Skocz do zawartości

[firawerkoman] Pokazy, projekty, informacje, stuff


firawerkoman

Rekomendowane odpowiedzi


Bez testu obwodu bym nie zaczynał strzelać, wszystkie podpięte zaciski pokazywały obwód zamknięty więc nie ma możliwości bym wpiął izolację lub nie trafił w metal xd

No to problem tkwił najpewniej w kiepskim akumulatorze/bateriach w systemie, albo w zbyt długich kablach. Jeśli to jest miedziana skrętka dwużyłowa to fizyczna odległość jest dużo dłuższa niż kabel w osłonie. Fizyki nie oszukasz i im dłuższy kabel, tym mniejszy prąd dociera na koniec. Na teście diodowym niestety tego nie wychwycisz, bo wtedy idzie prąd testujący o małym natężeniu, zbyt małym, żeby żarnik w zapale odpalił główkę...
Podpięcie drugiego systemu, ze świeżymi bateriami mogło rozwiązać ten problem.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra :) początek jak najbardziej udany, pomimo kłopotów które opisałeś wyszło wyśmienicie choć zakładam, że sam nie do końca jesteś zadowolony z pokazu. Wiele użytkowników na forum w tym ja może tylko pomarzyć by samemu zrobić takie widowisko :) Jak dla mnie pokaz bomba! Aż, się boję pomyśleć co zaplanujesz na rok następny :D dla mnie 11/10 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear FPS

Test systemu był robiony przed sylwestrem na długich kablach na najgorszym dla systemu układzie, tym bardziej że finał miał 2x 8m kabla i odpalił bez problemu mówię o one rowach bo finał z 2" był na innym kanale wpięty na kablu 1x 4m więc to raczej nie to. Na pewno przyczyniła się do tego słaba baterie w pilocie.


Z ciekawostek dodam że 2x JW408 było odpalone na 2 lonty czyli z przodu i z tyłu żeby szybciej strzelało :)


TheFirefoxFan zapałek nie używałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firek ty geniuszu !!!!! to świetny pokaz, pierwsza sekwencja powala, ale są też momenty tak jak mówiłeś "pirotechnika sobie a muzyka sobie" że w pewnych momętach nie jest to dobrze zgrane z muzuką. Według mnie to finał jak i początek pokazu oceniam 10/10 oby więcej takich pokazów i życzę żeby następnym razem nie było żadnych komplikacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firawerkoman szacun dla ciebie jest to najlepszy amatorski pokaz pirotechniczny jaki widziałem lecz mam takie pytania
1.Jaki jest koszt tego pokazu
2.Ile pracy zajęło ci łączenie tego wszystkiego
3.Gdybyś mógł wstawić tutaj rozpiskę po kolei jaka wyrzutnia strzelała było by fajnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm trudno ocenić jednoznacznie :) na pewno ogromny plus za to, że jako jedyny na forum odważyłeś się strzelać pod muzykę.Niestety jak to w życiu zawsze musi być coś nie tak, ale pomimo to pokaz naprawdę ciekawy.W dużym stopniu problem niezsynchronizowanych strzałów związany był ze stresem i adrenaliną, ostatnimi czasy pytałem się Pana Mirosława Krysiaka z mizetu kalisz jak połączyć ręczne sterowanie systemem i podziwianie widowiska.Odpowiedź była jednoznaczna, osoba która strzela nie ma prawa patrzeć się na fajerwerki tylko cały czas na zegar listę i system.Albo się strzela albo ogląda, są to świetne słowa ale na logikę kto na forum je będzie stosował? Nikt nie będzie wydawał własnej kasy po to aby nie oglądać fajerwerków, bo wtedy to całkowicie traci sens.Co innego firmy :) Im za to płacą obcy ludzie.
No trochę nie na temat ale co tam :)

ogólnie pokaz 9/10

powiedz mi tylko co to za bajeczne kosteczki o efekcie rozetki, jaka cena i gdzie je można kupić.

