Skocz do zawartości

Pyromagic 2011 - 4. Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

LINK
LINK 2

No i już prawdopodobnie wiemy, że przyszłoroczny festiwal odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia albo 12-14 sierpnia. Ponownie będą 3 pokazy konkursowe.

PS: Post będzie z czasem edytowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aby festiwal był jeszcze lepszy, niż w tym roku, proponuję, aby organizatorzy zatrudnili grupę szamanów, przeganiających ewentualne deszczowe chmury znad Szczecina.

Osobiście mam nadzieję zobaczyć więcej sprawdzonych, europejskich firm, a mniej Azjatów, czy mieszkańców Ameryki Południowej albo Północnej. Po prostu widowiska projektowane przez firmy europejskie bardziej mi podchodzą i bardziej wstrzelają się w gusta naszej publiczności. Miłym akcentem byłaby też jakaś firma z polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vel oby się nasze życzenia co do pogody spełniły. Co do terminu to żadna niespodzianka. Mam nadzieję, że jednak pokazów konkursowych będzie więcej niż w tym roku. Optymalny układ dla 2 dniowej imprezy wg. mnie to 4 pokazy konkursowe + finał. Co do uczestników ja też najchętniej bym widział solidne europejskie marki, a nie żadne udziwnieni rodem z dalekiego wschodu czy z hAmeryki. Ma nadzieję, że będzie firma z Włoch, bo styl włoskich pyromusicali najbardziej mi się podoba.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma włoska... co ja bym dał, żeby zobaczyć w Polsce widowisko La Rosy, A.P.E. Parente, czy Vaccalluzzo albo innej firmy, która jest w stanie utrzymać się na rynku włoskim z taką pozycją i taką konkurencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No vel nie gadaj , chiński występ był mistrzowski w tym roku .....

Cieszę się że festiwale fajerwerków w Szczecinie to już że tak powiem coroczna tradycja , wreszcie się coś dzieje. A co do organizacji..... w tym roku była tak słaba że brak słów a to nie było światła , następnym razem zpieprzyli występ japońcom bo oczywiście im coś wyśiadło , i źle muzykę puścili, ciągle jakieś problemy z prądem , wstyd , i hańba moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah no właśnie coś tak jak napisałem tamtego posta mnie olśniło , rzeczywiście to była Korea :D , ciekawy jestem kto za rok wystąpi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawex, ja nie oceniam występów pod względem ilości materiału, bo pod tym względem Chińczycy by wygrali, ale jego jakości oraz co jest moim zdaniem najważniejsze: jakości pokazu jako widowiska, na co składa się podkład muzyczny, zgranie z nim, dobór efektów, emocje, jakie ukazuje prezentacja itp. W tej kategorii wygrał wg mnie Intermede. Na pokazie Forwarda wcale nie mogłem się skupić, bo tak zaczęło lać, że szkoda gadać. Ale pomimo deszczu i tak nie mogłem doszukać się w nim jakiegoś głębszego sensu :) Zresztą moją recenzję nt tego festiwalu masz w temacie z poprzednią edycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W 2011 Roku mnie tam nie zabraknie ;) Po filmikach z ubiegłego roku az mnie skręca że nie byłem ;) Ale niestety praca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mpi zaczął zbierać chętnych na festiwal w Ustce, myślę, że w tym temacie też warto zacząć konstruować listę chętnych na spotkanie w Szczecinie, na razie mamy:
-velibrum,
-mpiwowski
-fpshooter
-Utek
-firawerkoman (?)
.
.
.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, korci mnie strasznie. Może jednak bym pojechał. Wkońcu wakacje, troche pieniążków by wpadło.
możesz mnie dopisać do listy tak jak firawekomana ze znakiem zapytania. Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie

a tak wogóle wkońcu ustka czy szczecin

#fps: tutaj piszemy o Szczecinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A tymczasem...

