Skocz do zawartości

18.07.2010 r. - Lublin - Obchody XXX-lecia Strajków Lubelskich


velibrum

Rekomendowane odpowiedzi

Data: 18.07.2010 r., godz. 21,30
Miejsce: Park Ludowy, przed halą MTL, Lublin
Okazja: Inauguracja obchodów XXX-lecia Strajków Lubelskich
Wykonawca: firma Progress z Rzeszowa
Link do filmu:



18 lipca to data rozpoczęcia serii wydarzeń, składających się na trwające do 25 lipca uroczyste obchody XXX rocznicy Strajków Lubelskich. Pierwszy dzień obfitował w pokaz sztucznych ogni zamówiony przez KSK NSZZ Solidarność. Nie spodziewałem się ogromnego widowiska, ale też nie zostałem zawiedzony i mogłem obejrzeć całkiem miły dla oka pokaz. Pierwsza warta podkreślenia uwaga, to materiał użyty w pokazie. Tym razem widziałem go pierwszy raz na oczy, gdyż jest on importowany przez firmę Progress z Rzeszowa. Pokaz był kolorowy, z kilkoma bateriami kątowymi, które go uatrakcyjniały. Zabrakło mi trochę chociaż jednej sekwencji z kometowymi rzymami oraz podkładu muzycznego. Finał był wykonany bardzo efektownie i zdecydowanie zaakcentował koniec widowiska. Przy takiej wielkości realizacji, naprawdę robił wrażenie.

Ocena:
Różnorodność efektów: 9/10 ( zastosowany został dosyć szeroki przekrój kostek, bez powtarzających się efektów )
Synchronizacja z podkładem muzycznym: -/-
Zastosowane efekty: 8/10
Oryginalność pokazu: 5+/10 ( był raczej typowy – kostki pionowe + kątowe i finał z bombami; + za dwa miejsca strzałowe
Finał: 10/10 ( bez zastrzeżeń )
Wrażenia ogólne: 7-/10 ( podkład muzyczny uatrakcyjniłby pokaz. nie wiem, czy firma miała możliwość go zastosować, chociaż gdyby się pojawił znacznie podniósłby widowiskowość )
Ogólnie do pokazu nie mam większych zastrzeżeń i chociaż nie powalał innowacyjnością to miło się go oglądało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ocena:
Różnorodność efektów:8/10 (Niestety na niebie dominowało za dużo czerwieni co nie zbyt mi się podobało...)
Synchronizacja z podkładem muzycznym: brak
Zastosowane efekty:7/10
Oryginalność pokazu:6/10 (Dobrym zastosowaniem było strzalanie z dwóch stanowisk co dawało dużą dynamikę oraz zajęcie dużej części nieba)
Finał:10/10 (Finał zrobił na mnie ogromne wrażenie dzięki zastosowaniu tradycyjnie brokatowych bomb)
Wrażenia ogólne:6/10 (Pokaz nie zrobił na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia,ale można powiedziec że był jak dla mnie tylko ładny,ale nie najgorszy,po prostu średni ;) )
Firma Progres przyjechała zwykłym samochodem,VOLKSWAGEN'em PASSAT'em 2,0 TDI.Wszystkie kostki i skrzynie mieli wepchane na chama że ledwo co się tam zmieściło.Pokaz był bardzo dynamiczny strzelany z dwóch stanowisk z udziałem wyrzutni kątowych i pionowych,obsługiwanych przez dwóch pracowników.Strefa była kiepsko zabezpieczona i bardzo blisko publiczności(kilka pocisków wybuchło na ziemi) oraz będąc przy rozstawianiu widziałem jak stawiali skrzynie z 4" bombkami obok samego drzewa co nie wyglądało bezpiecznie,ale pózniej na szczęście się ocknęli,popatrzyli w górę i stwierdzając że jednak ją postawili za blisko,więc przesunęli skrzynie dalej :lol: Pracownicy byli nie mili w stosunku do mnie(co rzutowało na ocenę ogólną)gdy pytałem się o strzelany największy kaliber(chodź widziałem że były tam 4") jeden z pracowników odpowiedział: "Tego nie muszę mówić,proszę patrzeć w niebo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...