Skocz do zawartości

[JMJ Pirotechnics] Zakupy, odpalanie, experymenty i wasze komentarze.


JMJ Pirfotechnics

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na mnie ;) .
Jak wiecie bede tu pisal rezultaty experymentow, co kupilem, jak poszlo odpalanie itd.
Bez dalszego wyjasniania: oto co kupilem w ciagu ostatnich miesiecy, sa to glownie drobiazgi do zabawy, wiekszosc pojdzie przed sylwkiem.

Wyrzutnie:
JW006 Tsavo (Jasper)
JW030 Mayon (Jasper)
To prezenty od ojca chresztnego, wiedzial ze mialem je na pokazie urodzinowym i kupil...
Petardy:
Piccolo 3 paczki
K0203 100sztuk
Tapirki JP210(Jasper) 11sztuk
FP3/NEW narazie ostatnia sztuka(Jorge)
K0202s (Tropic)
Piratka (Hestia) 3 sztuki
<nie znam nazwy duza zielona petarda> (Hestia)
Jakies china Knaller-y (Weco)
Fontanny:
JCF003 Negro (Jasper) 2sztuki (tez prezent)
Art.Rozne:
W504 maly kamikadze(Jorge) 2sztuki
W504a Sunflower (jakis duzy motyl-Jasper)
JD310 Space Flyer (Jasper) 19sztuk
Kulki z craclingiem 13 sztuk
Pszczolki ok. 30sztuk.
karabinek 90 strzalow duzy
karabinki ok.60 strzalow male 6 sztuk
baczki kilka sztuk
sloneczka kilka sztuk
kulki dymne kilka sztuk
Rakiety:
Whistling Moon Travellers ok. 30 sztuk
Moon Travellers 4 sztuki
Rzymskie ognie:
JD006 Margo (Jasper) 8 strzalow z rozpryskiem
JD007 Caro (Jasper) 10 strzalow z rozpryskiem
Inne:
Zapalarka pirotechniczna czas dzialania 4 minuty.
Dam zdjecie z przed urodzinowego pokazu niedlugo.
Jak co mi sie przypomni zaedytuje, bede pisal nowe posty przy nowych zakupach i przy odpalaniu. Zaraz napisze komentarze z paru odpalan.
Pozdrawiam!
JMJ Pirotechnics

@EDIT:

Mini pokaz: sprawozdanie.
Okazja: rocznicza slubu rodzicow kolegow.
Budzet: nieokreslony.

Malutki pokaz z prosby kolegow. Pare rzymskich ogni Caro z rozpryskiem, ale swietny efekt daly, i na koniec pare moon travellersow zeby troche dzwieku bylo.
Kolegom i rodzicom(stojacym na balkonie, wybuchy byly na ich wysokosci, 10 pietro w koncu) bardzo sie podobalo, rodzice byli bardzo zaskoczeni.
Jeden z najmniejszych pokazow jakie zrobilem, trudno to pokazem nazwac, bardzo szybko przygotowywalem i wzialem co mialem pod reka.


Pozdro JMJ

@EDIT:

Eksperyment

Cel: wysadzenie puszki po pringlesach.
Opis: najpierw wsadzilem do puszki K0203, zrobilo tylko pare dziurek. Po paru razach puszka byla lekko naderwana i tyle.
Przykleilem wiec do niej Tapirka. Po spory huku puszka rozerwala sie na trzy kawalki, ktore przelecialy kilka metrow.
Nastepnym razem to samo z innym artykulem do wysadzenia. I tez inne petardy wybrobuje z takowa puszka.


Pozdro JMJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość karmel5061

Eksperyment

Cel: wysadzenie puszki po pringlesach.
Opis: najpierw wsadzilem do puszki K0203, zrobilo tylko pare dziurek. Po paru razach puszka byla lekko naderwana i tyle.
Przykleilem wiec do niej Tapirka. Po spory huku puszka rozerwala sie na trzy kawalki, ktore przelecialy kilka metrow.
Nastepnym razem to samo z innym artykulem do wysadzenia. I tez inne petardy wybrobuje z takowa puszka.


Pozdro JMJ



Jeśli tak bardzo nie lubisz tych puszek xd to włóż do jednej TXB001 do drugiej HE0208 a do Trzeciej FP3/New i napisz z której eksplozji najmniej zostało B)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szczerze ?? - szału nie ma,ile za to wszystko dałeś ??

