Skocz do zawartości

Wasze zabawy z fajerwerkami i pomysły:D


XXL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!! :wink:
Co myślicie o rużnych zabawach z fajerwerkami??Piście w jaki sposub się bawicie itp.!! :twisted:

A więc ja wymyśliłem coś takiego 'Petarda+zimny ogeń :twisted:
instr.:Do zimnego ognia przyczepiamy kilka petard w taki sposub aby draska petardy była połączona z zimnym ogniem,najlepiej przyklejić petardy taśmą klejącą przezroczystą cieńką lub czymś łatwo palnym np.lont,klej.Odpalamy jak zimnego ognia i czekamy na efekt petard które przyklejiśmy.Najlepsze do tej konstrukcji są pikolaki lub petardy dymne (wtedy to jest zadyma)Fajnie by było z achtungami:D

Co o tym myślicie??Z góry dzięki za ODP. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

1. Jak mam dużo petard, to układam je w kole i odpalam. Zwie się to też robieniem słoneczka z petard.
2. Lepsza zabawa, to budynek z materiałami wybuchowymi. Bierzemy jakiś karton, robimy z tego dowolną konstrukcję, przyklejamy petardy w różnych miejscach i odpalamy budynek. Dużo śmiania i wybuchów znienacka.
3. Przy nadmiarze małych rakiet, biorę wszystkie do butelki i próbuję jednorazowo odpalić jak najwięcej.
4. Piccolaki z balkonu. Wychodzę na polę, ustawiam garnki i pudełka w różnych miejscach, wchodzę z braćmi na balkon i rzucamy Piccolakami na punkty. Jak ktoś trafi do garnka ma bonusową petardę. Jak narazie bawiłem się w to 2 razy i mówię - super!
5. Totalna demolka. Polega na rozsadzaniu petardami wszystkiego co popadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz coś jeszcz :razz: ??Można też przyklejić do rakiety ale jakoś dobrze żeby zapaliło się od wybuch rakiety lub odpalić zimniaka :wink: przed odpaleniem rakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Latający garnek - na betonowa podłoge (na dworze!) kładziemy puszke po ananasach dnem do góry. Na to kładziemy piratke lub mega-piratke ze śmieszka. To wszystko przykrywamy grubym, metalowym garnkiem (najlepiej ciężkim). Odpalamy petarde i zwiewamy - garnek potrafi wylecieć na wysosość 3 pięter (przy mega piratce) i na 2 piętra (przy zwykłej piratce). Achtungi się się do tego nie nadają.

2. Titanic - budujemy duży tekturowy statek, z ładowniami, drewnianym masztem, wielopiętrowy. Oklejamy od dołu taśmą by na wodzie nie przemiękał, i wzmacniamy steropianem (by łatwiej mu było pływać, steropian ze względów estetycznych warto umieścic w środku statku w którejść dolnej ładowni) Do wszyskich ścian, ładowni, masztu przyczepiamy wszyskie petardy z zakresu ko201-ko204, widow makery i bączki (kilkostrzałówki też mogą być). Następnie całość po brzegi (aż się będzie wysypywać) wysypujemy saletrą zmieszaną z cukrem pudrem. Przytwierdzamy do tego długi lont, zapalmy do i puszczamy na wode (najlepiej jezioro lub staw). Efekt wspaniały...

3. Wybuch filmowy - bierzemy puszke po dezodorancie lub sprayu i do tego przyklejamy taśmą mega-piratke lub dużego achtunga (ze względu na rozmiar i efekt polecam to pierwsze). Kładziemy na to litr lub dwa bezyny w woreczku nylonowym (zawiązanym oczywiście). Odpalamy petarde (dobrze przedłużyć lont) i zwiewamy - wybuch nie dość że głośny (achtung lub piratka robią swoje), to jeszcze efektowny (benzyna sprawia że podczas wybuchu robi się ogromna chmura ognia, a puszka sprawia że na około latają płonące odłamiki, jak spadna na ziemie to wszysko na około przez minute się jeszcze pali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może byc i XXL :mrgreen: tak... to polecam... też zrobię domek a w środku petarda (achtung wysiada :mrgreen: ) no i nagram to xD... tylko boje sie o aparat którego nei mam jeszcze :mrgreen:


co do efektu filmowego... popularny fugas... jednak litr czy 2 w zabudowaniach to nie :!: tworzy się parometrowa kula ognia :mrgreen: odpada przy domu... chyba że po 50ml :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak! z procy to polecam wyrzucić trzeszczące kulki :mrgreen:
a co do przepisu 1... rakieta musi być spora.. inaczej może krzywo polecieć... itp i może być kuku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym titaniku może być duży achtung??


Nie bardzo, bo za szybko zniszczysz statek i nie będzie efektu... chociaz musze spróbować...

o do efektu filmowego... popularny fugas... jednak litr czy 2 w zabudowaniach to nie tworzy się parometrowa kula ognia odpada przy domu... chyba że po 50ml


Oczywiście że takich rzeczy nie robi się przy zabudowaniach, żadnego z moich pomysłów (no pierwszy to juz ostatecznie...) nie radze robić na przydomowym podwórku bo możemy mieć (zwłaszcza przy fugasie) kłopoty z policją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kłade w rzędzie obok siebie od 5 do 10 rakiet i biegne z zapaloną zapalniczką i robie mały pokaz :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja łącze lontem 15 petard pięciostrzałowych. i Wychodzi kanonadka 75 strzałowa :wink:

Pozatym łącze wyrzutnie, rzymskie ognie, fontanienki jednym słowem wszystko co się da. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test przeprowadzony!!!Pikolaki poprzyklejane do zimnego taśmą klejącą jak najbardziej wskazane!!!Efekt jest bardzo fajny ja miałem siedem pikolaków przyklejonych.
PZDR.

