Skocz do zawartości

zmiany sprzedaży w hipermarketach


wapster

Rekomendowane odpowiedzi

w Realu niestety osobne pomieszczenie z fajerwerkami u mnie w Bydgoszczy :D , ale akurat w Nomi jest normalnie i z tego sie cieszę ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w makro i rowniez tam jest oddzielne stoisko z fajerwerkami. Podobnie jak w innych marketach, fajerwerkow macac nie mozna, a towar podaje sprzedawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak to będzie w tym roku i w biedrze to chyba niewiem co zrobie :(

beny gdzie dokładnie ja też z bdg ?Towar podaje sprzedawca czy można samemu do koszyka ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w biedronce. Wszystkie zapowiadane zmiany zostały wprowadzone. Niestety można było się spodziewać że ekspedientka nie będzie miała pojęcia o tym co sprzedaje <_< pojawił się tekst:"chodź mi pokażesz bo dla mnie to czarna magia". Towaru jak na lekarstwo , a do tego wszystko zabunkrowane. :(
Do tego pani ekspedientka wykazała się bystrością umysłu i sprawdzała mi datę urodzenia na prawie jazdy kat B :o
Przez wprowadzone zmiany hipermarkety będą sprzedawać mniej fajerwerków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, nie no na prawku (ew na b1) wiek sprawdzać to trzeba być debilem... A jak mnie chciała sprawdzić to pokazałem jej dowodzik i zasłoniłem datę urodzenia, haha i się nie kapnęła tylko popatrzyła czy prawdziwy i sprzedała :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej ''Biedronki'' nic nie przebije :lol:

Rakiety, wyrzutnie i fontanny są w magazynie, natomiast przy kasie po 1szt. z każdego rodzaju przywiązane do półki jakąś taśmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mojej ''Biedronki'' nic nie przebije :lol:

Rakiety, wyrzutnie i fontanny są w magazynie, natomiast przy kasie po 1szt. z każdego rodzaju przywiązane do półki jakąś taśmą.

W mojej jest tak samo, dziwnie to wygląda :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Tesco stoisko z fajerwerkami jest przy monopolowym. Nie wiem czy można brać samemu, czy musi ktoś podać, bo nie kupowałem. Jednak sprzęt tam jest drogi i mało go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tragicznie jeżeli chodzi o kupowanie w biedronce każdą rzecz wyjmuje oddzielnie i sie pyta a co to??
Szkoda że weszły te przepisy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BricoMarche wlaśnie tak jest;)U mnie w mieście dobrze mnie znają ci sprzedawcy
z stoisk.w Brico bo w 1 dzień już nakupowałem.Myślę ze to wyjdzie na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w dwóch biedronkach (w tym samym mieście) i fajerwerki, owszem leżały sobie gdzieś obok, osobno, jednak do zakupu nie potrzebowałem nikogo ze sprzedawców. Pani stała nawet obok, zapytałem czy mogę sam się obsłużyć, na co pani tylko się ładnie uśmiechnęła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem nowy na tym forum .To mój pierwszy post.

Dzisiaj mialem troche czasu i wybralem sie sprawdzić oferty w marketach . To co widziałem to porażka po pierwsze drogo ceny mocno naciągane w Auchan oferta z Hesti opakowania mocno napakowane papierem a wsrodku kilka rurek śmiech na sali .Podobniw w Lidlu spore ceny mają od smieszka i super pałera . Chyba dobre ceny mieli pod namiotami tak mi sie wydaje , bylo kilka namiotów od komety ceny nieco mniejsze jak w markecie ale tylko niektóre , byl namiot z triplexu tu ceny fajne i zrobilem zakupy w sumie za niecale 100 zł ale w porównaniu z innymi namiotami bardziej mi sie oplacało .

A w moim mieście to słabiutko głównie Lidl i Biedronka a obok mały namiot z Tropika i male stoisko przy dworcu tu jak poprzednio lepsze ceny pod namiotem .

I widze że markety są chciwe cały rok handlują i jeszcze tym malym zabierają , nie wiem co te ludzie za badziew kupuja , a o targowaniu sie to zapomnijcie , poprostu pazerniaki .

