Skocz do zawartości

Zapalarka pirotechniczna sznurkowa


adi

Rekomendowane odpowiedzi

Po zapaleniu się tli, natomiast w trakcie dmuchania zaczyna się żarzyć, umożliwiając zapalenie draski czy lontu. Reakcja tlenia trwa baardzo długo, tak więc nie jeden artykuł tą zabawką odpalimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po zapaleniu się tli, natomiast w trakcie dmuchania zaczyna się żarzyć, umożliwiając zapalenie draski czy lontu. Reakcja tlenia trwa baardzo długo, tak więc nie jeden artykuł tą zabawką odpalimy smile.gif



Ile czasu mniej wiecej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest to jakby rodzaj waty w bibułce


Nie mam pojęcia gdzie Ty widzisz tą bibułkę... Ta zapalarka to zwykły, gruby sznurek nasączony jakąś chemią. Tli się przez około 10-15 minut. Mam tego trochę w domu, jednak mimo wszystko wolę używać zapalniczki. Być może jest to wygodne przy używaniu petard, a te akurat mnie mało interesują więc w praktyce nie testowałem.
W punkcie sprzedaży Jorge w Zielonej Górze można było dostać taką zapalarkę za darmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem coś takiego i z tego co pamiętam to 2 min na 1 cm (około)
Ja taka zapalarke wkladałem w najmniejszy na rynku klucz francuski i wykorzystywałem jak najdłużej 1 sznurek.
Ale według mnie lepiej i szybciej by było zrobić sobie samemu taki sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

heh miałem tą zapalarkę jak miałem 11/12Lat 2 sztuki tylko z początku myślałem że to są zimne ognie ale po zapaleniu uznałem że to jakieś kadzidełko czy coś :/ hahha Dzieci ehh ............. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Fajna sprawa, idealnie nadaje się gdy potrzeba nam odpalic duże ilości drobnych art. różnych czy też petard, a jest mróz/wiatr i odpalanie od zapalniczki jest niekomfortowe. Czas palenia w zależności od warunków atmosferycznych to 15-30 minut. Nie polecam odpalac petard draskowych od tej zapalarki, ponieważ później słabiej się żarzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...