Skocz do zawartości

09.01.2011-Warszawa-Światełko do Nieba


firawerkoman

Rekomendowane odpowiedzi

Data – 09.01.2011
Okazja – Światełko do nieba z okazji 19 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Miejsce - Warszawa- Pałac Kultury i Nauki
Godzina – 20:00
Wykonawca - Goldregen
Długość pokazu – prawie 5 minut
http://www.youtube.com/watch?v=0u3IG8VujPs


Komentarz: Po tegorocznym pokazie z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stwierdziliśmy razem że "BROKAT BROKAT i jeszcze raz BROKAT". Pokaz jak zwykle już, był strzelany z dwóch nadbudówek które sprawiają że jego rozpiętość jest niemała. Użyto dużej ilości brokatowych wachlarzy w postaci JW1000 i JW1006. Były momenty wyciszenia ale na ogół pokaz charakteryzowała duża dynamika. Sekwencje SingleShotów były dobrze zgrane i dopasowane do muzyki. Mi osobiście brakowało zwykłych wyrzutni. Bardzo dobrze zaprezentowały się miny Brocade to Blue oraz Brocade to Red, te drugie rozświetliły całą okolicę co zresztą widać a filmie. Pokaz jednak mógłby być bardziej zróżnicowany jeżeli chodzi o efekty bomb, co prawda były momenty wielokolorowych Peoni oraz Craclingu jednak zdecydowanie przeważał brokat. Finał zaakcentowany dużą ilością bomb.


Zapraszam do komentowania i oceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldregen (z niem. złoty deszcz) chyba zbyt poważnie traktuje swoją nazwę. No niestety 3 a może nawet 4 rok pod rząd pokaz zdominowany był przez kolor słoty i opadające efekty. Bombek może było i sporo, ale w zdecydowanej większość był to kaliber 3", czyli bez szaleństw. Zgranie pokazu z muzyką, jak zwykle bardzo dobre, jednak pokaz był wg. mnie po prostu nudny. Momentami ponad to dało się zauważyć niską jakość stosowanego materiału. Ilość nie zawsze oznacza wysoką jakość i tutaj niestety się to sprawdza. Czasem mniejsza liczba bomb o jakości europejskiej wywołuje u widzów lepsze wrażenia niż mnóstwo chińszczyzny. Poza tym jak słusznie zauważył firawerkoman brakowało nie tylko kolorów, ale też "dołu" w postaci baterii. Wystarczy spojrzeć na filmy z pokazów choćby w Gdańsku czy Wrocławiu, żeby samemu się przekonać o czym piszę. Moja ocena 7,5/10

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zamieszczam link do albumu ze zdjęciami ze strefy KLIK

I w tym miejscu chciałbym bardzo podziękować firmie Goldregen na czele z Panem Zbigniewem za pozwolenie sfotografowania strefy i wpuszczenie nas tam.



Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na tym pokazie i stwierdzam to samo co reszta, że troche za dużo brokatu bo w zasadzie kolorów prócz tych min było naprawde mało.
Tak czy siak pokaz i tak stał na niezłym poziomie i mi się podobał. Świetnie wyglądały też te miny z białymi gwiazdkami, to aż oślepiało widzów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny pokaz Goldregenu, masa brokatu i zlota, co bylo widoczne w strefie na kartonach po szelkach. Bardzo duza ilosc wachlarzy. Pokaz mi sie podobal chociaz zadnego zaskoczenia nie bylo. Daje link do mojego filmu, ktory w oryginale byl calkiem dobry, ale YT rozwalilo dzwiek, wiec lepiej bez niego ogladac :)http://www.youtube.com/watch?v=eO_UdUg3t88. Zdjecia z przygotowan beda dzis wieczorem. Pirotechnicy Golda mieli jednak ciezka prace, poniewaz ciagle drabinki, schodki, sciany, a pudla, stojaki, rury i cala reszta trzeba przenieść. Mowili ze za pierwszym razem malo sie nie poplakali jak zobaczyli warunki :D, ale teraz juz sa przyzwyczajeni. W przyszlosci i tak pokazy maja byc na stadionie :).

Pozdro JMJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że było (za)dużo złota i brokatu, że brakowało wielostrzałowych wyrzutni, że efekty mało zaskakujące, ale i tak pokaz przygotowany przez pirotechników Goldregen robił spore wrażenie a przede wszystkim perfekcyjnie połączone z muzyką wachlarze, komety i miny. Mnie osobiście podobały się efekty Polyp Cracker i Double Crackling. Pięknie wyglądały również złote wachlarze "wędrujące" w rytm muzyki po PKiN. Finał to oczywiście masa bomb o złotych efektach i towarzyszące im wachlarze, czyli raczej tradycyjnie.
Dla pirotechników GR należą się naprawdę duże podziękowania za przygotowanie tego widowiska oraz za dostarczenie nam, miłośnikom fajerwerków dużych wrażeń :)

Kilka zdjęć ze strefy pokazu:

dsc07258o.jpg

dsc07274yg.jpg

dsc07327y.jpg

dsc07297oy.jpg

dsc07313z.jpg

Więcej zdjęć - http://picasaweb.google.com/bartosz.wwa/XIXFinaWOSPPrzygotowaniaDoPokazu#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...