Skocz do zawartości

15.05.2010 - Łódź - Noc Muzeów 2010


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaz Sztucznych Ogni - Noc Muzeów 2010 - 15 maja 2010

Okazja – Noc Muzeów 2010
Miejsce – pl. Wolności w Łodzi
Godzina – 22:00
Wykonawca – Firma Kalifornia z Łodzi
Długość pokazu – około 5min.
FilmVimeo - YouTube
ZdjęciaALBUM

7k4lk54h45j54ewg45hg45wg_by_mpiwowski.jpg
5h7l54why65ewgy46ft_by_mpiwowski.jpg
=========================================
Komentarz -
Tegoroczny pokaz rozpoczął się nietypowo od strzelenia szelki większego kalibru, potem mogliśmy oglądać 2 baterie o efekcie gwiżdżących komet. Kolejnymi efektami jakie mogliśmy podziwiać na niebie to m.in spora ilość brokatu, trzeszczące chryzantemy czy czerwone chryzantemy z cracklingiem. Na zakończenie sekwencji baterii strzelono dwie wyrzutnie o efekcie FAN. Po tej sekwencji zaczął się finał w postaci bomb małego kalibru.

Podsumowując, w tym roku zostałem pozytywnie zaskoczony pokazem z okazji Nocy Muzeów w Łodzi. Było o wiele lepiej niż w latach poprzednich. Panowała większa dynamika, nie było przerw między poszczególnymi efektami, a także dobrze dobrano efekty.

Ocena -

I. Różnorodność efektów – 8+/10
II. Oryginalność pokazu - 6+/10
III. Finał - 8/10
IV. Efekt ogólny- 7+/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pokaz, że tak powiem, bez większych rewelacji ale zapewne budżet nie pozwolił firmie na szaleństwo.
Firma zaprezentowała sporo baterii od Tropica i to niekoniecznie profesjonalnych m.in. TB26, TB160, TB51, TB106c, TB111.
Część pokazu z bombami niezbyt mi się spodobała. O wiele ciekawiej wg mnie wyszły baterie. Szelki za często były odpalane pojedynczo i to jeszcze z przerwami, chociaż były takie może 2-3 momenty gdzie eksplodowało ich kilka sztuk w krótkim czasie (i to było fajne). Efekty bomb nie za specjalne...
A finał? Hmm... zakończenie pokazu mogłoby być bardziej wyraźne. I szkoda, że nie postarano się o podkład muzyczny.

Różnorodność efektów - 7/10
Oryginalność pokazu - 6/10
Finał - 7/10
Ogólne wrażenia - 7/10

Gratuluję porządnego nagrania! Aż miło się ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się podobało :lol: w porównaniu do poprzednich lat to tegoroczny pokaz był najlepszy. Wiesz film nigdy nie odwzoruje piękna fajerwerków na żywo :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB53 - cudo. W zasadzie to jest o wiele lepsza od JW412 ( przewaga brokatu nad srebrnymi falami ) więc nie wiem dlaczego tak mało się ją używa na pokazach. TB58 można było jednak zastąpić JW408. Widziałem obie na jednym pokazie i tym razem Jorge bije Tropica na łeb. Ogólnie jak jest mały budżet to cudów zrobić się nie da, chociaż to widowisko było przyjemne dla oka. Nie było przerw, materiał dobrze dobrany. Były nawet momenty intensywniejsze z kilkoma bombkami jednocześnie. Dobry show!

Jakość materiału: 9/10 ( Tropic ma dobry materiał, taki po którym nie można się spodziewać niespodzianek )
Różnorodność efektów: 8/10
Finał: 9/10 ( dobrze zaznaczony, publiczność mogła się dowiedzieć że to już koniec )
Elementy dodatkowe: - ( szkoda że firma nie pokusiła się o jakieś sekwencje z rzymami, bo o singlach czy minach przy tym budżecie raczej nie ma mowy )
Ogólne wrażenie: 8+/10 ( przy pokazie tej wielkości mało jest rzeczy które można byłoby zrobić lepiej, a więc nie było źle )

+ gratulacje dla mpiwowskiego za pierwszą relację z FX1000, dobra robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...