Dodano: 2006-12-25, 22:16
A i jeszcze coś fajnego!!!Gdy mamy dwa rzymskie ognie (tej samej długości) to łączymy je zimnym ogniem tuz przy lontach tak aby lont rzymskiego ognia odpalił się od zimnego ognia (przyklejić taśmą klejącą tylko nie za lonty!!!Ale za tube w sposób taki aby się lont rzymskiego ognia odpalił)Wszystko to połączone wbijamy w ziemie tak aby nie uszkodzić konstrukji odpalamy żimnego ognia i oddalamy się na bezpieczna odległość!!!Całkiem ładny efekt będzie ale jeszcze nie testowałem:(
MOGĄ WYSTOMPIĆ PROBLEMY Z POŁĄCZENIEM ZIMNEGO OGNIA Z RZYMSKIMI OGNIAMI ALE JAK SIE POSTARAMY DO BĘDZIE OKI;)PAMIĘTAJMY ABY NIE ZASŁONIĆ WYLOTU RZYMSKIEGO OGNIA!!!

A tu jeszcze coć fajnego-do rakietki większej od zimnego ognia (takiego jakiego chcemy przyczpić do rakietki) przyklejamy zimnego ognia w sposub zgodny z areodynamiką i równowagą rakietki głównie chodzi o to aby zimny ogeń nie spowalniał rakietki.Wszystko to przyklejamy oczywiście taśmą klejącą:).NAJPIERW ODPALAMY ZIMNEGO OGNIA I POTEM RAKIETKIE!!!Efekt nie znany ale napewno fajny!!!

Pozdrawiam i życze szczęśliwego nowego roku oraz bezpiecznego sylwestra!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja przykleiłem do zimnych ogni:
1. Zimny ogień:
Do zimnego ognia przykleiłem pitratkę i połączyłem ląd z zimnym ogniem:lol:.
2. Zimny ogień:
Przykleiłem Widow Makera. :mrgreen:
3. Zimny ogień:
Przykleiłem trzeszczącą kulkę i połączyłem lądem. :mrgreen:
4. Zimny ogień:
Przykleiłem 2 Super Cracery. :mrgreen:
5 i 6. Zimny ogień:
Przykleiłem do każdego po 4 piccollo corsair. :mrgreen:
Jak zdążę przed sylwkiem znaleźć aparat dam fotki. Wszystkie zimne ognie odpalę w sylwka :mrgreen:.

[ Dodano: 2006-12-30, 10:11 ]
Zrobiłęm jeszcze karabinek :smile:. Do zimnego ognia przykleiłem po obu stronach po 10 petard piccollo corsair. Wystrzał w sylwka :twisted:. Zdjęć niestety nie dam bo niewiem jak się wstawia :???:.

[ Dodano: 2006-12-30, 15:43 ]
Zrobiłem jeszcze jeden zimny ogień z tym że jest on bardzo duży. Przykleiłem do niego piccollo corsair i na końcu piratkę :twisted:. Zaraz dam foty:)

[ Dodano: 2006-12-30, 15:48 ]
Oto linki do fotek:
http://filip11.wrzuta.pl/obraz/tvuTa59LCf/...uzy_zimny_ogien
http://filip11.wrzuta.pl/obraz/tfSOepRT74/...zimnych_ogniach
http://filip11.wrzuta.pl/obraz/bkXOQ3xB4O/...iccollo_corsair
Wystawcie komentarz :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz swiezutka paczke picolacow wyciagasz jeden rzadek kladziesz na ziemi obok niego drugi tak aby draski byly zwrocone dosiebie.Efekt fajna eksplozja petard.To co przypomina duze sloneczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą z kumplem połączyliśmy 2 rakiety i poszliśmy ją odpalić.
kumpel odpalił ją ale zawiał wiatr i rakietopodobne coś poleciała zamiast na wschód to na południowy zachód :o:lol: rakietobodobne coś wybuchło koło okien , ale mialo taki wielki efekt , większy niż 2,5 etna , jak jebło to efekt rozwalał się o ulice i blok :razz: :razz: wyszło 4 gości i puścili się za nami :lol::lol::lol::lol::lol: i ucieklismy do wujka kolegi :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rakiety dołączmy jakaś dużą petardę lontową tak żeby się łączyły i odpalamy ... Efekt duże bum i efekt rakiety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez miale karabinki ale ja zawsze sobie robie takie kolko z petard hukowych ustawiam z 10 ile wejdzie w kolko zapalam wszystko sie odpala i pozniej romb romb romb fajne to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
do rakiety dołączmy jakaś dużą petardę lontową tak żeby się łączyły i odpalamy ... Efekt duże bum i efekt rakiety ;)

Korsarka wystarczy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

ja tez polecam strzelanie crackling balls (trzeszczące kuleczki) z procy :grin: świetny efekt... jedne z moich ulubionych pierdułek pirotechnicznych
Ale naszedł mi teraz taki pomysł żeby kupić dużego motyla np. kamikadze :wink: i przykleić do niego ze dwie lub więcej crackling balls..... muszę to w tym roku wypróbować :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...