To sa rzeczy do zabawy, niewiele zostanie do Sylwka, wiec czego sie spodziewales? Ogolnie ceny nie moge byc pewiem bo czesc rzeczy bylo kupiona juz dawno.
Cena wszystkiego to pewnie kolo 200zl.
Jakby cos to filmiki tych wyrzutni:

Mayon od Jaspera
Mayon PolskieFajerwerki
Sorak od Jaspera
Sorak PolskieFajerwerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle nie jest. Jeśli ma dojść jeszcze 1 wyrzutnia, to ok nawet. Dużo drobnicy. Jak na mój gust przydałoby się coś mocniejszego z petard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



tak napisałeś przy zdjęciach, wyrzutni, chyba że chodziło tylko o zdjęcie, to co innego

No tak. Sorry zle sformuowalem. Chodzilo o zdjecie. Na sylwka kilkanascie wyrzutni. Tak wogole zdjecie rozni sie od tego co mam teraz. To co mam pisze na gorze, pierwszy post. Doszly rakiety, cos tam odeszlo, np: motylek duzy i rzymski ogien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża różnorodność. Fajerwerków jest na tyle, że co tydzień do Sylwestra możesz sobie coś strzelić. Większość sprzętu raczej od mało znanego importera, ale jak wiemy, to nie ma znaczenia, bo i tak wszystko jest z Chin. Poza tym Jasper ma wiele odpowiedników, które występują u innych importerów. Z drobnicy najbardziej interesują mnie co pokażą Tapirki, Bzyk i rzymskie ognie. Kostki są już nieco odsłonięte zamieszczonym przez Ciebie filmikiem. Mini circoblitze z zielonymi daszkami to odpowiedniki Spinerów z Komety. Nie mają rozprysku, za to bardzo ciekawy kolorowy wzlot.

Życzę udanego strzelania ^^
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mantis. Co do Tapirkow to spisuja sie niezle, rzymskie ognie tez, a Bzyk to typowy baczek. Porownanie i filmiki po sylwku, chociaz krecone raczej przed nim. Uprzedze tez ze szykuja sie duze zakupy na urodziny i imieniny moich dwoch siotr ciotecznych, i potrzebuje jakies cichsze raczej rzeczy, rzymiaki, fontanny, moze mozdzierz, napewno rakiety, jakas wyrzutnia. I drobnica. Moze cos doradzicie? No niestety tylko Jasper, ale jak napisal mantis, wszystko z tych samych Chin. Wiec przejrzyjcie katalog(dostepny na stronie www.jasper.com.pl) i cos mi doradzcie.
Z gory dzieki.

Pozdro JMJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze zakupy u Jaspera:
1)Dwie bateryjki kaliber 0,75" male ale o takie mi chodzilo, czyli:
-JW009 Ibis
-JW010 Boa FILM
2) Inne
-JD009 Potrojny samolot(podpalasz raz, startuja trzy coraz wiksze samoloty) opakowanie zbiorcze.
-JD310 Space flyer (Opakowanie 12 sztuk)
-JR409 Chico rockets (opakowanie 10sztuk)
-Bzyk (6 sztuk)
I jako wspanialy gratis:
-Rakieta JR406 Pershing! FILM


Wizyta byla udana, w hurtowni zaczyna sie robic ruch, pierwszy raz trafilem na innego klienta Ijakas kobieta wziela z 7 rakiet, Pershing zreszta wlasnie). Wiekszosc dzisiejszych zakupow pojdzie w niebo juz w niedziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiejsze zakupy u ZIPa, swietnie sie z nim interesy robi! A wiec:
W sumie 19 szelek kaliber 2"
6 Red Wawe
5 Brocade crown
4 Purple peony
4 Colour Peony

I do tego:
Rura z wlokna szklanego.
Paczka FP3/NEW

W sumie musze zaplacic 148zl z przesylka. A ponoc bombki 2" od przyszlego roku maja byc WP to naprawde swietny interes robie. Chyba mi troche niektorzy pozazdroszcza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzisiejsze zakupy u ZIPa, swietnie sie z nim interesy robi! A wiec:
W sumie 19 szelek kaliber 2"
6 Red Wawe
5 Brocade crown
4 Purple peony
4 Colour Peony

I do tego:
Rura z wlokna szklanego.
Paczka FP3/NEW

W sumie musze zaplacic 148zl z przesylka. A ponoc bombki 2" od przyszlego roku maja byc WP to naprawde swietny interes robie. Chyba mi troche niektorzy pozazdroszcza :D

Ta a potem jak będziesz strzelał, policja do Cb. podejdzie i powie: Pokaż koncesję. xD.


