Skocz do zawartości

Wspólne zakupy Grom-Zbig


luxor

Rekomendowane odpowiedzi


Nie przesadzajcie, mamy 5 stycznia. Jeszcze tysiąc razy zmienią się plany jeśli chodzi o WK. A takie sprawy jak płatności to już jak wszystko będzie jasne będzie się ustalać...


Niech pytają, wszystkiego mogłem nie powiedzieć. Później z tych informacji się zrobi jakieś FAQ ;)


Co do pytania MasterToster to rodzaj płatności zależy od tego ile paczek będę miał do wysyłki. Jeżeli będzie kilka paczek za max 1 000 zł to mogę wysłać pobranówkami ale jeżeli kwota znacząco przekroczy te 1 000 zł to w gre wchodzi tylko przedpłata na konto.

Jeżeli macie jakieś sensowne pytania to pytajcie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja też 1000 zł planuję wydać. Od trasy przejazdu mieszkam dość daleko bo mieszkam 60 km od poznania w stronę Piły.
Ale wk myślę że będzie jakoś pod koniec listopada co?? Bo chyba nie chcecie jeszcze w styczniu zrobić :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up2.

Akcja WK odbyła by się pod koniec października lub na początku listopada. Co do zgłoszeń to proszę na razie nie pisać, osoby chętne będę zbierał we wrześniu jakoś. Jeżeli macie jakieś pytania na które nie znaleźliście odpowiedzi to piszcie ;)

Edit:

Up.

Termin raczej się nie zmieni bo nie zamierzam jeździć gdy nasypie śniegu bo musiałbym po drodze gdzieś przenocować (w jeden dzień ciężko byłoby się w takich warunkach wyrobić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cennik udostępnię gdy już dogadam się ze Zbigem co do rabatów więc gdzieś pod koniec wakacji może coś się pojawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny swietne, jezeli utrzymaja sie przez rok (prawie) i bedzie dostepnych w miare duzo produktow, to na pewno sie na te WK pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.UWAGA.

W tym roku jako klient indywidualny chciałem wysłać OPKIEM paczke.. do 30kg. I cena jaką usłyszałem zamórowała mnie. 60zł za jedną paczke ( około 100km) do 30kg. Także jeżeli ktoś ma zamiar kupować niech sie dobrze zastanowi.

A co do WK. Ja również mam zamiar jechać do tej hurtowni wiec można sie zgadać. Kwote około 1500zł przeznacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


.UWAGA.

W tym roku jako klient indywidualny chciałem wysłać OPKIEM paczke.. do 30kg. I cena jaką usłyszałem zamórowała mnie. 60zł za jedną paczke ( około 100km) do 30kg. Także jeżeli ktoś ma zamiar kupować niech sie dobrze zastanowi.

A co do WK. Ja również mam zamiar jechać do tej hurtowni wiec można sie zgadać. Kwote około 1500zł przeznacze.


No niestety ceny przy tak dużych paczkach są spore. Skoro też tam się wybierasz to dobrze byłoby zamówić razem, zawsze mamy większe szanse na dodatkowe rabaty :D

Podałem luźno Opka, ale jeszcze się rozejrzę jak ceny u innych kurierów.

bx2 też kiedyś na to natrafiłem jednak najpierw muszę to przetestować żeby sprawdzić jak to dokładnie przebiega ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może teraz wypowie się osoba , która w Grom Zbigu brała już kilka razy i planuję poszerzyć współprace z tą najlepszą w Polsce firmą - ja.
Zacznijmy od cen - w tym roku była niewielka podwyżka (do 3%) , która odbiła się najbardziej na dużych wyrzutniach , jednak była to sprawa zaległa i (o ile importer znów nie podniesie cen pod koniec roku) najprawdopodobniej jednorazowa.
Dlatego też pojawił się tylko cennik Jorge , pozostałe firmy bez zmian (jedynie doszło sporo nowości).
Drugi temat to dostęp do tych cen - zakładasz , że wpadniesz do hurtowni , złożysz zamówienie za 5k i otrzymasz produkty , faktura i może jakiś rabacik.
Niestety to jest błędne myślenie.
Ceny są dla odbiorców hurtowych , którzy nawet mogą brać za 500zł , ale robią to kilkanaście razy w ciągu miesiąca.
Dla detalistów do ceny doliczane jest +50%.
Trzecim istotnym elementem jest rabat - ceny są niższe średnio o 30% w stosunku do importerów , a wątpię , żeby ktokolwiek zechciał sprzedawać coś po kosztach.
Na rabat , szczególnie jako klient robiący zakupy pierwszy raz nie masz co liczyć.
Po 4 - dostępność.
W Gromie są produkty SP , Komety , Triplexa , Maxsema , Jorge , Hesti i chyba śmieszka.
Nie ma tam na 100% produktów Tropica.
Dostępność to jakieś 98% , zależy w jakim dniu i terminie robicie zakupy.
Sprawa ostatnia - wysyłka.
To jest największa tragedia , jeżeli chodzi o taką akcje.
Sama hurtownia nie wyślę wam nic z wyjątkiem zimnych ogni.
Najlepszy i najtańszy w tym wypadku jest UPS , a w wysyłce zawsze leżały w moim przypadku problemy.
Z wysłaniem nie będzie problemu , jednak opłacalność takiego przedsięwzięcie jest bardzo niska.
Oszczędzacie na zakupach , zwracacie w wysyłce.
O ile wysłanie paczki w okolicy 50km jest jeszcze w granicach rozsądku (wysłanie zamówienia za 600zł o wadze 30kg kosztowało 60zł) , o tyle im dalej tym drożej (paczka 18kg z achillesem na pomorze kurierem 900zł) z powodu dopłaty paliwowej.
Z tego też powodu liczba osób gdy jadę do Groma jest ograniczona do minimum i są to głównie ludzie z okolicy.

