Skocz do zawartości

[firawerkoman] Pokazy, projekty, informacje, stuff


firawerkoman

Rekomendowane odpowiedzi

chyba nadal się nie rozumiemy,

Tamte co użyłeś na pokazie są SP mówię o tych z czerwonym QM ale również z papierowym QM. To że wyglądają tak samo nie oznacza że są tego samego importera. Strzelając z 2" SP na papierowym QM można było zauważyć podstawową różnicę że szelki te mają lont visco na zakończeniu a Triplexa nie mają.

A mając przyjemność odpalać 2" SP która wygląda tak samo jak Triplexa po zdjęciu osłony był zielony Visco.

SP sprowadziło te bomby 1.5 roku temu, i doleżały się u Pawła do czerwca do planowanego pokazu, a że pokaz został odwołany dostałeś te 2" już połączone :)



Po za tym zapytaj się Pawła o to czy sp miało kiedyś 2" które wyglądały tak samo jak Triplexa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że tak było ale oprócz tych SP miałem min. 3 Triplexa

Tak czy siak też nie wiadomo czy masz Triplexa czy stare SP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fira wracam honor. Prawda jest taka, że równie dobrze mogą być to te same bomby tylko sprowadzone pod innym szyldem do pl. I do wszystkich, jak nie wiadomo kto ma rację to rację ma autor tematu.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szykuje się najbardziej profesjonalny z amatorskich pokazów na forum, chociaż ciężko to już nazywać amatorką, generalnie przebijesz pewnie niejednego miejskiego sylwestra ;)

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę spora ilość kartonów, będziesz miał przeprowadzkę ;D
Za pewne niezłe rarytasy się kryją w tych pudła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIREK wielki + !!!! dla Ciebie. Super kostki, dużo one row'ów SS i ogólnie brak mi słów. Mam nadzieję, że pokaz wyszedł równie dobrze i udły Ci się wszystkie sekwencje SS. Daj jak najszybciej film z pokazu, bo się doczekać nie mogę :D:D te szelki to wszsytkie z Tripla ? Film dobrze zmontowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DreSzCzyK

Muza wymiata, codziennie gdy ćwicze to sobie puszczam :P co do stufuu to sporo tego jest. Zainspirowały mnie kostki z one row'ów myśle ,że pokaz ci sie udał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmik świetnie zmontowany, stuff genialny, idealny pod pokaz pełno bombek, ss one rowów i konkretnych kostek pokaz musiał być piękny B) czekam na film :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze.
Widziałem dzieło na żywo. Pełen SZACUN !!!
Masa pracy + przygotowań przez organizatorów. Panowie włożyli w to tyle serce że żeby to zrozumieć trzeba tam być. Widowisko powaliło widzów na kolana. Ja razem z rodzinką i znajomymi byliśmy zachwyceni. Bardzo wyraźnie akcentowane kolejne etapy ! Pokaz to w 100% profeska i to jest niezaprzeczalne.
Niech żałują ci co nie byli bo było na co popatrzeć :)
A na przyszłość jeżeli "akcja" strzelania 1 stycznia będzie kontynuowana ... a taką mam nadzieję. Po pierwsze trzeba postawić na maksymalne rozreklamowanie widowiska (bo naprawdę warto pokazać ich talent większej publiczności) a po drugie oficjalnie zgłaszam swoją (jeżeli organizatorzy wyrażą zgodę)pomoc + wsparcie techniczne dla przedsięwzięcia.
Pozdrawiam i życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za tak pozytywną opinię od Pana Pawła ;)

Przed pokazaniem Wam tego na filmie chcę pokrótce opisać na czym polegał problem z tegorocznym pokazem.
Jedyne z czego jestem zadowolony w 100% to pierwsza sekwencja zakończona na P5420. Dalej to już była maniana, podtrzymywałem pokaz klikając prawie na pałę w pilot jednak ten nie kontaktował co poskutkowało 3 bardzo długimi przerwami. Moja wina- stare baterie w pilocie. Finał odpalił połowicznie bo razem z one rowami miało iść 22x 2" salute + 10x 2" w V z mixem efektów. Finał nie odpalił na pokazie został odpalony po zmianie systemu, jednak na moim filmie nie został on uwieczniony (mam cichą nadzieje że Pan Paweł nagrał). Pokaz był układany pod muzykę jednak tak jak powiedziałem po 1 sekwencji nie ma co na nią zwracać uwagi bo pirotechnika sobie a muzyka sobie. Kolejnym problemem było to że prawdopodobnie część zapałów została wyrwana z zacisków i na razie nie znalazłem rozwiązania na to kwestię lub też druty się złączyły +/- i prąd nie opłynął do zapału tylko zamknął obwód tuż za zaciskami. Ciężko mi jest teraz stwierdzić na 100% co było tego powodem...



Już za moment film, czekam na opinie i sugestie.


Pozdrawiam

Edytowane przez firawerkoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zawsze strzelam na lontach. Jak reakcja chemiczna się rozpocznie, to o ile da się zabezpieczenie w postaci dwóch linii lontu, to nic nie powstrzyma widowiska ;)

Czekam z wielką niecierpliwością na film z pokazu. Jestem bardzo ciekawy, jak Ci to wyszło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twój problem z zapalnikami zapewne polegał na tym samym co u mnie :) zaciski w systemach mają tylko na środku metal a po bokach sam plastik i zapewne drucik wpiąłeś tak, że nie łączył z metalem, który daje impuls elektryczny.Sam to sprawdziłem po moim pokazie i tak faktycznie było.

edit:istnieje jeszcze możliwość że przycisnąłeś izolację kabla do metalu w zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


twój problem z zapalnikami zapewne polegał na tym samym co u mnie :) zaciski w systemach mają tylko na środku metal a po bokach sam plastik i zapewne drucik wpiąłeś tak, że nie łączył z metalem, który daje impuls elektryczny.Sam to sprawdziłem po moim pokazie i tak faktycznie było.


Tylko że firek ma test obwodu w systemie i wątpię żeby przed samym strzelaniem tego nie sprawdzil. Zależy też jak przedłużał kable, ja osobiście używam już tylko i wyłącznie żelowych szybko złączek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez testu obwodu bym nie zaczynał strzelać, wszystkie podpięte zaciski pokazywały obwód zamknięty więc nie ma możliwości bym wpiął izolację lub nie trafił w metal xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...