PS: Stuffik fajny. Ja bym kupił jeszcze pare świec dymnych by narobić trochę zamieszania ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stuff 2010/2011



Wyrzutnie:
HE0315 Sunrise (Hestia)
M24 Mistrzowie ognia (Jorge)
JW006 Tsavo (Jasper)
JW010 Boa (Jasper)
JW030 Mayon (Jasper)
P5015 Extreme Line (Super Power)
SP601 Night Surprise (Super Power)

Petardy:
Kl510B Super Petardy (Hestia )
K0201 Super Piccolo (Hestia) X5
JP210 tapirki (Jasper) 10sztuk
Piratka (Hestia) 3sztuki
China-knaller (Weco)
Duza zielona petarda bez nazwy (Hestia
K0203 (Jorge) ok. 100sztuk
FP3/NEW (Jorge) 1 paczka
Pare karabinkow 90/60/20/30 strzalow
Rozne inne petardy z zestawow.

Fontanny
M39 Zestaw 5-ciu duzych fontann (Jorge)
F10-SM Tanczace grzybki (Smieszek)
inne fontanny z zestawow:
Fontanny z zestawu z biedronki malego (Jorge)
Magic fountain (Jorge)

Mozdzierze:
19 szelek 2" z efektami:
Red wawe
Brocade Crown
Purple peony
red&green peony
(Super Power)

Rakiety:
rakiety z zestawu Victory lub Light Fire (Hestia) x4
T0519N Z zestawu planet (Jorge) x4
JR0409 Chico Rockets (Jasper)x7
Rakiety z zestawu duzego z biedronki x5 (Jorge)
Whistling Monn Travellers x17

Zestawy
M31 planet (Jorge)
Mistrzowie ognia (Jorge
Light Fire (Hestia

Art. Rozne:
Motylki:
Zwariowane pszczolki ok. 30sztuk (Jasper)
Planet (z zestawu planet) (Jorge)
Mosquito (z zestawu light fire) (Hestia)
W504 Maly kamikadze (Jorge) x2
4414 Feuer Faller (smieszek) x4
Motylki z zestawu Mistrzowie ognia (Jorge) x2
JD009 Potrojne motylki (Jasper) x3

Inne:
4407 Wilde Hummel baczki (Smieszek)
Baczek Bzyk (Jasper) x5
Art. Rozne z zestawu Mistrzowie ognia (Jorge)
HE0453 Fantasy colour (Hestia)
Kulki Craclingowe (Jasper) 5 sztuk
kulki dymne dwie sztuki.
JD310 Space Flyer (Jasper) 16sztuk
Artykuly rozne z zestawow.

Rzymskie Ognie:
JD006 Margo (Jasper)
JD007 Caro (Jasper)
Rzymskie ognie z zestawu Mistrzowie ognia (Jorge)

Inne widoczne na przyszlym zdjeciu:
zapalarka pirotechniczna
rura do szelek 2"

Ogolna wartosc Stuffu: miedzy 350zl a 400zl
Fotki:
Calosc:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b882da1374dca7e2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b08325b6f545608b.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a11bd851c6772d36.html
Art. Wieksze:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b37358d8199d9c9a.html
Wyrzutnie:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/662bcbf53f80b900.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b9ac47f7e6c1b193.html
Inne podzialy:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dfca4d162a7f9dd2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuff 10/11 w skrocie:



