Skocz do zawartości

Ustecki Festiwal Sztucznych Ogni 2011


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

Paul pokazy laserowe potrafią na prawdę zrobić wrażenie. Najlepsze są animacje 3d i efekty planarne, kiedy wydaje ci się, że masz niebo na wyciągnięcie ręki. Żaden film nie odda tego, co można w czasie takiego pokazu na żywo doświadczyć. Ja byłem na kilku na prawdę wypasionych pokazach w plenerze robionych głównie przez firmę Mediam. Nie ma to jak lasery RGB o mocy 30W wspomagane przez YAG Green 15-30W ;) a wszystko perfekcyjnie zgrane z muzyką.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie ktoś mi opowiadał, że wydawało się, że coś jest na wyciągnięcie ręki, albo, że zaraz wiązka lasera "uderzy" Cię w głowę, a tak na prawdę jest ona znacznie wyżej. Coraz bardziej zaczynam odczuwać zainteresowanie tym pokazem :) Ktoś jeszcze przyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie lasery nigdy nie jarały, a jeżeli są razem z pirotechniką, to tylko jej przeszkadzają. Specyfiką takich wydarzeń jest to, że lasery lubią dym, a fajerwerkom to tylko szkodzi. Wystarczy tylko zobaczyć na Inwazję Światła, która moim zdaniem została DOSZCZĘTNIE ZRUJNOWANA właśnie przez lasery - gdyby nie one byłoby piękne widowisko pirotechniczne, a tak tylko rozpraszały widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ależ zamieszanie z tym trzecim dniem ;) Nie byłem nigdy na pokazie laserowym, ale od znajomych słyszałem że to ponoć dość fajne widowisko. Skoro jednak będzie, to się przejdziemy.

Mow za siebie, pewnie większość osób z forum już wyjedzie tego dnia, ze mną włącznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mow za siebie, pewnie większość osób z forum już wyjedzie tego dnia, ze mną włącznie.

On mówi za siebie, chyba mówił to w kontekście, że on się przejdzie. Co do mnie, nie lubię laserów więc prawdopodobnie sobie odpuszczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


On mówi za siebie, chyba mówił to w kontekście, że on się przejdzie.

Tak dokładnie to mówiłem w kontekście, że ja się przejdę wraz z moją dziewczyną. Stąd liczba mnoga. Przepraszam za nieścisłość.

Ja się laserami też szczególnie nie zachwycam, ale i tak planowaliśmy zostać do poniedziałku, więc z braku pomysłów na wypełnienie czasu przejdziemy się na ten pokaz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich . to wkońcu jestten pokaz laserowy 3 lipca czy nie bo już zgłupiałem , jeśli jest to chętnie zostane dłużej w Ustce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


witam wszystkich . to wkońcu jestten pokaz laserowy 3 lipca czy nie bo już zgłupiałem , jeśli jest to chętnie zostane dłużej w Ustce :)

:facepalm:
Wyraźnie jest tu napisane ze jest, ale nie wchodzi w plan festiwalu, jest oddzielnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy dzień festiwalu zakończony. Czy sukcesem? Moim zdaniem tak, bo efekty na niebie pomimo ekstremalnie niesprzyjających warunków były zachwycające. Odbył się jeden z dwóch pokazów - firmy Click, której należą się słowa uznania, że w taki deszcz byli w stanie strzelić taki pokaz.

Dzisiaj aż 3 pokazy! Zaprezentują się firmy Grom Zbig, Goldregen, Nakaja Art - materiał wyżej wymienionych robi ogromne wrażenie - tyle pirotechniki w jednym miejscu! Spodziewajcie się filmów zarówno z pokazów, jak i z przygotowań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uffff odbyło się w miłej atmosferze bez deszczu i zbyt silnego wiatru, jedynym mankamentem był strasznie gęsty dym ale i tak było super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się nakaja przebiła wszystkich. dużo materiału, różnorodny był i w dodatku synchro. Idealnie. Grom przeciętnie a Gold jak zwykle cały pokaz złoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie było chociażby przyznanego I miejsca - tak jest na zagranicznych festiwalach organizowanych w formie mistrzostw mistrzów. Po zeszłotygodniowym pokazie na Wiankach nie miałem wątpliwości, że Nakaja Art zrobiła w tym roku znaczne postępy. Vel teraz już chyba nie jesteś taki pewny Ełku - jeszcze 3 dni temu twierdziłeś, że Efekt zmiecie Nakaję :P?
A skoro jusz jesteśmy przy pokazie NA poniżej filmy HD

http://www.youtube.com/watch?v=L4unM2feyu4

Nakaja Art film 2:



