Skocz do zawartości

Inwazja Światła – Fire & Dance Bilety Sobota, 25. Wrz 2010, 14:00


konrad940

Rekomendowane odpowiedzi

INWAZJA ŚWIATŁA FIRE AND DANCE
Lotnisko - Częstochowa Rudniki
Kościelec, ul Jana Pawła II 101, 42-240 Rudniki


300 000 WATÓW NAGŁOŚNIENIA
Dziesiątki urządzeń laserowych
Setki urządzeń świetlnych
Megawaty prądu
Tony pirotechniki

WYSTĄPIĄ

Safri Duo,
Shaun Baker & Maloy
Fragma
Candy Girl
DJ ADHD
Kararockers

Spektakl Ognia, Światła, Laserów, Obrazu i Dźwięku
Najnowsze osiągnięcia techniki audiowizualnej i pirotechnicznej
w niepowtarzalnej multimedialnej kompozycji.
Designed by Widowiska.com

Założenia scenograficzne
wykreowanie imponującej plenerowej i wielofunkcyjnej
przestrzeni eventowo – koncertowej (200 000 mkw)

Scena Główna
ogromna scena wypełniona scenograficznie różnorodnymi
nośnikami multimedialnymi, różnorodna konfiguracja przestrzenna wewnątrz i na zewnątrz sceny
wielkoformatowe ekrany projekcyjne o powierzchni 2000 mkw
wielkoformatowe projekcje na ekranach,
zintegrowane projekcje filmów i grafiki komputerowej 3D
zsynchronizowany z muzyką i efektami pirotechnicznymi show świetlno – laserowy

1.Program Ramowy:
14:00 - oficjalne rozpoczęcie imprezy przez prowadzących , uruchomienie aktywności i animacji dla Widzów (miasteczka sponsorskie, park gastronomiczny)
14:10 - Kararockers
14:50 - wejście prowadzących (animacje, konkursy)
15:00 - Kararockers
15:40 - wejście prowadzących (animacje, konkursy)
15:50 - Kararockers
16:30 - wejście prowadzących (animacje, konkursy)
16:40 - DJ ADHD feat. Marek Krupa & Kasia Malenda
17:40 - wejście prowadzących (animacje, konkursy)
17:50 - DJ ADHD feat. Marek Krupa & Kasia Malenda
18:40 - wejście prowadzących (animacje, konkursy)
18:50 – Candy Girl
19:30 - wejście prowadzących (animacje, konkursy)
19:40 – Fragma
20:20 - wejście prowadzących (animacje, konkursy)
20:30 - Safri Duo
21:10 - wejście prowadzących (animacje, konkursy)
21:20 –Shaun Baker Live Act
21:59 - wejście prowadzących - zapowiedź głównego punktu programu
22.00 INWAZJA ŚWIATŁA - FIRE AND DANCE

W oczekiwaniu na zmrok w rytm muzyki dance (koncerty na żywo) będziemy się bawić i rozgrzewać.
ZOBACZ MUZYKĘ
Gdy zapadnie zmrok rozlegną się dźwięki monumentalnej, specjalnie przygotowanej muzyki i cała przestrzeń sceny i okolic rozbłyśnie gamą różnokolorowych ogni sztucznych, ekranów LED, świateł i laserów.

DOTKNIJ ŚWIATŁA
Goście znajdą się w otoczeniu wygenerowanych laserowo świetlnych płaszczyzn, fal i tuneli, zaś na specjalnych ekranach wielkoformatowych, kurtynie dymnej wyświetlane będą efektowne grafiki i animacje.

POCZUJ DŹWIĘK
Największe w Polsce ekrany wielkoformatowe o powierzchni blisko 2000 m2 będą idealnym i niezwykle efektownym elementem na tej imprezie. Wyświetlane na nich animacje oraz odkładające się różnobarwne światła będą wyglądały niezwykle zjawiskowo.

Kolejne elementy widowiska zostaną wzbogacane o efekty specjalne tak aby całość nabrała jeszcze większego rozmachu. Wiele z tych efektów zaprezentowanych zostanie po raz pierwszy w Polsce.
Ostatnim elementem widowiska będzie połączenie wszystkich mediów. Pirotechnika „strzelana” z kilku stanowisk, dziesiątki laserów , Świetlne działa, efekty ogniowe gwarantują niezwykły i niezapomniany efekt.

