Skocz do zawartości

Pyromagic 2011 - 4. Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi


Aby festiwal był jeszcze lepszy, niż w tym roku, proponuję, aby organizatorzy zatrudnili grupę szamanów, przeganiających ewentualne deszczowe chmury znad Szczecina.

Osobiście mam nadzieję zobaczyć więcej sprawdzonych, europejskich firm, a mniej Azjatów, czy mieszkańców Ameryki Południowej albo Północnej. Po prostu widowiska projektowane przez firmy europejskie bardziej mi podchodzą i bardziej wstrzelają się w gusta naszej publiczności. Miłym akcentem byłaby też jakaś firma z polski :)


Niestety - miłych akcentów zabrakło. ;)
Wiemy że udział biorą : Flash Barrandov i Mirnovec Pirotehnika - firmy dobrze nam znane z-za południowej granicy oraz Foti International Fireworks (Australia) istniejąca od 1793r! Może coś ciekawego i pokażą :unsure:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Osobiście jeżeli już miałbym wybierać jakąś australijską firmę, to wybrałbym Howard & Sons - chyba każdy pamięta ich występ w 2008 roku w Montrealu (srebrny jupiter). Pokazy Foti jakie są, każdy widzi (Hannover 2010, Pyronale 2008), przykład:

http://vimeo.com/3097152

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vel z Australii to ja bym wybrał ShowFX przynajmniej można by spodziewać się oryginalnego wstępu z efektam rodem z filmów Hollywood. Ale i tak skład na festiwal nie jest zły, zwłaszcza Miranovec, czyli mistrzowie PyrtoDigIt'a zapewne zaprezentują kawał dobrego pyromusicalu.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ponieważ PyroMagic zbliża się wielkimi krokami, a temat przeszedł w stan hibernacji postanowiłem go nieco ożywić. Jak wiadomo podczas festiwalu w Ustce doszło do 1. oficjalnego spotkania forum w większym gronie. Mi w tym roku udało się tylko spotkać z velem przy okazji festiwalu w Nysie a nie powiem, żebym nie żałował, że nie mogłem jechać ani do Ustki ani do Ełku.
W związku z powyższym ponawiam pytanie, które pojawiło się już w temacie, a mianowicie kto wybiera się do Szczecina. Na razie jest potwierdzony skład taki jak w zeszłym roku:
1. vel
2. mpi
3. ja
Bardzo proszę kolejne osoby o dopisywanie się w temacie.

Na zachętę film z pokazu firmy Miranovec Pirotehnika:
http://vimeo.com/1247571

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dołączą moi kumple z Łodzi (nick Banba + 1 osoba towarzysząca). Prawdopodobnie się uda, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja jestem również niezmiernie "zszokowany". W każdym razie jak co roku nie zabraknie pewnie sporej grupy profi zarejestrowanych na naszym forum. Może w tym roku warunki pogodowe pozwolą na chwilę rozmowy w bardziej komfortowych warunkach niż ostatnio. Ja zawsze sobie cenię zdanie fachowca, a na co dzień nie ma zbyt wielu okazji na dyskusję w tak zacnym gronie.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany jest już program tegorocznej edycji festiwalu:

Sobota, 13 sierpnia 2011
20:30 Powitanie
20:35 Koncert Tomasz Ostrowski i IZA
21:30 Otwarcie festiwalu przez Prezydenta Miasta Szczecin
21:45 Foti International Fireworks – Australia
22:10 Koncert Sławomir Łosowski
23:00 Flash Barrandov Special Effects Ltd. – Czechy
23:25 ELECTRO FEVER: DJ SAMUEL WILDE
00:10 Zakończenie pierwszego dnia festiwalu

Niedziela, 14 sierpnia 2011
20:45 Powitanie
20:50 Koncert Kolektywu SIRSS
21:45 Mirnovec Pirotehnika d.o.o – Chorwacja
22:10 Steve Schroyder Alien Voices
23:00 Ogłoszenie wyników Festiwalu Ogni Sztucznych
23:20 Pokaz gospodarzy – Firma SUREX
23:35 ELECTRO FEVER: CATZ ‘N’ DOGZ
00:15 Zakończenie festiwalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21:45 Mirnovec Pirotehnika d.o.o – Chorwacja
...
23:20 Pokaz gospodarzy – Firma SUREX

