Skocz do zawartości

Generator stuffu i porównywarka cen


Generator stuffu i porównywarka cen  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy to się przyda ?

    • TAK
      96
    • NIE
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie od pewnego czasu razem z wapsterem myśleliśmy nad generatorem stuffu i porównywarką cen.

Głównym celem tego miało by być generowanie stuffu za wyznaczoną cenę oczywiście użytkownik miał by możliwość wybrania proporcji produktów jakie chciał aby się tam nalazły po wygenerowaniu mógł by od razu złożyć zamówienie w danym sklepie poprzez specjalny link lub zamieścić całość w poście drugim celem miało by być porównywanie cen różnych produktów coś jak ceneo też z możliwością dodania produkty to koszyka w wybranym sklepie.

Co Wy o tym sądzicie może macie jakieś sugestie, uwagi no i najważniejsze czy to by się przydało ?

Sklepy z którymi byśmy współpracowali:

www.fajerwerkimarket.pl

www.fajerwerki-korsarz.pl

www.maxsem.pl

www.taniefajerwerki.pl


z tymi firmami już rozmawiałem i są pozytywnie nastawieni na pomysł :)

będę edytować ten post

Edytowane przez Arturo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Arturo wymyśl coś nowego a nie z forum felixa bierzesz pomysły... A żeby nie było spamu :) to powiem, że takie coś się nie przyda.Na forum felixa widziałem, że prawie nikt z tego nie korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie w tym jest cały pomysł że to niema nic związanego z generatorem od Felixa(on przetwarza przez użytkownika podane pozycje, układa je w bbcode, tak aby ładnie wyglądały - wiem że jest to zbędne, dlatego tego nie będziemy mieli)
Ten skrypcik będzie służył do wymyślania stuffu, będzie tworzył podwaliny Waszego ostatecznego stuffu.
Będzie wyposażony w takie bajery jak wyszukiwanie cen z różnych sklepów - co da umożliwi wam sprawdzenie w którym sklepie na przykład Achilles jest najtaniej!

Moim pomysłem jest możliwość wybranie do generatora najczęściej wybieranych i najwyżej ocenianych produktów przez użytkowników, da to możliwość po podaniu ceny wyboru najbardziej optymalnych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny wszystkich produktów będą aktualne bo cenniki będą aktualizowane dzień w dzień około godziny 3 w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to fantastyczny pomysł. Mam nadzieję, że zostanie wprowadzony w życie. Takie "urządzenie" było by bardzo przydatne dla każdego z nas. Ułatwiłoby wybór sklepu, w którym chcielibyśmy się zaopatrzyć a ponadto nie musielibyśmy już głowić się nad wyborem sklepu. Wszystko mielibyśmy podane "jak na dłoni". Moim zdaniem bardzo fajny pomysł i coś nowego. Myślę, że to się sprawdzi.
Pozdrawiam Pioter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł ! Sam w zeszłym roku szperałem po forum w znalezieniu dobrych produktów, które większość polecała... a tak będzie gotowe "coś" co pomoże zapewne nie tylko mi :) a i porównywarka cen to strzał w dychę:) zawsze będę mógł sprawdzić co chce mieć , co ma dany sklep i się zrobi zamówionko i z jednego i z drugiego, ja oszczędzę parę groszy, a dwa sklepy będą miały klienta :) Także powodzenia ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otuż to! propozycja świetna, jak dla mnie bomba w listopadzie zawsze dylemat jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się tu rozpisywał o kopiowaniu pomysłów etc.
Napiszę jednak o innej kwestii - robienie "fajerwerkowego ceneo".
Taki skrypt został już stworzony i przetestowany(przez załogę) na naszym forum kila miesięcy temu i zupełnie się nie sprawdził(planowałem też to robić na portalu).

Nie licząc sklepów z chorymi cenami typu strzelec , to takie coś będzie miało zastosowanie tylko w przypadku , gdy ktoś chce kupić jeden produkt(bo różnica może wynieść do 2zł w przypadku 3 sklepów) , ponieważ gdy bierze się więcej rzeczy , różnica w cenie końcowej może zależeć od kosztów przesyłki.
Aby coś takiego można prowadzić , swoją chęć muszą wyrazić same sklepy (tak mówi prawo , a na dodatek muszą przesłać niezbędne dane).
Poza tym cena , która jest wyświetlana opiera się na wartości zmiennej , przez co cena niejednokrotnie będzie różniła się od tej na stronie(ten sam problem ma skąpiec , ceneo i inne), co sprzyja faworyzowaniu niektórych sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu z aktualnymi cenami i kosztami przesyłki nie będzie tak jak mówiłem ceny będą uaktualniane raz dziennie w przypadku ceneo jest to niemożliwe bo mają oni dużo dużo więcej sklepów do sprawdzenia a koszt przesyłki również będzie pobierany i dodawany do kosztu całości :) i wątpię że mieliście coś takiego jak będziemy tworzyć My

