Skocz do zawartości

26 Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków - Montreal, Kanada, 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. No i doczekaliśmy się nareszcie polskiej firmy na tym jakże prestiżowym festiwalu. Reprezentacja będzie na prawdę godna bo 26. czerwca swoje widowisko wykona firma Surex. Ja już trzymam kciuki bo to powinna być doskonała promocja dla Polski.
Poniżej terminarz imprezy oraz uczestnicy:

Uczestnicy:

* San Tai Pyrotechnics - Tajwan, 12 czerwca 2010
* Pirotecnica Soldi S.R.L. - Włochy, 19 czerwca
* Surex - Polska, 26 czerwca
* Macedo's Pirotecnia - Portugalia, 3 lipca
* Fiatlux-Ampleman Quebec Hommage to Celine Dion - Kanada,10 lipca
* Western Enterprises - Stany Zjednoczone Ameryki, 17 lipca
* Fireworks Spectaculars - Kanada 24 lipca
* Göteborgs Fyrverkeri Fabrik - Szwecja, 31 lipca
* Brezac Artifices - Francja, 7 Sierpnia
* Ceremonia wręczenia nagród - 14 Sierpnia

Informacje pochodzą ze strony: http://www.surex.pl

Oficjalna strona festiwalu: http://www.internationaldesfeuxloto-quebec.com/en/programmation/calendrier.aspx

fps

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo zobaczymy scenariusze Surexa na ten rok, jestem ich bardzo ciekawy :) . Do Montrealu jak co roku zjechała się sama pirotechniczna śmietanka i cieszy fakt, że wśród niej znalazła się Bielska firma. Trzymam kciuki i mam nadzieję że Surex jak zawsze zachwyci i publiczność i jury!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Montreal to takie dziwne miejsce gdzie od czerwca do sierpnia, co roku jest 10 półgodzinnych pokazów najwyższych lotów. To jedyne takie miejsce, bo oprócz słynnego la Ronde mają tam miejsce również inne pomniejsze imprezy. Dla kogoś kto mieszka na miejscu formuła festiwalu (1 pokaz w każdą sobotę o czerwca do połowy sierpnia) to super sprawa, jednak dla wszystkich innych (nie dotyczy milionerów) to porażka...
Ach żeby w tym roku na przełomie lipca i sierpnia trafił się taki finał, jak zaprezentowała firma Luso 2 lata temu:



fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po prostu masakra aż się dziwie że ci ludzie na tym filmie sobie tylko stoją...
ja jak bym tam był i oglądał na żywo taki polski armagedon to przecież bym chyba z zachwytu poleciał w górę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokuszę się o kilka przemyśleń dotyczących tego pokazu. Pierwsze co ciśnie mi się na usta to stwierdzenie "nic nowego". Surex poskładał pokaz ze znanych już z polskich widowisk kawałków, właściwie tylko segment z muzyką Chopina był swego rodzaju novum. Na temat efektów nie będę się rozwodził bo chyba już wszystkie były przestrzelane na rodzimych pokazach bielskiej firmy. Jedyny wyróżnik tego pokazu to spora ilość sekwencji, chociaż na warunki la Ronde nie jest to szczyt oczekiwań... Ogólnie kompozycja pozbawiona była pewnego logicznego powiązania pomiędzy częściami i całość wyszła niestety niezbyt spójnie i stwarzała wrażenie poklejonych ze sobą mniejszych pokazów. Wiadomo, że o pokazach tej klasy w Polsce na razie nie mamy co liczyć, dlatego chciałbym dodać, że moja opinia opiera się na tym, że aby liczyć się w Montrealu nie wystarczy solidne widowisko, to musi być dzieło sztuki odróżniające się od innych. Nie mniej życzę Surexowi jednego z Jupiterów (choćby tego brązowego), bo to wprowadziłoby Polskę na pirotechniczną mapę, której wyznacznikiem są sukcesy na la Ronde.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzowie z Montrealu trochę lepiej piszą o bielskiej firmie, przyznając Surexowi aktualnie pierwsze miejsce, lub remis z włochami, pokonując San Tai. Tylko GFF może zagrozić Surexowi zgadnięcia złotego Jupitera. Główny problem z pokazem polaków to marna ilość ( jedynie 881 ) kanałów, podczas gdy standardem są widowiska na 2000 zapalników ( GFF będzie strzelać na 2300 kanałów ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie o których piszesz nie mają teraz większego znaczenia, gdyż odbyły się dopiero 3 z 8 pokazów konkursowych, czyli nie ma nawet półmetka, a Surex nie prowadzi jednoznacznie. Jak napisałem wyżej stawiam góra na 3. miejsce. Już w najbliższą sobotę strzela Macendos (na NDF pokazali, że Surexowi jeszcze do nich daleko) a po drodze do wielkiego finału są jeszcze Szwedzi z GFF i Kanadyjczycy (na pewno 1. u jury amatorskiego, które ma bardzo duży udział w końcowej ocenie). W każdym razie jak Surex uplasuje się nawet w okolicy 4-5miejsca to wstydu nie będzie. Do zwycięstwa zabrakło zdecydowanie błysku w postaci innowacyjnych sekwencji i oryginalnego finału. Zapożyczone m. in. od Privatexa poziomo strzelane rzymiaki to wg. mnie za mało.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macedos, dajcie spokój. Macedos ma beznadziejny soundtrack, a odgrywa on niebywałą rolę w odbiorze widowiska. Oprócz GFF Surex nie ma większej konkurencji, chociaż patrząc na pokazy w Knokke szwedów jestem spokojny o dobre miejsce na podium polaków. Obok GFF i Macedos jako największy rywal stawiane było Soldi, które strzeliło gorzej od Surexa.

