    Bajkowa skrzynia – interaktywny program dla dzieci z wykonywanymi na żywo piosenkami przez profesjonalnych aktorów
  • 19.30 - 20.40 scena muzyczna - support TRANSSEXDISCO
  • 20.40 - 22.00 scena muzyczna - MANCHESTER
  • 22.00 - 22.15 teatr ognia, teatr cieni
  • 22.15 - 22.30 I pokaz pirotechniczny EFEKT
  • 22.30 - 23.00 tańczące fontanny
  • 23.00 - 23.15 II pokaz pirotechniczny NAKAJA ART
  • 23.30 - teatr ognia
  • 23.45 - 01.00 after party


16 lipca 2011 r. (sobota)
Plaża Miejska w Ełku

  • 12.00 - 19.00 „Z głową w chmurach. Marzyciele” (promenada, plaża miejska)
    - plenerowy spektakl - słuchowisko napisane na podstawie dawnych legend hawajskich
  • 18.00 - 19.30 teatry i atrakcje dla dzieci
  • 19.20 - 20.20 scena muzyczna - support THE LOLLIPOPS
  • 20.30 - 22.00 scena muzyczna - Monika Brodka
  • 22.00 - 22.15 Teatr Tańca z Ogniem „Mantra”, Maków Mazowiecki
  • 22.15 - 22.25 I pokaz pirotechniczny GROM ZBIG
  • 22.25 - 22.35 teatr ognia
  • 22.35 - 22.45 - II pokaz pirotechniczny SUREX
  • 22.45 - 23.45 Teatr Ósmego Dnia ze spektaklem pt. „Czas matek”
  • 23.50 – finał konkursu, rozdanie nagród
  • 23.45 - mistrzowski pokaz pirotechniczny


17 lipca 2011 r. (niedziela)
Plaża przy Białym Żaglu

09:00 Festiwal Sportów Wodnych
- maraton pływacki
- maraton kajakowy
- pływanie na bananie
- skutery wodne



Nie wiem czy coś się znaczącego zmieniło, ale tak wygląda program po ostatniej aktualizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja strasznie żałuję bo po odzewie jaki jest na forum w związku z festiwalem w Nysie, może jeszcze kogoś z profi udało by Nsię zachęcić do rejestracji. Niestety z racji na to, że już za 4 tygodnie mam 2 tygodnie urlopu, nie za bardzo mam opcję, żeby brać kolejne dni wolne. Do Ełku nie uda mi się obrócić tak szybko jak na Śląsk. Za to na PyroMagicu mnie nie zabraknie na 99%. Jedyne co może mnie zatrzymać to wypadek losowy.
W każdym razie macie duże szanse na ładną pogodę, czyli vel znowu będzie się "opalał" ;) a i odbiór pokazów powinien być niezakłócony przez zbytnie zadymienie.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety od rana mamy przelotne słońce (czyli zachmurzenie i opady). Wg niektórych prognoz wieczorem się rozpogodzi. Jutro ponoć ma być dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpiękniejszy festiwal w Polsce został właśnie zakończony.

Klasyfikacja wygląda następująco:
1. Grom-Zbig + nagroda publiczności
2. Efekt
3. Surex
4. Nakaja Art

Szerzej opowiem o imprezie jak wgram filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podium było do przewidzenia - szkoda, że po Ustce NA narobiła nadziei. W każdym razie Gratulacje vel 2. miejsca na pudle. Jakieś tam głębsze przemyślenie postaram się zaprezentować na forum tym jak załadujesz dobre filmy. Poniżej daję linki (w kolejności strzelania) do pierwszych filmów HD na yt:

