Skocz do zawartości

I Festiwal Ognia i Wody - Nysa 2010


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

Program imprezy:

Plakat_festiwal_ognia.jpg

Firmy pirotechniczne:

10 lipca:

- 22:00 – I prezentacja Ognia – KANCELARIA PUBLIC RELATIONS CONSENSA

- 22:30 – II prezentacja Ognia – S-PIRO

- 23:00 – III prezentacja Ognia – IMPRESARIAT ARTYSTYCZNY „STANPOL - ART”

źródło: LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. S-Piro
2. Consensa
3. StanPol Art

S-Piro powinien wygrać spokojnie, specjalnie na ten festiwal będą strzelać z nowego, niemieckiego systemu ( chyba z Galaxy ). Gdyby jeszcze strzelali z mojego, a nie swojego podkładu to byłaby bajka. Styl Consensy to coś między Nakają, a FireShowem ( widziałem kiedyś na YouTubie ich pokazy ). StanPol Art strzelał w Ustce kilka lat temu ( chociaż wiem, że był to pokaz sklejany w kilka dni - w zamian za Khana ), ale i tak brak mu jeszcze artystycznego zacięcia.

Miałem ochotę jechać, ale budżet pokazów mnie trochę zniechęcił :D Może za kilka lat, kiedy festiwal się trochę rozwinie.

Póki co, brawa dla organizatorów za pomysł. Mniej wydadzą na 3 widowiska, niż za znanego darmozjada na scenie, a będzie to o wiele bardziej widowiskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z numerem 1 startowała firma Consensa - ładny pokaz, co prawda bez zgrania z muzyką.
Pokaz się skończył, a muzyka jeszcze leciała sama.
Numer 2 wystartowała Stanpol Art-zero synchronizacji, muzyka tylko jako tło. Potem przed finałem
coś nie poszło w systemie i pokaz się spalił co potwierdzały gwizdy widzów na plaży.
Nagle po zapowiedzi następnej firmy przez prowadzącego urwał się skądś finał-w porę był by ładny.
Jako ostatnia wystartowała S - PIRO na jedynym w polsce niemieckim systemie Pyrotronix.
Muzyka poszła idealnie z efektami i to ujęło widownie i sędziów.
Podkład muzyczny też się udał-wkrótce ma być całość na you tube.
Duża ilość shotów, małych i dużych min doskonale oprawiły bomby i wyszło widowiskowo.
Pierwsze miejsce przyznano S-PIRO jednogłośnie.
Sędziował doświadczony szef Pyro Morawii.


1. S-Piro
2. Consensa
3. StanPol Art

S-Piro powinien wygrać spokojnie, specjalnie na ten festiwal będą strzelać z nowego, niemieckiego systemu ( chyba z Galaxy ). Gdyby jeszcze strzelali z mojego, a nie swojego podkładu to byłaby bajka. Styl Consensy to coś między Nakają, a FireShowem ( widziałem kiedyś na YouTubie ich pokazy ). StanPol Art strzelał w Ustce kilka lat temu ( chociaż wiem, że był to pokaz sklejany w kilka dni - w zamian za Khana ), ale i tak brak mu jeszcze artystycznego zacięcia.

Miałem ochotę jechać, ale budżet pokazów mnie trochę zniechęcił :D Może za kilka lat, kiedy festiwal się trochę rozwinie.

Póki co, brawa dla organizatorów za pomysł. Mniej wydadzą na 3 widowiska, niż za znanego darmozjada na scenie, a będzie to o wiele bardziej widowiskowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z numerem 1 startowała firma Consensa - ładny pokaz, co prawda bez zgrania z muzyką.
Pokaz się skończył, a muzyka jeszcze leciała sama.
Numer 2 wystartowała Stanpol Art-zero synchronizacji, muzyka tylko jako tło. Potem przed finałem
coś nie poszło w systemie i pokaz się spalił co potwierdzały gwizdy widzów na plaży.
Nagle po zapowiedzi następnej firmy przez prowadzącego urwał się skądś finał-w porę był by ładny.
Jako ostatnia wystartowała S - PIRO na jedynym w polsce niemieckim systemie Pyrotronix.
Muzyka poszła idealnie z efektami i to ujęło widownie i sędziów.
Podkład muzyczny też się udał-wkrótce ma być całość na you tube.
Duża ilość shotów, małych i dużych min doskonale oprawiły bomby i wyszło widowiskowo.
Pierwsze miejsce przyznano S-PIRO jednogłośnie.
Sędziował doświadczony szef Pyro Morawii.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje obserwować przygotowania firm do festiwalu na zachodnim brzegu . Jako pierwsza przybyła ekipa S-PIRO , wypakowali sprzęt i zaczęto przenosić wszystko na barkę . przygotowana ruszyły pełną para . Kolejna firma która przybyła , z napisów na koszulkach wynikało że to EVENT i rozmawiali po Czesku albo Słowacku wiec nie wiem co jest grane ., bo nie słyszałem kogo zapowiadano tuż przed samym pokazem tej firmy . Trzecia ekipa która przybyła na miejsce to Stanpol – Art. i jak ich poprzednicy wszyscy wzięli się ostro do pracy , przez cały dzień skwar był niesamowity . Późnym popołudniem barki odholowano w pobliże miejsca pokazów , ilości zgromadzonego i przygotowanego materiału pirotechnicznego nie były powalające ale robiły wrażenie .Wreszcie przyszedł moment i można było podziwiać całodzienne wysiłki ekip , Jak już wcześniej napisano kolejność i ocena sędziów oraz wrażenia widzów były jednoznaczne , zasłużenie 1 miejsce przypadło ekipie S – PIRO .System którym dysponują do realizacji pokazów to PYROTRONIX jest na równi stawiany z systemem Star Galaxy o bardzo dużej rozdzielczości czasowej ( 0,01 sek ) na pojedynczy ładunek daje duże możliwości w układaniu nawet najtrudniejszych sekwencji min czy single shot -ów . Niemal że nie ograniczona ilość kanałów i podpięć do boksów daje duże możliwości co mieliśmy okazje zobaczyć na żywo . Jeszcze słowo o Jury Przewodniczącym był pan nazwiska nie pamiętam z Pyro Moravia , Pani z ośrodka kultury w Nysie , Pan z radio Opole i Pan burmistrz miasta Nysa . Z mojej strony gratuluje wszystkim uczestnikom za wspaniałe widowiska, oraz ich wysiłki i trud włożony w te imprezę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pff ... jeśli już drogi kolego z S-piro, bo wiemy przeciez dobrze, że nikogo przy rozładunku nie było to jeden mowił po czesku, drugi po słowacku, a trzeci po niemiecku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...