pozdrawiam KAMELEON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, gratuluję pomysłowości, temperamentu i chęci, bo widowisko (niee, nie pokaz, tylko WIDOWISKO) wyszło cudowne. Nie przejmuj się komplikacjami, bo jak na początki strzelania z systemem to i tak możesz mówić o dużym sukcesie. Z roku na rok coraz lepiej! Tak trzymać i mam nadzieję, że kiedyś zrobimy jakiś wspólny pokazik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam film... Na żywo to było coś! Już Ci Kuba gratulowałem osobiście, ale z przyjemnością zrobię to też tutaj ;)
Wszystko było przygotowane mega profesjonalnie. Z pewnością wielką radość sprawiłeś wszystkim widzom, w tym oczywiście mnie. Układy wachlarzy, komet i min robiły wielkie wrażenie. Świetna robota! Huk ładunków a w szczególności salutów cudownie odbijał się od pobliskich bloków :D
Jeszcze raz gratuluję i trzymam kciuki za kolejne Twoje realizacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy raz z muzyką to CUDO! Świetnie zastosowane one rowy, bardzo pomysłowe wykonanie pokazu! Wpadkami się nie przejmuj , bo nawet firmy pro je miewają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zacne przedsięwzięcie, nie mniej zacnego moderatora, nie może się obyć bez mojego komentarza.
Zacznę od tego, że już od kilku miesięcy wiedziałem, że na forum szykuje się pokaz niezwykły i jedyny w swoim rodzaju, jeśli chodzi o pirotechnikę amatorską w Polsce. Nie od dziś wiadomo, że firek należy do grona najbardziej zakręconych na punkcie pirotechniki osób na forum i nie jest to byle jaki sezonowiec, tylko rasowy piromaniak z krwi i kości. Udało Ci się pogodzić kilka ważnych w tej profesji cech: pasję, zaangażowanie, wytrwałość w dążeniu do celu i umiejętne podglądanie profesjonalistów. Nie zabrakło też jednego, bardzo ważnego czynnika, który niestety ogranicza wiele osób, a mianowicie... pieniędzy, gdyż bez tego nawet najlepszy pomysł na pokaz nie ma większych szans na powodzenie. W końcu nie tylko fajerwerki kosztują, ale i systemy oraz materiały do realizacji pokazu.
Po obejrzeniu filmu z przygotowań, utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że w tym roku pokaz "designed by firawekoma", przebije wszystkie inne dotychczasowe prezentacje forumowiczów, więc z tym większą niecierpliwością czekałem na film z samego spektaklu.
Po obejrzeniu materiału filmowego z show, bije pokłon. Mieć porządny stuff to jedno, ale mieć koncepcje na jego wykorzystanie to już osobna bajka. Już pierwsza sekwencja w filmie pokazała, że nie poszedłeś na łatwiznę, i ze wiesz jak korzystać z sekwencera. Potem widowisko oglądało się bardzo dobrze. Uwagę zwraca fakt, że wyrzutnie były odpalane parami, plan był rozbudowany o sekwencje ss a całość doskonale uzupełniona bateriami jednorzędowymi i sekwencjami min, czyli wszystko lega artis podle włoskiej sztuki pyromusicalowej. Dobór materiału bez zarzutu, szkoda tylko, że ze względu na tzw. złośliwość rzeczy martwych nie udało się zrealizować planu w 100%. Trudno jednak za to Ciebie winić, gdyż takie wpadki zdarzają się nawet najlepszym, profesjonalnym firmą. Radiowy system odpalania jest niestety bardziej kapryśny i podatny na zakłócenia, niż tradycyjne systemy oparte na pewnych i zazwyczaj niezawodnych połączeniach kablowych. O jedno można mieć tylko pretensję, ze nie wymieniłeś baterii na nowe i nie sprawdziłeś przed pokazem zasięgu pilota, ale myślę, ze będzie to nauczka na przyszłość i za rok nie powielisz tych błędów. Najważniejsze jednak, ze pokaz podobał się publiczności, bo przecież takich pokazów nie strzela się tylko dla siebie.
A teraz czas na oceny:

-dobór materiału 9,5/10 (-0,5 żebyś nie zaniechał poszukiwań nowych efektów)
-przygotowanie do pokazu 5/10 (większość odpaliła, ale nie sprawdziłeś baterii i zasięgu pilota)
-zaplanowany scenariusz 10/10 (od pokazu amatorskiego nie można wymagać więcej)
-rozplanowanie planu pokazu 8/10 (wyszło kilka niedociągnięć i baterie były trochę zbyt blisko siebie, mogłeś je dodatkowo rozchylić pod delikatnym kątem)
-wybór systemu 5/10 (w teorii bardzo dobry, praktyka pokazała niestety coś innego, ale za te pieniądze ciężko kupić coś lepszego)
-dobór podkładu 9/10 (ja preferuję bardziej styl włoski, który zaprezentowałeś w 2. części pokazu)
-ogólne wrażenie artystyczne 9/10 (po 1. żebyś nie spoczął na laurach ;), po drugie o obniżonej ocenie zaważyły błędy w relizacji, których (przynajmniej częściowo) można było uniknąć

Konkludując - moim zdaniem będziesz kiedyś profi i jak nie stracisz zapału, to twoje scenariusze, zobaczymy pewnie w przyszłosci na niejednym festiwalu.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


twój problem z zapalnikami zapewne polegał na tym samym co u mnie :) zaciski w systemach mają tylko na środku metal a po bokach sam plastik i zapewne drucik wpiąłeś tak, że nie łączył z metalem, który daje impuls elektryczny.Sam to sprawdziłem po moim pokazie i tak faktycznie było.

edit:istnieje jeszcze możliwość że przycisnąłeś izolację kabla do metalu w zacisku.


A co to ma do rzeczy?

Moje druciki leżały na plastiku, metal jest na całej długości. I jakoś poszło wszystko, co do 1 zapału.

