Skocz do zawartości
  • 0

Wyrzutnia do petard


ppibo

Pytanie

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sam lepiej niczego nie rób. Żeby taką wyrzutnię zrobić trzeba by zrobić czarny proch, a jeżeli ktoś się na tym nie zna to ta czynność może być niebezpieczna w skutkach. Najlepiej by było kupić procę i z procy je wypuszczać, sam tak robię :P

Edit: Albo lepiej kupić wyrzutnię salutów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Luxor jemu chodzi chyba bardziej o cos takiego jak jakas proca itd, a nie o wyrzutnie z czarnym prochem, ktora by byla praktycznie niemozliwa do zrobienia przez nas. Jakas proca, katapulta, gumka, no niewiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

JMJ wydaje mi się że chodziło o taką wyrzutnię żeby raz odpalić i żeby cały czas wylatywały petardy. I tu jedynym rozwiązaniem byłoby podłożenie pod każdą z petard odpowiedniej ilości prochu. No chyba że można by zrobić jakąś katapultę xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba chodzi o to co ja chce sobie zrobić. Wziąść małą wyrzutnie za kilkanaście złotych kaliber 20mm wywalić z niej fabryczne pociski (a można to zrobić bez problemu) i wsadzić FP3 . Ładunek miotający zostaje taki jaki był, on jest niezależny od ładunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Air Bomy są dobre :D kładziesz na ziemi zapalasz lont , lekki wybuch , leci do góry i tam wybucha. Petarda która wylatuje sama w góre i tam wybucha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak ją rozwali jak FP3 wyleci w górę xD


Ale może też nie wylecieć i może się stać coś niekontrolowanego.

Hmm Probonowałbym zrobić coś na zasadzie działka:
-bierzecie rurkę o średnicy trochę większej niż fp3,
-dół rury napełniamy jakimś wybuchowym środkiem żeby wyrzucił tą petardę w górę,
-petardę wkładamy do góry nogami i nie podpalamy jej!!!, zapalamy po prostu ten proch ale przez lont, bo może ręce poparzyć ;p
-Razem z odpalonym prochem odpali się petarda i wystrzeli w powietrzu ;p

-lub powrót do pkt 3 do przecinka, odpalamy lont i wkładamy do prochu aby ten lont zapalił proch ;p

I to tyle, niech ktoś sprawdzi to przekonamy się czy działa xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

przecież fp3 new rozpierdzieli tą wyrzutnie w drobny mak :D

Najpierw sprawdze na jednej rurce od wyrzutni, zakładam że petarda wytrzyma wybuch wynoszący ją do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wpadłem na pomysł, który może, aczkolwiek nie musi działać :P
Co myślicie żeby podczepić petardę (np. FP3 new) pod małą rakietkę typu jorge rocket np. tą z gwizdem i połączyć lonty taż, żeby fp3 wybuchło gdzieś w połowie lotu rakiety? Trzeba by kilka prób, ale myślę że w końcu by się udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fp3 jest za ciężkie i nie wzniesie się z taką małą rakietą. Z mniejszymi petardami można się pobawić ale jeżeli chodzi o Fp3 to trzeba by znaleźć jakieś mocniejsze rakiety, myślę że perfecty uniosły by Fp3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uwierz mi, nie dadzą ;) Kiedyś rozbierałem dwie rakiety Jorge Rockets i z jednej przesypywałem gwiazdki do drugiej (chciałem zobaczyć jak to będzie wyglądać). Rakieta ledwo wzniosła się do góry więc z FP3 nie da rady :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wpadłem na pomysł, który może, aczkolwiek nie musi działać :P
Co myślicie żeby podczepić petardę (np. FP3 new) pod małą rakietkę typu jorge rocket np. tą z gwizdem i połączyć lonty taż, żeby fp3 wybuchło gdzieś w połowie lotu rakiety? Trzeba by kilka prób, ale myślę że w końcu by się udało :)

capensis,bardzo pomyslowe,ale rzeczywiscie tak slabiutka rakieta jak jorge rockets nie uniesie FP3.na pewno w tego sylwka wybrobuje z perfektami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odkopie temat.

Ja połączyłem fp3 small z rakietka typu jorge rocket (juz nie pamiętam, dawno temu to było)
Petarda wybuchła tak kolo 5m nad ziemią. Próbowałem też z fp3new, ale niestety prawa fizyki zrobiły swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja w każdym razie ostatniego Sylwestra zrobiłem to co planowałem, czyli wziołem małą kostke Triplex'a serii TXB60x usunołem z niej ładunki i wsadziłem w każą rurke FP3N uprzednio przycinając im lont tak do kilku milimetrów. Zadziałało. Patardy eksplodowały w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...