Skocz do zawartości

Rozsądek+Rozwaga=Bezpieczny Sylwester?


Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że tak. Jakieś dziwne wygłupy, nadmierne promile we krwi, brak bezpieczeństwa, odpalanie przez osoby które nie mają pojęcia jak, to zrobić przyczyniają się do wypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno, ale czy stosując się do tych wszystkich zasad masz chociaż 98% Pewności że petarda nie wybuchnie od razu po odpaleniu i nie uszkodzi ci ręki ?? To było Pytanie retoryczne... No nikt nie ma pewności, tak samo jak nie mamy pewności że wychodząc po chleb do sklepu wrócisz do domu. Niestety taka jest prawda. Mam nadzieje że większość ludzi zdaje sobie sprawę z tego że mimo to że to są legalne ładunki, to jednak wybuchowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje.Nigdy nie mamy pewności co do fajerwerków,nawet najlepszego importera.
Ale moim zdaniem gdy planujemy sylwestra to musimy wybrać jedno: Albo alkohol,albo fajerwerki.Bardzo wielu ludzi się do tego nie stosuje i później mówią w Polsacie czy tam Tvn jakie to fajerwerki są złe,albo że komuś noge odrąbało itp... :D Pozdrawiam... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Polsacie czy tam Tvn jakie to fajerwerki są złe,albo że komuś noge odrąbało itp... :D Pozdrawiam... :rolleyes:

Słuchaj dalej TVNu lub polsatu to daleko zajdziesz :)

A z tym bezpieczeństwem to widzę, że niektórzy przesadzają . Jak taki strach to nie lepiej kupić zimne ognie? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Słuchaj dalej TVNu lub polsatu to daleko zajdziesz :)

A z tym bezpieczeństwem to widzę, że niektórzy przesadzają . Jak taki strach to nie lepiej kupić zimne ognie? :)

Czy to miało być skierowane w moim kierunku? Że ja słucham Tvn itp..?
Bo jeśli tak to źle zrozumiałeś.Chodziło mi o to że ludzie po pijaku robią głupie rzeczy z fajerwerkami,później mają pretensje do całego świata.I opowiadają takie pierdoły w Tv. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karmel5061

Jeśli ktoś się ma stracha że mocna petarda wybuchnie mu w ręce (np:Ja) znam prosty jak budowa cepa sposób:
Kupujemy sobie zapalniczkę do gazu (w TESCO można kupić świetną zapalarkę firmy "OKTAN"),stawiamy petardę na ziemi wyciągamy prosto rękę i odpalamy za pomocą zapalarki.Dlaczego nie zapalniczka ?? Bo jak petard wybuchnie nagle bo chinczyk włożył lont szybko palny to nie dość że petard wybuchnie to jeszcze zapalniczka rozsadzi nam rękę,a taka zapalarka ma długą metalową "dyszę" która w najgorszym wypadku rozleci się na dwie połowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karmel5061

To już chyba lepiej przyczepić zimnego ognia


No nie wiem,często się kruszą.A poza tym jest to bardzo nie wygodne. (Jak dla mnie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To już chyba lepiej przyczepić zimnego ognia

A potem ten drucik ci się w oko wbije :D Po za tym to trochę kosztowne więc ja w innych przypadkach (robienie kilkostrzałówek) przecinam te zimne ognie na pół. Z resztą możesz jeszcze z siebie pośmiewisko zrobić. Choć ja tam wolę włożyć taką petarde w nietypowe miejsce to się już łatwiej z tym zimnym ogniem odpala, a tak specjalnie przykłejąc i potem rzucać albo zostawiać na pustym terenie to już nie przydatne. Raczej do takich spraw ten palniczek.
Też myśląc o sylwestrze to trzeba wybrać albo fajerwerki albo alkohol. Zawsze przed można to jedno wypić o 1 jak kto lubi nachlać aż ci się film urwie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z petardami robię tak, że petardę kładę na twarde równe podłoże - i podpalam, ale z długą zapalniczką (chodzi o ten taki wysięgnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Wydaje mi się że powimmo byc wprowadzone w kodeks prawo o nieodpalaniu fajerwerków z promilami.. Tyle niepotrzebnych wypadków z tym było. Np taki gostek pare lat temu odpalał moździerz i się przewrócił i kulka zarypała w brzuch jego synowi. Poprostu niepojęte. A druga sprawa to taka ze bezmyslne dzieciaki (i o zgrozo nie tylko) podpalają petardy draskowe lub też lątowe i rzucają je na zienie. TAK SIĘ NIE ROBI! Petardę stawia się na twarde podłoże, i odpala się z rozwagą. To chyba wszystko. Życze bezpiecznego stlwestra, juz tylko pomad 20 dni ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja powiem tak. Wydaje mi się że powimmo byc wprowadzone w kodeks prawo o nieodpalaniu fajerwerków z promilami.. Tyle niepotrzebnych wypadków z tym było. Np taki gostek pare lat temu odpalał moździerz i się przewrócił i kulka zarypała w brzuch jego synowi. Poprostu niepojęte. A druga sprawa to taka ze bezmyslne dzieciaki (i o zgrozo nie tylko) podpalają petardy draskowe lub też lątowe i rzucają je na zienie. TAK SIĘ NIE ROBI! Petardę stawia się na twarde podłoże, i odpala się z rozwagą. To chyba wszystko. Życze bezpiecznego stlwestra, juz tylko pomad 20 dni ; )


Z tymi petardami to masz rację, co rok w sylwestra widzę jak weźmie sobie achtunga podpali RZUCI DO GÓRY i odejdzie. A potem gadają, że petardy to zło. Jeśli bawisz się z rozsądkiem, jest małe prawdopodobieństwo, że coś Ci się stanie. Również życzę bezpiecznego sylwestra. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszą głupotą która prowadzi do wypadku to oczywiście alkohol, młodzież i dorośli spożywają a za chwilę mają strzelać to jest największa głupota LUDZKA głupota !!! a potem oczy popaliło... :) Tak jak miałem w sylwka 09/10 r szatka brat odpalał fireball xl5 jeden z moich znajomych podszedł prawie pod niego a ona bum nie wyleciała... na szczęście nikomu nic się nie stało i nie dziwię się czemu fajerwerki są dla rozsądnych i dorosłych osób ... Większość z nas nie jest pełnoletnia ale to jak się obchodzić z danym produktem wiemy.
Pozdrawiam B)
CraVen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam to... wielki błysk, buum, nikt nie wie co się dzieje. na szczęście nic się nikomu nie stało :) było groźnie.
Często widzę jak 8,9,10 letnie dzieci biegają z petardami, rakietami, czasami nawet kostkami bez opieki osoby odpowiedzialnej. fajerwerki odpalają nierozważnie- przewracają je itp. Mi też czasami strzela głupota do głowy ale cóż... :P
Fajerwerki i dzieci to pół biedy ale fajerwerki i alkohol to tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację alkohol + fajerwerki = kalectwo a nawet śmierć... Pamiętam ostatniego sylwestra jak pijane staruchy wyleciały z rakietami na podwórko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...