Jutro też jeszcze cos kupie ale pod namiotem bo pod wieczór maja obniżki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że troche nie na temat ale zapomnialem .
A zapomniałem o facecie który ma u nas w Redzie i w Rumi lombard a fajerwerki sprzedają w kilku miejscach tylko przed Sylwkiem . Powiesili duży baner że importer ceny hurtowe i taniej niż w marketach ale to jedna wielka ściema i oszustwo bo towar z Komety to jaki z niego importer . Ceny wcale nie hurtowe , ale byli frajerzy co liczyc nie potrafia i przeplacali .W innym miejscu baner z informacja zapraszamy na pokaz o godzinie 18 , gadalem dzisiaj z kolesiem z Rumi który widzial pokaz , a było tak 3 baterie 19 strzalowe 1,2 cala , jedna bateria 25 strzalow 1 calowa , i 2 baterie po 9 strzalow 0,8 cala . Jak to był pokaz z taką reklama to ludziska powinni oglądać mój pokaz pewnie był o wiele ciekawszy . Dosliśmy do wniosku ze durzy bilbord albo baner z wyrombanym fikcyjnym napisem gratis albo promocja , albo jeszcze inne wzdety skutecznie mydla oczy frajerom . Ja wiem jedno nie ma nic za darmo , a za gazetki i reklamy markety muszą kogos skasować , wiec placa wszyscy co robia zakupy nawet za parkingi i odsnierzanie też bulimy , tylko nikt o tym nie mysli stojac przy kasie . Bo mu się wydaje ze kupil cos w promocja , a to tylko tani chwyt reklamowy . Już sam nie wiem gdzie robić zakupy aby się nie dac w bambuko zrobic , bo najlepiej jest jak na fajerwerkach naprawde się ktoś zna . Widzialem w necie kilka sklepów które sprzedaja przez caly rok i tylko tym się zajmuja i maja filmiki zamieszczone wiec widac co to w srodku siedzi i ceny można porownac , może to jest jakaś metoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jak dla mnie to te nowe przepisy nie są zbyt fajne. Wolałbym aby było jak dawniej. Co prawda zdarzały się poniszczone opakowania i połamane kijki od rakietek, jednak mimo tego mogło się przed zakupem dokładnie zobaczyć dany towar, a nie tak jak jest teraz z daleka i za lady. I jeszcze do tego, jak mówię co chcę do sprzedawcy to on nie wie co mi podać bo się na tym nie zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 lat później...

ODŚWIEŻAM, co sądzicie o przepisach po latach?

Z tego co obserwuję, to lud kupuje tylko i wyłącznie co jest w zakresie ich kieszeni. Zazwyczaj Kowalski upatrzy sobie danej wielkości wyrzutnie i pyta co to za wyrzutnia i ekspedientka czyta co jest napisane na etykiecie. Ani sprzedawca, ani kupujący nie mają pojęcia co było wyczytane, mimo to Kowalski mówi BIERE, bo go na to stać, ale nie ma pojęcia co to znaczy chryzantemy, ale brzmiało ciekawie jak ekspedientka przeczytała opis z wyrzutni.

 

Jak to wygląda z waszych obserwacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to są kompletnie laicy. Ty przyczytasz i wyobrazisz sobie jak to może wyglądać i decydujesz.. nie już taka mam lub biorę. Nie ma się co dziwić. Patrzą najczęściej na to co jest na poligrafii, dla nas durny chwyt marketingowy a Kowalski myśli że tak będzie strzelać jak na obrazku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LucazFires napisał:

Wiesz to są kompletnie laicy. Ty przyczytasz i wyobrazisz sobie jak to może wyglądać i decydujesz.. nie już taka mam lub biorę. Nie ma się co dziwić. Patrzą najczęściej na to co jest na poligrafii, dla nas durny chwyt marketingowy a Kowalski myśli że tak będzie strzelać jak na obrazku

Zgadzam się. To nie są fascynaci jak my bądź specjaliści. Ja już nawet nie pytam tym bardziej, że przez ostatnie 3 lata zawsze wiem po co idę i co kupuję a Kowalski patrzy zwykle na ilość strzałów, etykietę i co mu powie obsługa stoiska (bo sądzi, że oni mają pojęcie o tym co mówią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje w dyskoncie i jak klient pyta o efekty odsyłam  na stronę gdzie są efekty przedstawione na filmach, nie każdy się zna na piro więc złociste chryzantemy to mogą się skojarzyć z kwiatami cmentarnymi. Podpowiem tu i ówdzie o zasadzie działania ale jakie efekty mogą sprawdzić w internecie, który dziś dzień to zdecydowana większość posiada juz w telefonie. Pamiętam że kiedyś w kauflandzie stał monitor na którym wyświetlano zasady bezpiecznej obsługi pirotechniki oraz efekty wyrzutni Hestia. Zaś z drugiej strony ktoś kto nie ma pojęcia w temacie przychodzi na stragan w Sylwestra pyta o efekty po czym decyduje się na zakup droższej lub tańszej wersji i idzie zacieszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...