13-14 08.2011


Mirnovec Pirotehnika d.o.o – Chorwacja,
Flash Barrandov Special Effects Ltd. – Czechy
Foti International Fireworks – Australia

konkursowe po 18min
pokaz organizatora (po ogłoszeniu wyników) nie krócej niż 8min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=73512213&postcount=109

"Na stronie UM Szczecin pojawiło się zamówienie na organizację IV Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni PYROMAGIC –
SZCZECIN 2011, który odbędzie się w dniach 13 – 14 sierpnia 2011 roku. Wyczytać z niego można, że w tym roku udział wezmą:

Mirnovec Pirotehnika d.o.o – Chorwacja,
Flash Barrandov Special Effects Ltd. – Czechy
Foti International Fireworks – Australia

Widnieje tam również zapis, że każdy pokaz będzie trwał nie krócej niż 18minut:
- pierwsze 3 minuty do muzyki zaproponowanej przez Zamawiającego,
- 15 minut do muzyki zaproponowanej przez uczestnika festiwalu

oraz wskazówka że "pokazy sztucznych ogni mają charakteryzować się dużą intensywnością i różnorodnością, siłą wyrazu artystycznego i odbywać się na różnych wysokościach"

Tradycyjnie też po ogłoszeniu wyników, trwający nie krócej niż 8 min. pokaz swoich umiejętności da organizator.
Czyli że jak zwykle możemy liczyć na wieczór pełen emocji Już możecie powoli zapraszać znajomych "
__________
Organizacja IV Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni PYROMAGIC–Sz-n 2011 oraz organizacja pokazów sztucznych ogni podczas Dni Morza–Sail Sz-n 2011 i przejęcia przez Polskę prezydencji

Deklaracje uczestników imprezy
http://bip.um.szczecin.pl/UMSzczecinFiles/file/7_Zalacznik_6_deklaracje.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za info :happy:

szkoda, że nie udało się zaprosić firmy ze Szwecji bo wtedy to by było dopiero pięknie. Ale i tak jest w porządku. :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy! Zaktualizowałem posta i podałem linki do zamówienia i deklaracji uczestników :). FLASH BARRANDOV wygrali festiwal w Cannes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Flash wygrał w 2008 roku w Cannes I nagrodę jury i publiczności. Ponadto Czesi występowali na Nuits de Feu, na Maderze, w Montrealu, Knokke-Heist, Tarragonie, Bilbao. Na swoim koncie mają również coroczną organizację festiwalu w Brnie. No ale jak wiemy osiągnięcia w referencjach różnie przekładają się na wprawianie widzów w "ochy i achy" ;)

Tutaj przykład z Cannes z 2010 r.:

http://www.youtube.com/watch?v=SyHm13NXqHs

http://www.youtube.com/watch?v=SwRvxI0U5BQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=rTyfrPKDmak&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=GoCcrLGaKic&feature=related

Podkład muzyczny według mnie nudny jak flaki z olejem...

Osobiście o wiele bardziej lubię pokazy Mirnovca (już kilka razy wspominałem, że super byłoby, gdyby była okazja zobaczyć Chorwatów w akcji w Pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście również nie przepadam za pokazami flasha. Budżet pokazów w wysokości 17k euro też nie powala. Stawiam na następującą kolejność na podium:
1. Miranovec
2. Foti
3. Flash

Szkoda, ze znowu będą tylko 3 pokazy konkursowe i znowu pojawiają się ograniczenia co do ilości materiału, nie mniej jednak raczej mnie nie zabraknie i w tym roku w Szczecinie.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiemy już kto kiedy strzela:

13.08.2011
Foti International Fireworks - Australia

FLASH BARRANDOV Special Effects Ltd. - Czechy

14.08.2011
Mirnovec Pirotehnika d.o.o. - Chorwacja

Surex - Firma Rodzinna - Polska - pokaz finałowy poza konkursem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tegoroczny festiwal będzie kosztować 446200,00 PLN, a więc o 27600 PLN więcej, niż w roku ubiegłym (418200 PLN).

To nic jeszcze nie znaczy, poza tym ze kurs euro jest inny. Na pokazy i tak nie ma ani zlotowki wiecej niz rok temu.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To nic jeszcze nie znaczy, poza tym ze kurs euro jest inny. Na pokazy i tak nie ma ani zlotowki wiecej niz rok temu.

fps

A czy vel snuje w tym poście jakieś dywagacje i przypuszczenia? Bo ja się nie dopatrzyłem. Podał tylko kwoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...