To godzinne widowisko na zawsze zmieni Wasze postrzeganie muzyki i światła.
To będzie przeżycie, o którym będzie mówiło się przez lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Filmik nie odzwierciedla tego co było naprawde tak samo osoby które stały poza terenem imprezy mowią że tak sobie.
Ja jako obsługa techniczna byłem wszędzie pod sceną itp. itd. i z pod sceny wyglądało to pieknie chociaż nie ukrywam że w planie imprezy jak pisało kilka ton prio było raczej nie prawdą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wtajemniczeni wiedza, ze jestem jedna z osob, ktora odpowiada od strony technicznej przy widowiskach... Jest mi wiec ciezko wypowiadac sie za innych, wiec tylko skomentuje nasza prace...

Coz trudno mi zgodzic sie z przedmowcami, ze pirotechniki bylo malo - uwazam ze bylo jej po prostu za krotko!!! i jesli ktos przyjechal tylko pod katem spektaklu pirotechnicznego to mogl czuc niedosyt (sam mialem)... Czytalem, ze ludzie porownuja to do PYROMAGIC :) ale to jest zupelnie inna bajka... Tam strzelamy tylko pirotechnike i wszystko pod nia ustawiamy, wiec jest dobrze wyeksponowana... PYROMAGIC to nie show laserowo swietlne tylko FESTIWAL FAJERWERKÓW :D... Wracajac do F&D to jakby sie popatrzec pod katem odpalonych w danym czasie ladunkow oraz niskiej pirotechniki to robi wrazenie... Nie wiem ile dokladnie wagowo bylo tej pirotechniki ale wiem ze przyjechalismy 4 busami i troche zabawy z podlaczaniem bylo :rolleyes: ...
Zawsze mowie ze pirotechnika i laser potrzebuja warunkow, ktore sie wzajemnie wukluczaja :blink: (pirotechnika nie lubi za duzo dymu, a laser nie lubi miec rozswitlonego tla - mianownik wspolny musi byc ciemno B) ) wiec strzelajac je w jednym czasie to trudno mi sie nie zgodzic z vel ;).. Teraz troche abstrahujac - ciesze sie ze pogoda nam dopisala :D...

Jest troche filmikow na YT, wiec ja wybralem troche inny niz vel... Jesli chodzi o pirotechnike to najlepiej bylo 300m od sceny :)

http://www.youtube.com/watch?v=fyuLbMdWDP0

Podsumowujac - taka byla rezyseria widowiska... To tyle i mysle ze na temat :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, fajerwerki i lasery jednocześnie po prostu się wykluczają. To tak jakby na jednej scenie dwóch wykonawców grało dwie różne piosenki.

Pirotechniki było sporo, były wpisane w świetną choreografię, jednakże organizatorzy mogli pomyśleć o innym typie sceny, np. o takiej jak była na PyroMusikale w Berlinie, czyli przezroczystej. Oby za rok udało się zorganizować Inwazję Światła drugi raz, ale tym razem z uwzględnieniem uwag widzów ;) Bo teren ma potencjał, a historia MPPIL-ów dodatkowo pobudza apetyt.

Miałem nawet dwie wejściówki na teren imprezy, ale nie z nich nie skorzystałem i chyba lepiej będzie nie martwić się z tego powodu, tylko udać się na lotnisko w Rudnikach za rok... o ile będzie II edycja!

BTW: Nie rozumiem ludzi, którzy piszą, że lepsze fajerwerki są na byle dniach dzielnicy... Po prostu będąc wnerwionymi organizacją nie potrafią docenić piękna sztucznych ogni, które przecież tworzyły piękne show (jeszcze gdyby nie te lasery...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Częstochowie mnie w prawdzie nie było, ale przerabiałem podobną imprezę w Jaworznie. Pomijam fakt, że skala może nieco inna, ale założenia te same czyli muzyka + lasery + piro czyli tak jak napisali vel i basto wyżej coś co nie może zaistnieć w jednym miejscu i czasie (no może poza widowiskami typu Wielka Parada Smoków). Pokaz musiał robić wrażenie, plan zbliżony do tego na Wiankach i przyzwoita ilość materiału zrobiły swoje. Jednak długość pokazu no i lasery w tle mogły spowodować, że ludzie czuli niedosyt, zwłaszcza, że impreza była biletowana.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...