Skocz do zawartości

Wspólne zakupy Grom-Zbig


luxor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wszystkich małe pytanie. Wiem że jest na to zdecydowanie za wcześnie ale chciałem zobaczyć jak sprawa będzie wyglądać. Mianowicie jest bardzo prawdopodobne że na następnego sylwestra zaopatrzę się w hurtowni Grom-Zbig. Ceny mają tam bardzo niskie (niższe niż w zeszłym wspólnym kupowaniu na FM). Mają tam produkty różnych importerów (stroną się nie sugerujcie bo rzadko jest aktualizowana). Będę jechał tam przez pół Polski więc wpadłem na pomysł aby zebrać jakąś grupkę userów którzy by ze mną zamówili. Paczki dowoziłbym osobiście więc nie będzie takich sytuacji że coś będzie rozwalone i nie będzie żadnych zamienników. Takie osoby musiałyby znaleźć się na tej trasie:

trasae.jpg

Oczywiście gdyby ktoś mieszkał kawałek dalej od wyznaczonej trasy to na pewno można się dogadać. Co do kosztów dostawy to zależałoby od tego ile osób wzięło by w czymś takim udział. Myślę że przesyłka kosztowałaby jakieś 20 zł. Wiadomo też że miejsce jest ograniczone. Jak na razie starsi jeżdżą Seicento (które wkrótce dostane :rolleyes: ) i zamierzają kupić Dacie Duster więc miejsca będzie sporo (prawie 1100 litrów po rozłożeniu tylnych siedzeń).

Jeszcze raz zaznaczam że nie mam pewności co do takiej akcji i chce się tylko dowiedzieć ile osób byłoby chętnych na coś takiego. W dużej mierze powodzenie wiąże się z ilością chętnych. Sam na sylwestra nie kupuję dużo (300-400 zł) więc gdybym jechał tam tylko po swój stuff to byłoby to całkiem nieopłacalne (chciałbym żeby pieniądze za dostawę pokryły koszt benzyny w obie strony, czyli jakieś 200-300 zł) . Dlatego piszcie orientacyjnie czy ktoś byłby chętny i na jaką kwotę.

Ps.
Oczywiście możliwa byłaby wysyłka kurierem ale przy dużych paczkach koszty wysyłki będą bardzo duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

hohohohohoho

daleko wybiegasz myślami w przyszłość! Szkoda że na ten rok nie było takiego planu. Wiem że w grom zbigu jest taniocha B)
Moim zdaniem jest zbyt wcześnie bo przez ponad rok może się bardzo dużo zmienić. Nie mniej jednak ja będę rozważał taką możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że są to bardzo dalekie plany ale chciałem się tylko dowiedzieć czy ktoś by się dołączył bo jak nikogo chętnego nie będzie to ja sam przecież nie będę jechał bo się nie opłaci. Co do cen to na pewno będą niskie bo wybierze się ze mną jedna osoba która umie się dobrze targować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jest tanio tylko jeżeli zrobi się zakupy za dużą kwotę. Dla zwykłych klientów +50% cen z cennika.


Mówimy tu o wspólnym kupowaniu czyli kwota też była by większa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DreSzCzyK

Można pomyśleć tylko nie w tym roku ;) proponuje zamknąć tamat i otworzyć 2011 roku :) -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Można pomyśleć tylko nie w tym roku ;) proponuje zamknąć tamat i otworzyć 2011 roku :) -


Przecież napisałem że może w następnym roku coś takiego będzie miało miejsce. Tematu proszę nie zamykać bo założyłem go właśnie po to żeby sprawdzić ile osób byłoby zainteresowanych i czy w ogóle opłaci się coś takiego organizować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ceny bylyby na tyle niskie, ze bylo by taniej niz gdzie indziej, moglbym na takie cos sie zgodzic. Nie wiem ile wydam na nastepnego sylwka, ale mysle, ze bedzie to okolo 500-700 zl. Podstawowa rzecza jest cennik i asortyment, bo bez tego nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem na PW w tym roku na pewno tam nie kupię. Założyłem ten temat żeby sprawdzić tylko czy będzie jakieś zainteresowanie. Tak więc jakby co wytłumaczysz mi drogę za rok ;)

PS.
Mała pomyłka, Duster ma 1600 litrów pojemności bagażnika po rozłożeniu tylnych siedzeń, 1100 ze złożonymi, tak więc sporo się zmieści :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem jeszcze teraz zainteresowanym ogłosić że gdyby taka akcja miała miejsce to odbyła by się jakoś pod koniec października / początek listopada gdy pogoda pozwala jeszcze na wmiarę szybką jazdę. Piszę teraz ponieważ na forum jest duży ruch. Tak więc jeżeli ktoś byłby zainteresowany niech na forum zagląda już w wrześniu/październiku.

