Skocz do zawartości

[zdjęcie] Karabinek z FP3 - 40 strzałów


przemus_lw

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem karabinek z 20 FP3N i 20FP3S połączone opaskami zaciskowymi na loncie 10cm/s. W rzeczywistości spalanie tego lontu jest trochę mniejsze dlatego całość umieściłem na zaledwie 25cm lontu. Można oczywiście wcisnąć ich więcej ale raczej nie radziłbym przedłużac lontu po to żeby wszystkie petardy zapaliły się przed wybuchem pierwszej:) Robiłem wcześniej próby i wyszło że 25cm lontu jest na styk. Po odpaleniu najlepiej oddalic sie na jakieś 15m bo rozrzut jest nie mały :D Ogólnie fajna sprawa.

http://zapodaj.net/1e3d6af8e5b2.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze dobry pomysl ale zle zrobiony poniewaz jest zamaly odstemp miedzy petardami dzieki czemu patarda ktora wczesniej wypali rozwali sonsiednią bo fp3n i fp3s sa bardzo mocne i zamiast 40 strzalów usłyszymy z 25-30 wiec powinien byc miedzy petardami conajmiej 10-15 cm + lont 10cm/s .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej mam takie zdanie jak przedmówca.
Odpali jedna i uszkodzi pozostałe. Trzeba to w większych odstępach robić albo na mega szybkim loncie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie nie będzie:P Pisałem że wcześniej przeprowadziłem próby. Lont spali się zanim wybuchnie pierwsza i bedzie bum bum jedno za drugim, petardy będa troche latały ale wybuchna:)
Gdybym zrobił duże np. 15cm odstępy to niewiele by to miało wspólnego z karabinkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczje nie wypali. kilka wybuchnie reszta bedzie zmieciona przez poprzednie. ja rozumiem, ze zdaza sie wszystkie podpalić, ale nie zdaza wybuchnac. te petardy imho są tak mocne ze jakbys chcial robic karabinek to conajmniej 10cm przerwy miedzy każdą, ale byłbym zadowolony gdybym sie mylił. czekamy na film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zobaczymy jak wyjdzie. Można prosić o film??? :)

Postaram się zrobić filmik ale to dopiero po sylwestrze. Szkoda że dziś nie nagrałem przeprowadzonej próby;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mówiecie na to by karabinek ten pomiesić gdzieś za ostatnią petardę. Wtedy przed wybuchem petarda spadnie na ziemie. Oczywiście powiesić nad twardym podłożem aby nie spadały np. w śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A co mówiecie na to by karabinek ten pomiesić gdzieś za ostatnią petardę. Wtedy przed wybuchem petarda spadnie na ziemie. Oczywiście powiesić nad twardym podłożem aby nie spadały np. w śnieg.

Jak na mój gust bardzo dobry pomysł:) Wtedy można by było robić nawet dłuższe te karabinki. Wadą jest to że nie wszędzie byłoby to wykonalne. Ale idea jest świetna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób na to żeby odpaliły wszystkie jest bardzo prosty, powieś karabinek w powietrzy na jakiejś gałęzi i jak odpalisz to petardy będą spadać na ziemie bo lont się wypali i będą w zdecydowanie większej odległości od siebie. Karabinek powieś za koniec a odpal na dole żeby ogień szedł do góry.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też zostawic kawałki lontu z obu stron magazynku i podpalać dwie strony jednocześnie. Szybciej podpalą sie wszystki petardy.
Pomysł z powieszeniem jest bardzo dobry, umozliwia zrobienie bardzo długiego magazynku:) Łupanie byłoby nieziemskie B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się dzis powstrzymać i odpaliłem karabinek. Podłączyłem jeszcze kawałek lontu z drugiej strony i odpaliłem jednocześnie z dwoch stron. Efekt był niezły choć krótki. Na filmie widać że pare petard odskoczyło aż za kadr i nie widac jak wybuchają. Ogólnie nie wybuchła tylko 1 petarda. Jednak ponieważ niektóre petardy strzeliły w tym samym czasie wydaje się że niewybuchów było więcej.


Wieczorem kolega zrobił jeszcze mały karabinek i zawiesił go na rynnie, petardy spadały i wybuchały nie rozsypując się po okolicy:P
Podsumowując, karabinek ten mozna robic z bardzo dużej ilości fp3 z tym że nalezy zawieszać go jakos w powietrzu:) wtedy będzie git:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się średnio podoba.Na pewno na żywo lepiej było, ale i tak wolałbym ten karabinek położyć w miejscu, gdzie będzie duże echo, a huk się poniesie.A tu na filmie słychać parę huków i wcale nie mocnych.
Ale i tak propsy za karabinek :) po prostu ja bym to zrobił inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!! Licze, że mój z gromów wypali jak Twój. Na pewno w realu taka kanonada huków była imponująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to karabinki robie z korsarzy, pikolaków, ale kurde karabinek z FP3 to musi być coś!! Koleś szacun xDD nie no ale FP3 i karabinek to musi być coś...

Mój stuff na sylwestra 2010/2011. Mile widziane komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to FP3n w moim wykonaniu :P
dscf0165q.th.jpg[/img]

niestety na dzień dzisiejszy okazał się bublem (przez moją nie wiedzę i bez wcześniejszych testów petardy nie odpaliły się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sposób na to żeby odpaliły wszystkie jest bardzo prosty, powieś karabinek w powietrzy na jakiejś gałęzi i jak odpalisz to petardy będą spadać na ziemie bo lont się wypali i będą w zdecydowanie większej odległości od siebie. Karabinek powieś za koniec a odpal na dole żeby ogień szedł do góry.


Pozdrawiam


Do tego będzie potrzebny lont 1 cm/s bo z 10 cm/s to się nie uda większość i tak wybuchnie razem na ziemi, a z 1 cm/s będzie to trochę wolno strzelać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...