7 Wyrzutni
12 fontann
19 szelek
37 rakiet
3 zestawy
43 motylki
Ponad 50 innych artykulow roznych
8 rzymskich ogni

Importerzy: Jorge, Hestia, Super power, Jasper, Smieszek

Projekty sylwestrowe



W sylwestra rano zamierzam przespacerowac sie do parku, gdzie rozpoczne strzelanie. Na poczatek tego pieknego dnia odpale moja najmocnejsza petarde- Super petarde Hestii. Do tego kilka FP3/NEW.
Po tym wroce do domu i zajme sie normalnymi sprawami oraz szykowaniem stuffu. Okolo godziny 20:00 planuje pierwsze wyjscie wieczorne. Wezme wtedy pare karabinkow, jakas rakietke, drobiazgi. Widownia sie znajdzie. Kolejne takie wyjscia bede robil praktycznie co godzine. Okolo godziny 23:30 zbieram sie z zaplanowana widownia i idziemy do parku. Tam odbedzie sie najwieksza kanonada. Po drodze bede puszczal drobiazgi, glownie petardy. Po dojsciu czekam na godzine 0. Nic nie odpalam. A kiedy nadejdzie nowy rok, w niebo wylecie piekna szeleczka 2" Red Wawe. Po niej kilka innych szelek, wyrzutnie, fontanny, rakiety i praktycznie caly stuff z wyjatkiem drobiazgow. Po zakonczeniu powrot do domu, szampan itp.


Projekty przed i po sylwestrowe



Dzisiaj zrobie pierwsze wieksze odpalanie. bedzie to pare wyrzutni, drobiazgi itp. moze jakas szelka. 1 stycznia tez beda jakies rakiety i sylwestrowe resztki. Napewno os zostawie na reszte roku. Dokladnie opisze to po wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelanie Sylwestrowe



W dzień sylwestra strzelałem dość mało, rano FP3/NEW, po południu parę rakiet i karabinków. O 23:30 z paroma znajomymi wyszedłem do parku. Na miejsce pokazu dotarłem za 15 północ. Naszykowałem moździerz który miał strzelac jako pierwszy, czyli obkopałem go śniegiem i ustawiłem pod dobrym katem. O północy zacząłem strzelanie. Pierwsza niebo rozświetliła szelka 2" o efekcie Red Wawe. Byl to chyba najlepszy efekt. Potem odpaliłem kolejne szelki. Kiedy zostały dwie wziąłem się za wyrzutnie. Zacząłem od mniejszych-boa jaspera, Sunrise hestii. Potem reszta wyrzutni. Jestem z nich bardzo zadowolony, świetnie spisały sie wyrzutnie Jaspera, zwłaszcza Mayon, która dzięki finałowi zrobiła ścianę ognia. Ale ich cena wskazywała ze powinny być dobre. Tsavo była jedyna 30mm jaka miałem, a jej efekt bardzo mi się podobał. Z pewnością jeszcze ja kupie. Po końcu wyrzutni zaczęła się ulubiona część publiczności, fontanny. Nie były dla mnie fenomenalne ale się na nich nie zawiodłem. Na końcówkę poszły rakiety, rzymskie ognie i drobnica. Rakiety Hestii były porażką. Podobnie wypadły Chico rockets jaspera. Na jorgowskich sie nie zawiodłem, ale stwierdziłem ze za rok postawie bardziej na wyrzutnie. Rzymiaki były nudne, za nisko leciały. Motylki wypadły niezłe, plus dla jorge'a za wybuchy. Potrójny motyl Jaspera również był ciekawy, gdyż ostatni, największy motyl miał nawet rozprysk, lepszy niz kamikadze. Ogólnie dzięki szelkom 2" raczej przebiłem okolice w efektach, ale pod tym względem jestem pozytywnie zaskoczony, gdyż widziałem dużo wyrzutni, niezłe rakiety. Ale jak następnego dnia się rozglądałem to mało tego było, w wawie jednak nie było ogromnego zaciekawienia fajerwerkami.
Zapraszam do komentowaniu stuffu, dodałem zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostalosci po Sylwestrze:

szelki 2" x6 (Super Power)
T0519N Rakieta z zestawu planet x2 (Jorge)
JR409 Chico Rockets (Jasper)
JD006 Caro (Jasper)
W504 Maly kamikadze (Jorge)
Potrojny motyl (Jasper)
Mosquito (Hestia)
Motylek z zestawu Planet (Jorge)
4414 Motylek (Smieszek) x2
4407 Baczek (Smieszek)
Super Petardy (Hestia) x2
K0201 Super piccolo (Hestia) 3 paczki
FP3/NEW x13
M39 Fontanna Planet (Jorge)
F10SM Tanczace grzybki (Smieszek) x1
Fontanny z zestawu Planet (Jorge) x2
JD310 Space Flyer (Jasper) x15
I sporo innych drobiazgow, wszystko jest na zdjeciu:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/520616762c730245.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8e84afcd042978ce.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...