Jeżeli chodzi o ceny to kiedyś rozmawiałem z FireManem i pisał że ceny miał 20-30 % (zależy od importera) niższe niż te w cennikach importerów więc moim zdaniem tanio. Jeżeli byłaby też taka sytuacja że zainteresowanych będzie bardzo dużo to istnieje taka możliwość że po prostu wynajmę jakiegoś dostawczaka z salonu (mało prawdopodone ale możliwe). Co do odległości od wyznaczonej trasy to myślę że max 5 km żeby było. Jeżeli zgromadziła by się większa liczba osób w jednym mieście na przykład w Toruniu (co najmniej 4 osoby) to nie ma problemu żeby tam dostarczyć paczki.

Tak jak wcześniej pisałem akcja ta nie jest na 100% pewna dlatego zainteresowani niech sprawdzają przebieg wydarzeń od września.

PS.
Jeżeli kwota za którą zamówimy fajerwerki będzie pokaźniejsza to na pewno ceny będą jeszcze niższe niż te 30 % ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Małe info:

Parę osób pytało się jak to dokładnie jest z cenami więc podam parę popularnych produktów dla zobrazowania(ceny z ich cennika):

...

Jak widać ceny są na prawdę przystępne a i przy większej kwocie też można je jeszcze obniżyć. Aktualnie hurtownia ma głównie produkty Jorga, są też produkty Tropica i Komety tylko że jest teraz ich na prawdę mało.

Jeszcze sprawa przesyłek. Otóż będzie możliwość wysłania paczki kurierem Opek jeżeli ktoś będzie mieszkał zbyt daleko.

To by było na razie na tyle.

Edytowane przez velibrum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ceny naprawde kuszące, musisz się upewnić, czy to na pewno ceny brutto (lub inny haczyk), bo różnie może być tak jak napisał kameleon.
Świetnie by było, gdyby hurtownia zaopatrzyła się w produkty Komety i Triplexa, co prawda jeszcze baaardzo dużo czasu do kolejnego sylwka, ale jeżeli ceny były by tak dobre, to myślę, że wtedy WK murowane by było tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz stary cennik. W tym roku udostępniony był tylko cennik Jorge, innych produktów nie było. Ceny takie same jak w cenniku Jorge ;)

 

Taki dostałem. Skoro masz nowy to podaj ceny tych produktów które wypisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak w cale nie tak tanio. W Śmieszku w Krk jest dużo taniej np. cena wyjściowa na kostki 49sh 1,2" to 109 zł. Wystarczy zrobić zakupy powyżej 200 zł i ma się taką cenę. Do tego od 500 zł zaczynają się rabaty, a w grudniu 2010 ruszyła akcja wyprzedaży w związku ze zmianami w przepisach i obecnie najlepsze wyrzutnie są objęte dodatkowo rabatem 25%...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ze Śmieszkiem porównywać bo tutaj go nie mają więc nie wiadomo jakie byłyby ceny. W porównaniu z cennikiem Jorga jest sporo taniej, a sklepy internetowe raczej będą miały trochę wyższe ceny więc jak dla mnie opłaca się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...
Z tym, że trzeba kupić za jakąs większą kwotę, bo tak to jest doliczane 50%, chyba powyżej 2tys masz już te ceny

Edytowane przez velibrum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem że będą większe skoki, nie jest źle. Co do kwoty to te 2k zł spokojnie się zbierze. Sam planuje wydać w tym roku 1k zł (zobaczymy jak będzie z robotą :P ) więc z tym nie będzie problemu. Myślę że z 5k zł da radę się zebrać więc od tych cen coś jeszcze się uczknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był bym chętny,tylko niestety mieszkam spory kawałek od trasy twojego przejazdu...Czy wchodziła by w grę wysyłka kurierem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Małe info:

Parę osób pytało się jak to dokładnie jest z cenami więc podam parę popularnych produktów dla zobrazowania(ceny z ich cennika):

...

Jak widać ceny są na prawdę przystępne a i przy większej kwocie też można je jeszcze obniżyć. Aktualnie hurtownia ma głównie produkty Jorga, są też produkty Tropica i Komety tylko że jest teraz ich na prawdę mało.

Jeszcze sprawa przesyłek. Otóż będzie możliwość wysłania paczki kurierem Opek jeżeli ktoś będzie mieszkał zbyt daleko.

To by było na razie na tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie, mamy 5 stycznia. Jeszcze tysiąc razy zmienią się plany jeśli chodzi o WK. A takie sprawy jak płatności to już jak wszystko będzie jasne będzie się ustalać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...