Do kameleona i kamila - tak to są ceny brutto i tyle właśnie płaciłem za takie produkty.
Do fpshootera - nikogo w tym temacie śmieszek nie interesuje.
Jest to jedna z bardziej kiepskich firm jeżeli chodzi o produkty amatorskie , której jakość nawiązuje do nazwy.
Może i mają kilka fajnych kostek , ale raczej kariery w stuffach nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za garść informacji. Co do rabatów to wiem że nie da się tam wyciągnąć niewiadomo ile, ale jeżeli nawet będzie te 30 % taniej od cenników importerów to i tak bardzo dużo.

Jeżeli chodzi o to że będę robił tam zakupy pierwszy raz to mam nadzieję że jakoś się dogadamy i zakupy zrobimy razem (jeżeli byłoby zainteresowanie na drugim forum to też mogę pomóc w organizacji).

Jeszcze poruszyłeś sprawę wysyłki. Otóż nie chodziło mi o to że to firma Grom-Zbig będzie wysyłać paczki, tylko ja zakupię różne produkty i będę na własną rękę je rozsyłał. Co do kosztów to też nie będzie z tym tragedii. 20 zł za paczkę 30 kg to nie dużo. Skąd taka cena? Jest kilka firm które działają w ten sposób, że mają podpisaną umowę z kurierem i udostępniają możliwość wysyłki po trochę wyższych cenach niż oni mają (mam nadzieję że w miarę zrozumiale to wytłumaczyłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo,jeszcze kupa czasu...jednak chciałem jeszcze wrócić do Groma.Jak napisał FireMan ceny są dla odbiorców hurtowych,w detalu ceny o 50% większe.Czy tobie luxor pisząc:

Dzięki za garść informacji. Co do rabatów to wiem że nie da się tam wyciągnąć niewiadomo ile, ale jeżeli nawet będzie te 30 % taniej od cenników importerów to i tak bardzo dużo.

chodziło o to,że od tych 150%ceny możemy liczyć na rabat 30%?Chyba chodziło ci o to,że możemy kupić u nich po tych normalnych cenach?,chociaż firek w poście wyżej napisał jak to wygląda.Myślisz,że uda się wynegocjować cenny zbliżone do tych hurtowych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiadomo,jeszcze kupa czasu...jednak chciałem jeszcze wrócić do Groma.Jak napisał FireMan ceny są dla odbiorców hurtowych,w detalu ceny o 50% większe.Czy tobie luxor pisząc:

chodziło o to,że od tych 150%ceny możemy liczyć na rabat 30%?Chyba chodziło ci o to,że możemy kupić u nich po tych normalnych cenach?,chociaż firek w poście wyżej napisał jak to wygląda.Myślisz,że uda się wynegocjować cenny zbliżone do tych hurtowych?


Jak kupimy za co najmniej 2k zł to od cen importerów mamy 30% taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mylisz się. Fireman napisał wyraźnie. Nie jesteś hurtownikiem, masz +50% do tych cen/


Teraz to mi już namieszaliście :P Zobaczymy dokładnie jak to jest, wysłałem do nich wiadomość z zapytaniem. Poza tym postaram się dogadać z FireManem żebyśmy zamówili razem więc z tym problemów nie powinno być ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Luxor chcesz mogę jechać z Tobą do groma osobiście;D to coś wytargamy z rabatu xD


A co, masz tam kogoś znajomego :P ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...