Skocz do zawartości

Delova Profi


Danio

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo silna petarda hukowa PROFI (odpowiednik wojskowych petard hukowych) znana także pod nazwą "Delova rana", odpalana otwartym ogniem lub potarki, za pośrednictwem lontu prochowego. Ze względów bezpieczeństwa zastosowano specjalny, gruby lont dający min. 6s zwłokę w eksplozji ładunku.

cena 20 zł

http://vltava2000.cz/shops/6571/images-goods/delovarana-el.jpg

możliwości tej petardy



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce ją kupisz, dziwne że sprzedają takie coś, to juz nie jest petarda tylko taki mały granat siłe ma konkretną jak pralki rozrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy jak dla mnie za te 50 zł bys kupił fajną wyrzutnie albo z 5 paczek FP3 wiec tu masz 100 petard, twoj wybor nagraj filmik jak mozesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale narzekasz.W tej petardzie znajduje się 10razy więcej FB niż w FP3/NEW więc ta petarda musi miec niesamowitą moc oraz huk więc moim zdaniem jak najbardziej się opłaca,bo nigdzie takiej "zabawki" nie dostaniesz... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sporo ale ciekawi mnie czemu ten proch ma taki pomarańczowy kolorek? zawsze proch fotobłyskowy miał kolorek metaliczny czyżby to nowa mieszanka pirotechniczna?albo aparacik szfankuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Całkiem sporo ale ciekawi mnie czemu ten proch ma taki pomarańczowy kolorek? zawsze proch fotobłyskowy miał kolorek metaliczny czyżby to nowa mieszanka pirotechniczna?albo aparacik szfankuje?


Tak z tym się zgodzę.
Dlaczego na zdjęciu proch z (niby) FP3new jest pomarańczowy ??
Rozbierałem te petardy już nie raz i proch jest srebrny...

A tak swoją drogą to KTO WAM POWIEDZIAŁ, ŻE TO JEST FOTOBŁYSK ??

Przecież w komercyjnych petardach nie znajdziecie czystego fotobłysku, bo jest niestabilny ... mógłby się zapalić od wilgoci w powietrzu ...
Być może ta mieszanka w FP3new jak i w innych petardach typu piratka ma jakieś powiązanie z fotobłyskiem, ale uwierzcie mi, że niewielkie ...

edit.
I sorka za offtop :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak z tym się zgodzę.
Dlaczego na zdjęciu proch z (niby) FP3new jest pomarańczowy ??
Rozbierałem te petardy już nie raz i proch jest srebrny...

A tak swoją drogą to KTO WAM POWIEDZIAŁ, ŻE TO JEST FOTOBŁYSK ??

Przecież w komercyjnych petardach nie znajdziecie czystego fotobłysku, bo jest niestabilny ... mógłby się zapalić od wilgoci w powietrzu ...
Być może ta mieszanka w FP3new jak i w innych petardach typu piratka ma jakieś powiązanie z fotobłyskiem, ale uwierzcie mi, że niewielkie ...

Należy podkreślic że nie jest to moje zdjęcie,tylko osoby która umieściła to w temacie o FP3/NEW.
Sam rozbierałem tą petarde i proch faktycznie jest koloru srebrnego,a to co jest na zdjęciu widocznie jest "zdrapane" z górnej warstwy FP3,a dokładnie tej zielonej flary.I to jest na pewno FB!Świadczy to chociażby o tym,że spala się z niebywałą prędkością,przy tym wydając oślepiające światło.A co do oddziaływania wilgoci na FB to zależy od jej składu/proporcji więc jest to nieprawdą ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Należy podkreślic że nie jest to moje zdjęcie,tylko osoby która umieściła to w temacie o FP3/NEW.
Sam rozbierałem tą petarde i proch faktycznie jest koloru srebrnego,a to co jest na zdjęciu widocznie jest "zdrapane" z górnej warstwy FP3,a dokładnie tej zielonej flary.I to jest na pewno FB!Świadczy to chociażby o tym,że spala się z niebywałą prędkością,przy tym wydając oślepiające światło.A co do oddziaływania wilgoci na FB to zależy od jej składu/proporcji więc jest to nieprawdą ;)


Polecam Ci przeczytać to:

http://www.strzaly.pl/index.php?i23,proch-fotoblyskowy

Jak widzisz, prawie wszystkie fotobłyski są wrażliwe na np. bodźce mechaniczne, wilgoć itp., więc nieprawdą jest to, że wsypują tego typu mieszaniny do wyrobów przeznaczonych do użytku amatorskiego.
Możliwe, że jest to w jakimś procencie fotobłysk, ale wymieszany z czymś, co go ustabilnia.

No, a jeśli chodzi o kolegę, który zważył masę ZATYCZKI to tylko pogratulować xDD.

I jeszcze raz przepraszam za offtop ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No, a jeśli chodzi o kolegę, który zważył masę ZATYCZKI to tylko pogratulować xDD.


Uprzedziłeś mnie. Dokładnie to samo przyszło i na myśl podczas mycia samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Małe sprostowanie 3g sprawdzałem kilka dni temu wersje 2011 i 2012 nie licząc flasha.
Co do delovy bardzo dobra petarda ale jeśli ktoś ma smykałkę do samoróbek to można się zastanawiać czy warta jest tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...