EDIT

Po za tym wiadomo że Ty wypowiesz się negatywnie o tym pomyślę bo przecież konkurencja się rozwija ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wg. mnie , jest to świetny pomysł, bo może przestały by ciągle powstawać tematy typu: ,,Co kupić za 200zł?" ,,Proszę o ułożenie stuffu do 150zł" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karmel5061

Jak najbardziej tak podoba mi się ten pomysł. /// Wap na FM jest najtańszy achilles xd :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak więc wytłumaczę pare spraw taki system jest dość skomplikowany ale jedynym problemem jest czas nie mam go zbyt wiele a jak już zrobić to porządnie po za tym wymagało by to umieszczenia skryptu który by pobierał ceny produktów w sklepach a jak pewnie można się domyślić nie każdy od tak się na to zgodzi więc na to potrzeba trochę czasu co prawda miał być gotowy na ten sylwester ale otrzymałem zbyt wiele zleceń w wiadomo praca ochotnicza musi ustąpić płatnej jednak projekt nie został porzucony i pewnie powstanie na następny rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nie jest taki kolorowy. Trudno jest na pewno coś takiego stworzyć. Jeśli ktoś ma 200 zł na stuff, to nie będzie miał raczej kasy na 2 przesyłki, jeśli część się okaże tańsza w jednym sklepie, a inna część, w innym. No kasę będzie miał, ale szkoda mu jej będzie. A i tak pewnie różnica duża nie będzie. "Ceneo" raczej nie wypali, zawsze można wejść na 2-3 strony i sprawdzić bieżące ceny. A tematy takie czy owakie o wymyślenie zestawu, będą powstawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pomysł nie jest taki kolorowy. Trudno jest na pewno coś takiego stworzyć. Jeśli ktoś ma 200 zł na stuff, to nie będzie miał raczej kasy na 2 przesyłki, jeśli część się okaże tańsza w jednym sklepie, a inna część, w innym. No kasę będzie miał, ale szkoda mu jej będzie. A i tak pewnie różnica duża nie będzie. "Ceneo" raczej nie wypali, zawsze można wejść na 2-3 strony i sprawdzić bieżące ceny. A tematy takie czy owakie o wymyślenie zestawu, będą powstawać.


Nie będzie takich problemów że wygeneruje część tu część tam, przy generowaniu wygeneruje dla wszystkich sklepów i to użytkownik wybierze gdzie kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DreSzCzyK

Generator przydałby się, tylko zrobić zapewne nie jest łatwo..

A tematy takie czy owakie o wymyślenie zestawu, będą powstawać.

Rzecz jasna niech powstaja od pomocy jest forum ;)
tradycją jest takie układanie doradzanie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dla nowych by się to przydało, nie każdy potrafi dobrać dobry stuff do swojej ceny, a jeśli nawet to nie wie co dobrać, moim zdaniem dobra rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodałem które firmy był by zainteresowanie współpracą oczywiście będę edytować ten post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Projekt jest w fazie finalnej, osoby chętne do testowania proszę o zgłaszanie się do mnie na PW, testowanie polegało by na sprawdzeniu wszystkich funkcji oraz zgłoszenie ewentualnych błędów mi.

Projekt posiada już pełną integrację z 3 sklepami, trwają rozmowy aby te liczbę powiększyć i zaoferować użytkownikom i gościom maksymalną liczbę sklepów.

Pełen spis funkcji pojawi się dopiero po zakończeniu testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG... nie ma to jak kopiowanie czyichś pomysłów... Moglibyście wymyślić coś sami. Znając życie potem powiecie, że to był wasz pomysł z tym generatorem.

Temat został przez nas założony w marcu 2010 roku, natomiast wy rozpoczęliście prace nad skryptem w czerwcu 2011 roku, tak więc jasno widać, kto się na kim wzoruje - proszę nie przekręcać faktów!!!

Edytowane przez velibrum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jedni albo drudzy mam już tego dosyć. Żadna ze stron nie opatentowała swoich pomysłów tak więc każda ze stron może robić co im się podoba. Koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...