Skocz do zawartości

PyroMachina 2010 (Kraków) - IMPREZA ODWOŁANA


velibrum

Rekomendowane odpowiedzi

PyroMachina 2009 nie wypaliła, szkoda. Mam jednak nadzieję, że tegoroczna impreza która już jest planowana odbędzie się i już 17 i 18 lipca nad krakowskim niebem będziemy mogli podziwiać pirotechnikę na światowym poziomie :) Więcej info zamieszczam poniżej, w mojej notce na portalu polskiefajerwerki.net
 

Cytat
 
7j4757jw45h97ij57g_by_mpiwowski.jpg



Mamy już 13 marca i mogłoby się wydawać że zero informacji od organizatorów Pyromachiny o ewentualnej drugiej edycji imprezy. Możemy jednak uspokoić fanów spragnionych widowisk pirotechnicznych nad krakowskim niebem, że proces wcielania w życie II edycji Międzynarodowej Gali Sztuk Pirotechnicznych jest już w toku! Co więcej, znany jest już przewidywany termin festiwalu. 17-18 lipca, to najprawdopodobniejsza data rozpoczęcia 2-dniowej imprezy. Nasze domysły znajdują potwierdzenie na stronie krakowskiego Karnetu [ link do serwisu ], gdzie obok nazwy festiwalu widnieje data 17-18 lipca 2010 r.

®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się na informacja z Karnetu nie opierała, ale z racji tego, że podany termin znajduje też potwierdzenie w "innych źródłach" dementował nie będę. Termin jest mi znany od ok. 14. lutego o czym poinformowałem już kilku użytkowników. Informacje na temat samej imprezy w tym roku są na prawdę bardzo szczątkowe, więc nie będę póki co publicznie spekulował na jej temat.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czyli znalazła się pierwsza odważna osoba, która przyznała, że impreza znowu nie dojdzie do skutku. Szkoda tylko, że organizatorzy wzbudzili nadzieję. Po co było pisać na oficjalnej stronie imprezy, że prace ruszyły już w lipcu 2009. Niestety wiarygodność organizatorów, przynajmniej w moich oczach, spadła praktycznie do 0. Jeśli w drugim co do wielkości mieście Polski, ktoś przez rok nie potrafi zdobyć funduszy, to świadczy o tym, że albo jego pomysł jest bez sensu (w tym wypadku ten powód odpada), albo nienależycie się stara. Inne miasta (Szczecin, Ełk, Bielsko-Biała, Ustka i być może nie tylko...) potrafią się dogadać i znaleźć sponsorów. A w Krk jak zwykle wszytko musi być "naj", przynajmniej z nazwy i nie wiedzieć czemu zawsze wychodzi drożej niż nawet w Wawie...
Wianki też się nie odbędą, ale tutaj przynajmniej jest logiczne wytłumaczenie i wielka tragedia w tle. W roku wyborczym, po klęsce powodzi polityczną poprawnością jest przecież zrezygnować z imprezy która kosztuje grube miliony w myśl solidarności społecznej. W kłopoty techniczne nie chce mi się wierzyć bo choćby zdjęcia przedstawiane na stronie organizatora pochodzą sprzed 2 tyg. czyli zaraz po opadnięciu wody, a stan obecny jest zupełnie inny...
Co do odwołania PyroMachiny wytłumaczenia nie ma, przynajmniej z mojego punktu widzenia. Rok to naprawdę szmat czasu, żeby zdobyć kasę a 2kk zeta to nie aż tak wiele, jakby ktoś dobrze pokombinował to i kasa z UE by się znalazła, no ale cóż zabrakło chyba wewnętrznego przekonania, że warto się starać w końcu ludzie zamiast do Krakowa mogą sobie pojechać gdzie indziej "pooglądać fajerwerki", ale chyba nie o to chodzi. Jestem pewien, że w tym roku frekwencja na imprezie przekroczyłaby grubo 100k ludzie, ale kogo to obchodzi, kto się wychyli przed szereg i zaryzykuje poparcie w wyborach...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat PyroMachiny 2010 uważam za oficjalnie zamknięty :(

Kolejna wielka impreza - Międzynarodowa Gala Sztuk Pirotechnicznych - zapowiadana na lipiec 2010 roku nie dojdzie do skutku w Krakowie. Na oficjalnej stronie www.pyromachina.pl organizatorzy wzbudzili nadzieję, że prace nad wydarzeniem i edycją 2010roku ruszyły już w lipcu zeszłego roku.

Główną atrakcją PyroMachiny jest konkursowa prezentacja gigantycznych pyromusicali w wykonaniu designerów pirotechnicznych i pokaz wspaniałych fajerwerków. W 2008 roku w imprezie na Błoniach wzięło udział około 80.000 uczestników.

W tym roku nie udało się pozyskać sponsorów i zebrać funduszy na imprezę.

Marek Szewczuk


Cytat pochodzi ze strony: www.kraker.pl

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pardon, że odświeżam temat, ale warto.

Jak już wiecie Pyromachina 2010 została odwołana, bo UM Krakowa wycofał się ze sponsoringu. Pojawiło się jednak światełko nadziei, że uda się przywrócić tego strategicznego sponsora w 2011 roku. Co trzeba zrobić? Zorganizować grupę ludzi, która wesprze ten projekt symbolicznym poparciem.

Jak poprzeć Pyromachinę?
Jeżeli posiadacie konto na Facebooku, to kliknijcie 'lubię to' w oficjalnym profilu Pyromachiny http://www.facebook.com/profile.php?id=100000517506571#!/pages/Pyromachina/132008126832402?ref=mf. Istnieje niepisana umowa, która mówi, że jeśli uda się uzbierać dostateczną liczbę zwolenników projektu, to znowu ujrzymy pokazy Pyromachiny :)!

Zatem do dzieła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł :) !

Proponuję założyć osobny temat, to wtedy go podkleję żeby więcej ludzi zobaczyło tą inicjatywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...