Skocz do zawartości

24.10.2010 r. - Lublin - X. Urodziny Galerii Olimp


velibrum

Rekomendowane odpowiedzi

Data: 24.10.2010 r., godz. 21:50
Miejsce: Al. Spółdzielczości Pracy, Galeria Olimp
Wykonawca: Gimat
Film:
http://www.youtube.com/watch?v=zBASBUJ0Er4

Na pokaz z okazji X. urodzin Olimpu wybrałem się wyjątkowo chętnie, ponieważ nie często zdarza mi się oglądać cokolwiek pod koniec października. Tym razem miałem okazję obejrzeć w akcji firmę Tropic, która jest również importerem fajerwerków. Teren w którym strzelano nie był bardzo dobry do filmowania, gdyż trzeba było wybierać między zasłanianiem obrazu przez galerię / latarnie, albo stanięciem bliżej i ucinaniem niektórych efektów. Wybrałem drugą opcję i tego nie żałuję, bo z takiej odległości z jakiej oglądałem fajerwerki, robiły na mnie spore wrażenie. Sam pokaz miał raczej prostą formę i opierał się na schemacie jedna bateria pionowa ( ew. kątowa ) + w międzyczasie bomby. Trudno oceniać ten pokaz w kategorii widowiska, za to można się skupić na ocenianiu efektów. Jak wspomniałem, robiły one na mnie duże wrażenie, ze względu na odległość w jakiej stanąłem od strefy. Najlepiej zaprezentowała się fenomenalna wyrzutnia TB12. Ciekawie prezentowały się bardzo głośne trójstopniowe gwizdy. Strzelone bomby leciały na bardzo dużą wysokość. Były różnokolorowe i zwłaszcza w grupie kilku sztuk pod koniec tworzyły na niebie fajną mozaikę. Finał mógłby być trochę dokładniejszy ( mam wrażenie, że lepiej byłoby, gdyby bomby wystrzeliły później kończąc strzelać wraz z końcem strzelania ostatniej baterii oraz końcem podkładu muzycznego ). Muzyka pasowała pod fajerwerki, zwłaszcza spodobał mi się pierwszy utwór ( słabo słyszalny na filmie ).

Różnorodność efektów: 9-/10 (pojawiło się większość typowych efektów, minus za powtarzające się bombki)
Synchronizacja z podkładem muzycznym: 5/10 (podkład był raczej tłem, nie było specjalnej synchronizacji do niego)
Zastosowane efekty: 9/10
Oryginalność pokazu: 5/10 (był raczej typowy – kostki pionowe + kątowe i bomby pionowe)
Finał: 7/10 (finał opisałem wyżej)
Wrażenia ogólne: 7/10
Ogólnie pokaz się podobał, ale zabrakło mi w nim większego urozmaicenia. Powinien być trochę krótszy, ale bardziej intensywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...