Ja tam nie miałem jeszcze żadnego problemu na RF32 ale wiem, że lepiej nie ryzykować dawać dłużej niż 5m bo to różnie bywa. No i trzeba kupić świeże baterie tuż przed. :P


ostatnimi czasy pytałem się Pana Mirosława Krysiaka z mizetu kalisz jak połączyć ręczne sterowanie systemem i podziwianie widowiska.Odpowiedź była jednoznaczna, osoba która strzela nie ma prawa patrzeć się na fajerwerki tylko cały czas na zegar listę i system.Albo się strzela albo ogląda,



A co za problem klikać po kolei 1,2,3,4,5,6 itd.?? Bo ja tu nie widzę zbytniego problemu z oglądaniem i odpalaniem. Jedynie mi się pochrzaniło gdy odpalałem z 2 pilotów. Na 1 można bez problemu.




-przygotowanie do pokazu 5/10 (większość odpaliła, ale nie sprawdziłeś baterii i zasięgu pilota)

fps


Bez przesady z tym zasięgiem, zasięg to 250m (sam sprawdzałem i faktycznie tyle jest) wątpię by stał dalej xd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czyli nie pomyliłem się w ocenie skoro tak duża ilość osób mnie poparła :laugh: Kończąc raz na zawsze temat temat techniczny (albo wsadzając patyk w mrowisko) kiedyś na takim systemie strzeliłem pod rząd 10 wulkanów 500B z czego najdłuższe odcinki przewodu miały 60 metrów (kable 2x0,5 oczywiście DRUT)
Tak że u firawrkomena wyszedł ... pech.
Jeszcze raz dzięki za zaproszenie na widowisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wielkie podziękowania za zaproszenie, a wiec i możliwość włożenia malutkiej części w przygotowanie pokazu. Strefa wyglądała imponująco, ilość materiału jeszcze bardziej.
Widownia była jak dla mnie wielka, bo na żadnym moim pokazie nie było tylu ludzi, i chyba wszyscy byli bardzo zadowoleni.
Co, co odpaliło i jest zmontowane na filmie, moim zdaniem bardzo dobrze pasuje do muzyki.
Sekwencje wręcz boskie. A huk wystrzałów rozbrzmiewał w całej okolicy. Oczywiście tutaj królowały saluty. Na koniec alarmy samochodów stojących spory kawałek dalej wyły równo.
Trzeba było tam być, niech zazdroszczą ci, którzy nie przyszli!
Z niecierpliwością czekam na kolejny pokaz!

Przyznam się jeszcze, ze film robiłem ja, i niestety nie sposób było ująć wszystko. "Pole" efektów było tak olbrzymie, ze po prostu się nie dało. Z góry wiec przepraszam za ewentualne braki filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym zrobić teraz jakiś "konkurs" na najładniejszy pokaz amatorski osób z forum.

Co do samego pokazu wyszedł cudownie :) Fajnie tak cały czas budował napięcie, tylko ten moment z tymi nie wiem jak to nazwać ale mogą być "kręciołki" na ziemi mi troche do gustu nie przypadł. Zbędna przerwa w pokazie. No ale ogólnie bardzo fajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Proponowałbym zrobić teraz jakiś "konkurs" na najładniejszy pokaz amatorski osób z forum.

Co do samego pokazu wyszedł cudownie :) Fajnie tak cały czas budował napięcie, tylko ten moment z tymi nie wiem jak to nazwać ale mogą być "kręciołki" na ziemi mi troche do gustu nie przypadł. Zbędna przerwa w pokazie. No ale ogólnie bardzo fajne :)

To były słoneczka.
Miały być 3 ale ostatnie nie zadziałało.
A w ogóle ich wykonanie, a możne bardziej zaprojektowanie, było raczej gówniane. Chińczyki się nie popisały.
@ckp- kamera dalej już stać nie mogla, za nami był.. nasyp? Górka? Wal? jak to nazwać... No wiecie o co mi chodzi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@ckp- kamera dalej już stać nie mogla, za nami był.. nasyp? Górka? Wal? jak to nazwać... No wiecie o co mi chodzi ;)


aha skoro tak to zwracam honor ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

My tu pitu pitu a ja rozwiązałem zagadkę dlaczego pokaz się nie udał w 100%

Otóż ostatnio, szykując ładunki na kreta :cool: potrzebowałem zapału, jedyne 2 które były pod ręką to te które były wpięte do sekwencji one rowów w pokazie które nie odpaliły, no to ciach i są moje. Po wpięciu do systemu i przełączeniu na test dioda nie paliła się.
Wniosek z tego taki że musiałem trafić na kilka wadliwych zapałów które przed podaniem impulsu zapalającego dawały pozytywny odczyt na systemie w pozycji TEST jednak po podaniu napięcia zapał nie odpalał. Niestety ale wada ta nie jest możliwa do wykrycia ponieważ zapały wyglądają normalnie nie są w żaden sposób uszkodzone mechanicznie a mimo to nie działają nawet jak pali się zielona lampka.

O podobnej historii słyszałem od Pana Pawła z taniefajerwerki


Tak więc udało mi się rozwiązać tą zagadkę pozostaje mi tylko jeszcze jedna z pokazu sylwestrowego 2010/11 ale to już chyba się nie uda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...