Nie pisz że zabrakło czegoś do zwycięstwa, bo wcale ono nie jest jeszcze przesądzone :)

No i gdzie ten polot artystyczny u Kanadyjczyków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka informacji co do pokazu GFF:

a wiec to lista piosenek:

1. Dancing Queen - ABBA
2. Play that Funky Music – Wild Cherry
3. September – Earth, Wind & Fire
4. Hot Stuff – Donna Summers
5. Disco Inferno – The Tramps
6. YMCA - Village People
7. I’ll Find My Way Home – Jon & Vangelis
8. Thriller – Michael Jackson
9. Billie Jean – Michael Jackson
10. Bad – Michael Jackson
11. Suerte – Shakira
12. Conga – Gloria Estefan
13. La Bamba – Antonia Rodrigues
14. Samba de Janeiro – Bellini
15. True Colors – Cyndi Lauper
16. Gonna Make You Sweat - C & C Music Factory
17. Sing Hallelujah - Dr Alban
18. Rhythm is a Dancer – Snap
19. Sandstorm – Darude
20. Ella Elle l’a - Kate Ryan

Niektóre są naprawdę bardzo fajne.

2586 wejść pod zapalniki. Materiał to biorą chyba z Całego świata. a więc wymieniam: :lol:

Grupo Luso (Portugalia)
Ricardo Caballer (Hiszpania)
Pirico (Parente, Włochy)
Panzera (Włochy)
Zink (Niemcy)
Yung Feng (Chiny)
NextFX (USA)

Właśnie z tych firm materiał wzięli. Muszę powiedzieć, że jestem trochę w szoku. ;) Szykuje się totalna rozmaitość artykułów.

Lecimy dalej:

Maksymalny kaliber jaki odpalą to 12".

No i 2 fotki na koniec.

(300 jednorzędówek) :lol::lol:
38069_415812472307_684527307_4793898_6910983_n.jpg

38312_416096362307_684527307_4801303_7198107_n.jpg
Po tych informacjach. GFF jest dla mnie murowanym faworytem. Jak im wszystko wyjdzie powinni wygrać tegoroczny Montreal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jesteś w szoku ;) ?
Materiał europejski + chiński - podstawowa konfiguracja dużego widowiska, a że biorą z tylu firm, to widać że są bardzo wybredni :P

Nie ukrywam, że to jest występ na który ( oprócz Surexa, za którego trzymam kciuki do tej pory ) czekałem najbardziej.

Szwecja, Polska, Kanada - mam nadzieję że tak będzie wyglądać sytuacja na podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały pokaz, a ja utknąłem w pieprzonym Kingoston, tak blisko a jednocześnie tak daleka ehh. Wczoraj skończyłem szkolenie ok. 18 czasu lokalnego i niestety nie miałem możliwości pokonania 160 mil dzielących mnie od Montrealu na czas... wrrr...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dyskoteka się udała :P

Cóż, nie od dziś GFF jest u mnie firmą numer 1, czego dowodem są występy w Montrealu 2005 i 2010 ( no, może Knokke było trochę niefortunne ).

Surex nadal ma szansę na Jupitera, więc nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szkoda tylko, że żaden film nie odda w pełni piękna fajerwerków, z drugiej strony co nam innego pozostało. Ja byłem o włos obejrzenia tego pokazu na żywo. Niedosyt pozostanie mi na pewno na długo w pamięci.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki:

1st: Kanada
2nd: Szwecja
3rd: Francja

Cóż Montreal nie gra fair. Jak dla mnie GFF strzelił taki pokaz. Że inne firmy po prostu nie mogły się z nim równać. Cóż swoim już drugi raz z rzędu dają złotego jupitera. ehh i gdzie tu sprawiedliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to też jawna niesprawiedliwość. Wiadomo z czego to wynika, ponieważ ocena zależy głównie od osób, które zasiadają w "popular jury", a jak wiadomo to sami Kanadyjczycy praktycznie. Z drugiej strony sprawdziło się moje typowanie co do Surexa. Pewnie gość z GFF nieźle się zawiedli, bo ich pokaz był praktycznie bezbłędny, czego nie można powiedzieć o pokazie Kanadyjczyków. No cóż wygrała prywata... oby GFF zawitali do Polski w najbliższym czasie, tutaj jak im wszystko wypali mają wygraną w kieszenie...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...