-Efekt Chełm



-Nakaja Art Kraków


-Grom-Zbig


-Surex


EDIT#

po obejrzeniu filmów, mogę stwierdzić, ze tegoroczny festiwal w Ełku stał na bardzo wysokim poziomie. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że był to najlepszy festiwal z polskim składem w ogóle. Każda z firm zadbała o nienaganną synchronizację i ciekawy scenariusz. Szkoda, że mogę oceniać tylko po filmach, z drugiej strony ich jakość pozwala wyciągnąć, moim zdaniem, w miarę obiektywne wnioski. Na razie postaram się ocenić krótko każdego z uczestników, na szczegółowy "rachunek sumienia" przyjdzie czas po konfrontacji moich pierwszych odczuć, ze zdaniem naocznych światków wydarzeń. Komentował będę zgodnie z kolejnością strzelania.
Jako pierwsza zaprezentowała się firma Efekt z Chełma. Pierwszy pokaz i od razu nokaut. Pokaz był odpalony niemal perfekcyjnie do świetnie dobranej muzyki. Sekwencje zostały zaprojektowane bardzo przemyślanie i oryginalnie. Wszystko zgrywało się dodatkowo, co do ułamków sekundy z akcentami muzycznymi - o co chyba były największe obawy po zeszłotygodniowym festiwalu w Nysie. Dynamika pokazu, dobór efektów oraz synchronizacja całości z podkładem sprawiła, że firma Efekt z miejsca postawiła bardzo wysoko porzeczkę. Jedyne do czego można było się przyczepić to jakość niektórych bomb (mogę ją spokojnie ocenić, bo widziałem je tydzień temu na żywo, ale mankament ten został zrekompensowany przez ilość wystrzelonych ładunków. Gratulacje! Tak trzymać!
Drugim uczestnikiem, który prezentował swoje widowisko w Ełku byłą firma Nakaja Art z Krakowa. Po ostatnim festiwalu w Ustce, nie ukrywam, że miałem ogromne oczekiwania, których pokaz strzelony przez krakowską ekipę nie zawiódł. Mimo ambitnie zaprojektowanego scenariusza krakowinie musieli jednak koniec końców uznać wyższość innych ekip,a to przede wszystkim dlatego, ze pokaz Nakaja Art charakteryzował się najsłabszą dynamiką, ze wszystkich zaprezentowanych w Ełku. Mimo perfekcyjnej synchronizacji oraz doskonale przemyślanych sekwencji min i ss było to za mało, aby zawalczyć o zwycięstwo. Jakoś materiału tym razem nie rzuciła na kolana w związku z powyższym pierwszy dzień festiwalu zakończył się pod znakiem doskonałego występu firmy Efek i małego rozczarowania formą Nakaja Art. W każdym razie Nakaja Art utrzymuje dobry kurs, którym mam nadzieję będzie podążać dalej, bo to kolejne widowisko po Winkach i festiwalu w Ustce, które prezentuje nowe podejście krakowskiej firmy do tematu synchronizacji i projektowania pokazów.
Drugi dzień festiwalu otwierał pokaz firmy Grom-Zbig z Częstochowy. Już pierwszy segment pokazu wprowadził widzów w dobry nastrój. Częstochowianie jak zwykle przywieźli ze sobą materiał z najwyższej pirotechnicznej półki. Na niebie co rusz pojawiały się bomby włoskie przeplatane wstawkami z bomb produkcji hiszpańskiej. Całość dopełniał świetnie dobrane sekwencje z oraz baterie. Podkłąd muzyczny nieco mnie zawiódł, gdyż był mi już wcześniej doskonale znany z innych pokazów Groma. Mimo bardzo dobrze zaprojektowanego widowiska było ono jednak ograniczone przez brak szerszego planu (ss i miny zlewały się ze sobą, ale to wina ukształtowania terenu a nie ekipy GZ). Finał natomiast zdecydowanie mnie zawiódł, zabrakło tej przysłowiowej kropki nad "i". Ponad to sekwencja finałowa nie skończyła się dokładnie z muzyką, co dodatkowo obniżyło ocenę całości.
Jako ostatnia strzelała firma Surex z Bielska-Białej. Po bielszczanach spodziewałem się na nietuzinkowego spektaklu. Jak wiadomo ekipa Surexa jest najbardziej utytułowana w Polsce - przynajmniej jeśli chodzi o występy na znanych zagranicznych festiwalach. Początek widowiska potwierdził moje przypuszczenia jednak im dalej tym niestety w moim odczuciu gorzej. Mimo dobrze dobranych efektów oraz nienagannej synchronizacji pokaz bielszczan sprawiał wrażenie najbardziej chaotycznego widowiska ze wszystkich. Nie wiem czyj to był pomysł, ale robienie listy przebojów na tak krótkim pokazie to według mnie nieporozumienie, zwłaszcza że zastosowana mieszanka stylów nijak nie łączyła się w logiczną całość.
Podsumowując, bardzo żałuję że nie mogłem być w Ełku, bo festiwal z roku na rok prezentuje coraz wyższą jakość. W tym roku wszystko sprzyjało wspaniałemu show. Warunki pogodowe były jednakowe dla wszystkich, dzięki czemu odbiór był nie zakłócony. Na podstawie obejrzanych filmów zmieniłbym jednak kolejność na podium, kierując się przy tym wyłącznie moim subiektywnym zdaniem:

1. Efekt Chełm (perfekcja wykonania jedynie jakość materiału do poprawki)
2. Grom-Zbig Częstochowa (wspaniała jakość, jednak pokaz momentami chaotyczny i kiepski finał)
3. Surex oraz Nakaja Art (mimo dobrej synchronizacji pokaz Surexa było dość chaotyczny, jeśli chodzi o Nakaję zabrakło dynamiki i momentami dobrej jakości materiału)

Według mnie każdy z tegorocznych uczestników mógł się znaleźć na podium, stąd brak w moim rankingu 4. miejsca. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, tworząc klasyfikację końcową. Myślę, że firma Efekt ma pełne prawo czuć lekki niedosyt, ale niestety takie jest życie. Myślę, ze zwycięstwo było o włos a zabrakło jedynie bezpośrednie rywalizacji z GZ.

EDIT2#
Dodaję jeszcze link do finałowego pokazu wykonanego przez firmę Goldregen z Olsztyna k. Częstochowy

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz mi co gratulować, tym razem byłem tylko widzem ;)

Grom zasłużył na zwycięstwo, chociażby poprzez jakość zastosowanego materiału. Pirico to jednak jest moc. Jako ciekawostkę powiem, że miejsce II (Efekt) oraz III (Surex) dzielił tylko 1 punkt różnicy (wyniki 244 i 245 punktów).

Pokaz finałowy został wykonany przez firmę Goldregen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam nie bądź taki skromny. Też dorzuciłeś swój kamyczek do budowy pod tytułem pokaz konkursowy... Święte słowa, co do magii drugiego dnia. Jak dla mnie można było przyznać tylko 2 miejsca. 1. dla firm Efekt za wykonanie oraz Grom-Zbig za jakość oraz 2. dla firm Surex i Nakaja Art za tworzenie godnego tła dla zwycięzców ;) W tym roku jestem na prawdę pozytywnie zaskoczony poziomem festiwalu. Chyba pierwszy raz w historii rywalizacja stała na tak wysokim poziomie. Trudno byłoby wskazać firmę, która odstawałaby w bardzo widoczny sposób od pozostałych. Tegoroczny festiwal w Ełku pokazał, że jednak walka o stawkę mobilizuje. W Ustce tylko Nakaja Art strzeliła jak na mistrzostwa mistrzów przystało, pozostałe firmy niestety się nie popisały. W Ełku natomiast sytuacja była nieco odmienna, gdyż każda ze startujących firm zaprezentowała ciekawe widowisko.

fps

PS Poprawiłem nazwę wykonawcy pokazu finałowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...