Pokaz Groma:

http://www.youtube.com/watch?v=A5K61i9Xwbs

Grom-Zbig film 2



Goldregen:



fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to to były jedne z najgorszych pokazów wszystko monotonne jednokolorowe w zeszłym roku Grom zbig pokazał klase zwłaszcza na końcówce a w tym roku zrobili to na odczepne. w przyszłym roku wontpie czy tam pojadę bo nie wiem czy warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakaja rzeczywiście wyszła świetnie, jednak mi troszeczkę bardzie podobał się pokaz Grom-Zbiga, zapewne dlatego, ze użył więcej moich ulubionych efektów niż Nakaja. Początkowo zakładałem ze Nakaja wyjdzie najlepiej- według was bym się nie pomylił, ale według mnie mogło być z jej pokazem trochę lepiej. Nie zmienia to faktu, ze trzy pokazy były ładnymi z największych i najlepiej synchronizowanych pokazów jakie widziałem. Goldregen monotonny, według mnie najgorszy, ale tego wszyscy się spodziewaliśmy. Chociaż i tak jego pokaz był lepszy niż kilka innych spektaklów tej firmy.
Szczególnie podobały mi się sekwencje single shotow i min. Perfekcja w wykonaniu, chociaż oczywiście 100% równości nie było (niektóre ss wylatywały później niż inne mimo ze powinny ok. w tym samym momencie, co trochę psuło efekt). Watercake'ow się nie spodziewałem, nie sadziłem ze można w tym miejscu użyć czegoś takiego. Były one jednak bardzo ciekawe.

Zapewne rozpisze się bardziej wkrótce.
Pozdrawiam
JMJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Goldregen monotonny, według mnie najgorszy, ale tego wszyscy się spodziewaliśmy.


Ty i mpiwowski to nie wszyscy! Goldregen zaprezentował piękne, doskonale technicznie dopracowane widowisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ty i mpiwowski to nie wszyscy! Goldregen zaprezentował piękne, doskonale technicznie dopracowane widowisko.

Owszem, było dopracowane, i jak mówiłem, najlepszy z dotychczasowych pokazów Golda jakie widziałem, jednak uważam, ze pozostałe firmy zaprezentowały ciekawsze widowiska. Jakbym miał ocenić ten pokaz jako pojedynczy, dal bym do 9/10. W świetle innych pokazów z festiwalu muszę dać mniej, nad finałowa ocena jeszcze pomyśle, ale wyżej niż 8/10 nie wyjdzie. Golgregen mógłby po prostu dawać więcej kolorów, układów, a w połączeniu z ich synchronizacja i technika mogłyby to być najlepsze w Polsce widowiska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to czy Ci się pokaz podobał, czy nie, bo to kwestia indywidualna, jednakże twierdzenie, że "wszyscy spodziewali się tego, że Goldregen będzie najgorszy" jest napisane troszkę na wyrost. Ja na przykład liczyłem na nietuzinkowy, zaskakujący pokaz i się nie zawiodłem. Owszem, różnorodność efektów trochę kulała, ale kolory to nie wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie chodzi mi o to czy Ci się pokaz podobał, czy nie, bo to kwestia indywidualna, jednakże twierdzenie, że "wszyscy spodziewali się tego, że Goldregen będzie najgorszy" jest napisane troszkę na wyrost. Ja na przykład liczyłem na nietuzinkowy, zaskakujący pokaz i się nie zawiodłem. Owszem, różnorodność efektów trochę kulała, ale kolory to nie wszystko ;)

No dobrze, masz racje, powinno być "ale tego większość się spodziewała". Przy innych pokazach Gold wypadł słabiej, ale nie twierdze, ze pokaz mi się nie nie podobał. Byl dobrze zsynchronizowany, single shoty mnie zaciekawiły- chyba nie znajdziemy zbyt dużej liczby osób, którym zdecydowanie by się nie podobał. Mi, jak mówiłem, podobał się, ale wypadł gorzej od innych.
Tak wiec mój błąd, nie będę edytował żeby ta rozmowa nie traciła sensu, ale powinno być "większość". Nie wszyscy tak uważali, niektórzy może zmienili zdanie po obejrzeniu pokazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to Goldregen miał najlepsze ze wszystkich sekwencje ss, ale niestety ich pokaz był momentami zbyt monotonny jeśli chodzi o zastosowane efekty, ponad to nie utrzymywał należytej dynamiki, przynajmniej na tle konkurencji.
Sprytny napisał coś, z czym nie mogę się zgodzić. Zadam pytanie retoryczne: w którym momencie pokaz Nakaja Art był monotonny i jednokolorowy? - chyba jesteś daltonistą. Z zaprezentowanych widowisk tylko jedno było zrobione raczej na kolanie i był to pokaz Clicka. Pozostałe 3 spektakle prezentowały podobny poziom złożoności technicznej. O lepszym lub gorszym odbiorze decydowały zastosowane efekty, dynamika muzyki oraz niestety pogoda. Myślę, że post sprytnego krzywdzi autorów pokazów, ponieważ moim zdaniem były to pokazy stojące na najwyższym krajowym poziomie. Pewnie stałeś od zawietrznej i oprócz dymu niewiele widziałeś. Gwarantuję Ci, że na tle bezchmurnego nieba szczęka by Ci opadła zwłaszcza na pokazie Groma oraz przede wszystkim Nakaja Art, gdyż te firmy użyły materiałów z najwyższej światowej półki. Również synchronizacja pokazów GR, GZ i NA nie pozostawiała wiele do życzenia. Jak nie chcesz przyjeżdżać to Twoja sprawa.
Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na fakt, że budżety pokazów nie powalały, ale mimo to uczestnicy postarali się, aby na niebie cały czas coś się działo. Tutaj wielkie podziękowania dla firm, ponieważ potraktowały udział w jubileuszowym festiwalu bardzo prestiżowo i nikt nie oszczędzał na materiale. Śmiem twierdzić, że niektórzy po prostu dopłacili z własnej kieszeni, aby widzowie mieli na co popatrzyć - czego niektórzy niestety nie potrafią docenić.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...