Jeszcze dłuższej przerwy nie dało się zrobić!!?? Osoba która układała program jest całkowicie oderwana od rzeczywistości i chyba nie była na PM 2010, kiedy po występie jakiegoś tam zespołu konferansjer powiedział "Niestety żegnamy już grupę xyz", a cała publiczność zaczęła krzyczeć "nareszcie, dłużej tego się słuchać nie dało" itp. Prawidłowość jest wyjątkowo jasna i klarowna - im dłużej widownia musi czekać, tym bardziej jest wkurzona. Tym bardziej, że zaproszone gwiazdy prezentują dość specyficzny gatunek muzyczny. W ten sposób organizatorzy zmuszają wszystkich którzy chcą obejrzeć pokazy do półtoragodzinnej nudy z zespołami, które nie prezentują upodobań muzycznych większości publiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się, to wystawianie ludzi na próbę puszczając im pierdzenie, albo kocie miałki. W zeszłym roku jeszcze deszcz dodatkowo nie pomagał w czekaniu. Ale koniec końców było warto bo pokaz Surexa był zdecydowanie najlepszy z całego festiwalu. Szkoda, że zapraszane są tylko zagraniczne firmy, przez co pokazy są słabsze niż wskazywałby na to budżet. Ja bym widział na tym festiwalu chociaż jedną polską firmę w konfrontacji nasi kontra reszta świata. Po ostatnim festiwalu w Ełku mogę się domyślać, że Polacy byliby w stanie spuścić łomot konkurencji. Jedyny problem to niestety czas trwania pokazów i rodzimym firmom mogłoby zabraknąć kanałów. Z resztą ja uważam, że 18 min. przy takim budżecie i "zagramanicznych" uczestnikach to nieporozumienie. Za te pieniądze można by zaserwować widzom 10-12 min. dynamiczne spektakle, zamiast tasiemców nudnych momentami jak flaki z olejem...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni PYROMAGIC & MUSIC WAVE w Szczecinie będzie kosztował 800 tys. zł.

To tak na marginesie, ostateczna kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na drugim marginesie budżet pokazów nie zwiększył się w związku z tym ani o 1€ i jest taki jak zawsze czyli 17000 €/pokaz...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jestem ciekaw na co wydali kolejne 330k skoro od poprzedniej podanej kwoty 470k program jest cały czas ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem na yt film z pokazu Miranovca na tegorocznym festiwalu w Zagrzebiu. Mam nadziję, że pokaz w Szczecinie będzie utrzymany w podobnym stylu. Największe wrażenie zrobił na mnie finał oraz jak zwykle świetnie dobrane sekwencje ss. Widzę, że Miranovec ciągle się zbroi, bo na pokazie nie zabrakło oryginalnych sekwencji 360st. System PyroDigIt jak widać daje bardzo duże mozliwości:

http://www.youtube.com/watch?v=FekWnFD-wzU

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje przewidywania co do pudła trochę się zmieniły, po obejrzeniu pokazu Flasha z tegorocznego festiwalu w Montrealu - http://www.burchcom.com/2011/index.html ( 2 pokaz od dołu ) - całkiem dobre widowisko.

W tej chwili:
1. Mirnovec
2. Flash Barrandov
3. Foti

Czy przewidywania się sprawdzą zobaczymy już za 3 dni ;) Nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam juz ze szczecina. pogoda jest naprawde przyzwoita oby tak samo bylo w weekend. No coz czekm na naszych forumowych piro fanow :-) wiecej napisze jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja melduję się w Szczecinie jutro w okolicy 16. vel ma dojechać w sobotę. Ja w przeciwieństwie do vel nie zmieniam moich typów co do miejsc:

1. Mirnovec
2. Foti
3. Flash-Barrandov

Obejrzałem filmy z występów Czechów i Australijczyków w Montrealu, co dodatkowo utwierdziło mnie w przekonaniu, że taka będzie kolejność. Rok temu jako jedyny na forum przewidziałem ostateczną klasyfikację. Poniżej film z występu Foti w Montrealu w 2009 roku:



fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale było pięknie ;) wydaje mi się że drugi pokaz był zdecydowanie lepszy od pierwszego ;)


Australijski miał ładne zgranie z muzą (moim amatorskim zdaniem), ale materiał jakiś taki standardowy...nie wystrzelili niczego co mogłoby zrobić na mnie wrażenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...